107-et dobott az éllovasnak a Fortress

Egy súlyos vereség formájában, 100 pont fölött kapva ugyan elveszítette veretlenségét a Budapest-Bajnokság B-csoportjának éllovasa, a Józsefváros, de mivel egyszer első számú üldözője, az Iparterv is "botlott", nem csökkent az előnye. Hamar, már az első negyedben eldőlt az elmúlt hetek talán legnagyobb rangadójának ígérkező összecsapása a Budapest-bajnokság C csoportjában: A Piarista Öregfiúk gárdája simán verte a BLF Palota B együttesét, s ezzel megerősítette vezető helyét - bár a Budai XI. Vasököl "tapad" rá. Tovább menetel a Ziccer KS a Budapest-bajnokság D-csoportjában. Az együttes két rangadót is nyert a közelmúltban: idegenben fölényesen verte a Szabadtéri SE B csapatát, majd saját pályáján öszességében szintén magabiztosan a KKS gárdáját, ezzel ellépett riválisaitól.

B-csoport

A kiegyenlített első negyed után György Ferenc (17/3), Ipacs Krisztián (17), Jantner László (13/3) és Velimir Jovanovics (13) vezérletével fokozatosan fölénybe került a Szinyei, s biztosan, 73-57-re nyert az Albatrosz otthonában. A vendéglátóktól Oláh Dániel (24/6) időnként magára maradt a pontszerzésben, druszája, Albrecht Dániel 10 pontig jutott.

A teljes dobólista itt megtekinthető!

Küzdelmes mérkőzésen remek hajrájával, a 16-7-re megnyert 4. negyedével fordított és nyert 51-50-re Maráz Ádám (12/9) és Gál Martin (12) eredményességére alapozva a Honvéd Zrínyi SE a Herczeg Barnabás (17), Laposa Dávid (11), Nagy Péter (10) trió vezette 7+SC otthonában.

Szira Zsombor (19) és Filotás Gergely (17/9) ponterős játékára építve végig vezetve győzött 65-54-re a Fortress KK a Szőllős Szabolcs (18) és Pintér Zsolt (12) vezette vendég Vice KSE ellen.

A harmadik negyedet leszámítva Nagy P. (30/15), Herczeg (23) és Sztrapek Gergely (10) vezérletével irányította a játékot és 82-70-re győzött a 7+SC a szünet után ugyan 2 pontra felzárkózó, ám ezzel "minden puskaporát ellövő", a Latóczki Gábor (30), Timothée Ruet (16/6) kettős vezette Törekvés SE otthonában.

Jobban bírta erővel a küzdelmes találkozó végét, s a záró szakaszt 17-9-re megnyerve, Pethő Zoltán (12/6), Magashegyi Balázs és Schulek Dávid (11-11) vezérletével fordított és 51-48-ra nyert a TFSE Öregfiúk csapata az Erdős Attila (10/6), Hadházi Balázs, Tarnai Csaba (10-10) hármas által "húzott" Ultimate Warriors ellen.

Végig szoros, kiélezett, küzdelmes találkozón a csapatként a terheket jobban megosztó Iparterv a Jurkiewicz Tibor (13/3), Juhász András (11/3), Kinter Oszkár (10/3), Piltmann Ákos (10) kvartett tagjainak eredményessége révén 58-55-re "legyűrte" a Szatmári Bendegúz (16/3) és Tarnai (15) vezette Ultimate Warriors gárdáját.

Csuba Attila (20/6), Horváth Tamás (17/9), Biczók Gergely (15/3) és Mátai Péter (15) ponterős játékának köszönhetően a Józsefváros végig vezetve aratott magabiztos, 90-57-es győzelmet a Feigl Dávid (17), Kecskés István (13/9) és Bárdos Artúr (11) vezette Kőbánya Oldboys otthonában.

A nyitó és a záró negyed eredményét összeadva 46-15-re, jó kezdésének és hajrájának köszönhetően a mérkőzést pedig 76-51-re nyerte Kecskés (17/3), Bárdos (17), Feigl (12), Furiák Gergő (11/3) és Herr Attila (10) eredményességére építve a Kőbánya Oldboys a Jantner (14), Jó Balázs (12), György (11/3) és Bazsó Tamás (10) vezette Szinyei KC otthonában.

Bár az első negyed után még hátrányban volt, a folytatásban egyértelműen rákényszerítette akaratát az Oláh István (13/3) és Babity Norbert (9/3) vezette vendég Malévra, s a remek dobóformát kifogó Nagy P. (27/21), valamint Herczeg (20) vezérletével biztosan nyert 71-44-re a 7+SC.

A Fortress-Józsefváros (107-79) mérkőzésen is hasonló volt a forgatókönyv. Egy negyed után még a Kovács László (19), Csuba (15/3), Horváth T. (13/9) trió "húzta" listavezető, s veretlen vendégek vezettek 24-23-ra, ám a folytatásban a hazaiak a remek napot kifogó Filotás Gergely (22/18), valamint Hartvich Tamás (20), Győri Kristóf (11/3) és Priszler Zoltán (10/6) vezérletével nagy fölénybe kerültek és fölényes győzelmet arattak.

Gyakorlatilag egy üldözőverseny volt az egész Törekvés-Iparterv (62-69) találkozó, amelyen a vendégek Horváth Dániel (26/3), Piltmann (12), Kinter (10/3) és Juhász (10) eredményességének köszönhetően szinte végig 5 és 10 pont közötti előnnyel vezettek a szívósan, jól küzdő Latóczki (18/3) és Zsoldos Károly (16/3) vezette hazai gárda ellen.

Minden negyedet megnyerve, fokozatosan elhúzva a vendéglátó, Pethő (20/9), Schulek Csaba (11) duó vezette TFSE Öregfiúk csapatától, Szőllős (21), Szobi Marcell (19/6) és Szalai Csaba (13/3) vezérletével biztosan győzött 68-49-re a Vice KSE.

Fordulatos találkozón a 3. negyed után még 3 pontos hátrányban lévő 7+SC a remeklő Nagy P. (34/12), valamint Laposa (12) és Herceg (8) vezérletével egy remek, 25-12-re megnyert negyedik negyedel fordított és győzött 60-50-re a Horváth D. (15), Juhász A. (8/3), Kinter és Bun Zoltán (8-8) vezette Iparterv otthonában.

A 12-5-re megnyert első negyed jó alapot adott a Szőllős (17) és Szobi (12/3) vezette Vice KSE-nek a nagy küzdelemben kivívott, Honvéd Zrínyi SE elleni 51-42-es hazai diadalhoz. A vendégektől Horváth Sándor 10, Schrenk Kornél 8/3, Jakucs Tibor pedig 8 ponttal zárt.

A két középső negyedben 15 pontot vert Oláh I. (18), Fehérvári Norbert (16/6), Bibity (10) és Polgár Tibor (9) eredményességére építve a Malév a vendéglátó Albatroszra, s ennek köszönhetően 65-51-re nyert a Simon Péter (17/3), Oláh D. (11/3) duó vezette hazaiak ellen.

C-csoport

Szentendrén a 25-9-re elveszített első negyed után nem sok babér termett a Párkány Street csapatának. Hiába jutott Theisz Attila 15, Theisz Gábor pedig 12 pontig, fölényes, 73-41-es hazai siker született.

Fordulatos, izgalmas mérkőzésen a vendég Álló Farkasok csapata három negyed után Pribula Adrián (17), Kovács Péter (12/6), Harsányi Gábor (11) és Vlajk Ádám (10) vezérletével még 1 ponttal vezetett, de a záró szakaszban Bódis László (24/6), Bognár Áron (16) és Réti Dániel (10) ponterőssége révén fordított és végül 71-65-re nyert a Piarista Öregfiúk.

Baricska Dániel (19), Szmodics Dávid (14) és Stamler  Ádám (10) jóvoltából jól kezdett, s az első negyedben 7 pont előnyt szerzett a Hobbi SK, ám a folytatásban a vendég Híd Unió Bohár Dániel (19), Rusz Mihály (18), Máriás Bence (13) és Tarján Marcell (10) vezetésével átvette a játék irányítását, s végül 62-57-re nyert.

Theisz A. (34/3) extra egyéni teljesítménye, Theisz G. 11/3 pontja, valamint a 21-12-re megnyert első negyed alapozta meg a Párkány Street 67-54-es sikerét a jó dobóformát kifogó Ottmár Tamás (18/18), Danóczy Richárd (14/12) duó vezette István Öregfiúk otthonában.

Három negyed után még 4 ponttal vezetett, de a záró szakaszra "lefagyott" a Mérész Richárd (14/9), Jakab Adolf (11/3), Forrai Miklós (10) hármas fogat "húzta" Budai Bikák, s ezt kihasználva, a záró szakaszt 19-3-ra megnyerve fordított és 63-51-re győzött a Mándoky Balázs (24), Hídvégi Kondor (13/3) és Heisig András (9/3) vezette Terézváros.

Bár a záró negyedet 23-16-ra megnyerte a Helli Roland (17/6), Boga Áron (16/3) és Boleman Zsolt (10/6) vezette Szabdatéri SE A, az első három negyedben domináló Budai XI. Vasököl remek csapatmunkával, Sztrákay Péter (12), Novák Tamás (9), Szujó Balázs és Fodor Máté (8-8) vezérletével biztos, 67-56-os győzelmet aratott.

A 28-8-ra megnyert első negyedével megalapozta Bódis (21/3), Fentős Bence (12) és Réti (11) vezérletével kivívott 75-51-es győzelmét a rangadón a vendéglátó Piarista Öregfiúk. A látogató BLF Palota B-ből Rónai Péter (21/3) gyakran magára maradt a pontszerzés tekintetében, Papp Dávid 8/3, Szigeti Tamás 8 pontig jutott.

Az első negyedben szerzett 10 pontos előnyét lényegében megtartva győzött 71-60-ra Mándoky (25), Hídvégi (15/3), valamint Victor Delgado (11/9) eredményességére építve a Terézváros a Bakondi János (19/3), Bohár (17) és Major Krisztián (10) vezette Híd Unió otthonában.

A kezdésnél "beragadt", s az első negyedet követően még 7 pontos hátárnyban volt, ám a folytatásban Helli (22/9), Boga (13), valamint Héczei András (10) vezérletével fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került a Szabadtéri SE A, s végül biztos, 71-51-es győzelmet aratott a Jakab A. (21/3) és John Wilson (10) vezette Budai XI. Bikák ellen.

Hasonló "koreográfia" alapján nyert 74-55-re elsősorban Ruksa Norbert (22), Balaton Gábor (14) és Tamaskovics Dániel (13/3) ponterősségére alapozva a BLF Palota B az első negyed után még 15-11-re vezető, a Stamler (18/9), Baricska Norbert (15/12), Kutasi Bálint (11/9) trió "húzta" Hobbi SK ellen.

Az első három negyedben egyértelműen irányítva a játékot aratott Takács Attila (23/12), Pfneiszli Csongor (17/9) és Csikós Attila (13/9) vezérletével fölényes, 77-47-es győzelmet a Cap City Crew a Theisz A. (20) és Theisz G. (11) vezette Párkány Street otthonában.

D-csoport

A remek dobóformát kifogó Köntös Gergő (35/18), valamint Reményi Ádám (17/3), Ádám Szabolcs (14/6), Blahó Tamás (11/6) és Budinszki Gábor (10/3) jóvoltából az első három negyedet uralva magabiztos, 91-67-es győzelmet aratott a Ziccer KS a Stánicz Péter (25/3), Trieber Marcell (11/3) kettős vezette Szabadtéri SE B otthonában.

Bár a KKS ellen is 6 triplát "vágó" Köntösnek (32/18) ezúttal nem akadt érdemi segítőtársa - Budinszki 8 ponttal zárt - a Ziccer mégis 63-46-ra megnyerte a találkozót. A KKS-ből Kóti Milán 21/9, Nagy Ákos pedig 10/6 ponttal volt a két legeredményesebb játékos.

Félidőben még 4 pontos előnye volt a Gecse Zoltán (23), Bori István (11/9) és Németh András (11/3) vezette vendéglátó Budai XI Old Boys csapatának, ám az E5vös NGRK a 3. negyedet 34-7-re, a meccset pedig Kerényi Dániel (23), Koncsár Balázs (14/3), Kégl Marcell és Bártfai Ádám (12-12), valamint Erdélyi Dávid (9/9) és Szánthó Lőrinc (9/3) ponterősségének köszönhetően 84-56-ra nyerte meg.

Kis híján "eljátszotta" az első negyedben szerzett 30-12-es előnyét a Bazsik Bence (25/3), Molnár Bence (23/9), Béli Márton (16/6) trió "vezérelte" KOKEC, ám 6 pont előnye maradt, s végül 74-68-ra nyert a jól küzdő, Kováts Máté (24/3), Kovács Miklós (20/12) és Szilas Gábor (12/3) vezette Budai XI. Min1 otthonában.

Szünetig 55-26-os előnyt szerezve 20 perc alatt döntött a főleg Reményi László (24), Mlinárcsik Izsák (19), Győrffy Dávid (12), Akaró Simon és Oláh Krisztián (10-10) ponterősségére építő vendéglátó SZPA HSE a Superheroes ellen. A szünet után magukra találó látogatók Pálóczi Péter (21), Gungl György (17/9) és Tamási Dénes vezérletével a második félidőt ugyan megnyerték, de a meccset 88-64-re a hazai csapat nyerte.

Könnyed ujjgyakorlat volt a Miszlai Hunor (7/3) vezette Kölcsey Hősei 100-22-es legyőzése Cseri Márk (26/6), Stánicz (24), Tóth Bertalan (21/3) és Fenyődi Szabolcs (17/3) vezérletével a Szabadtéri SE B csapata számára.

A 25-12-re megnyert 2. negyeddel kerekedett a Barsi Zoltán (24/15), Balogh Róbert (17/9), Balczer Gábor (12) hármas vezette ASE Nemecsek fölé, s nyert 76-67-re Mogyorósi Gergely (28/18), Szündér István (17) és Balázs Máté (12) vezérletével a Nagytétény.

Küzdelmes, fordulatos találkozón a 21-11-re megnyert záró negyedének, továbbá elsősorban Molnár B. (27/9) és Bazsik B. (11) eredményességének köszönhetően győzött 66-58-ra a KOKEC a Berta Dániel (23/3) és Szeiberling Máté (8/6) vezette Semi Pro ellen.

Az 1. percet leszámítva végig vezetve, fokozatosan növelve előnyét nyert 81-65-re Oláh Krisztián (27/15), Reményi (17), Győrffy D. (12/3) és Turtsányi Balázs (11) vezérletével az SZPA HSE a  Barsi Z. (25/9), Balogh R. (16/3) duó vezette ASE Nemecsek otthonában.

Végig egyoldalú találkozón Köntös (28/9) és Budinszki (23) vezérletével fölényes, 50 pont különbségű, 83-33-as győzelmet aratott a Ziccer KS a Budai XI. Mind1 ellen. A vesztes vendégektől Kovács Miklós 10 ponttal bizonyult a legeredményesebbnek.

Bár a második negyedet 15-13-ra megnyerte a Kardos Márk (17) vezette vendég Superheroes, a többi három negyedben nyomasztó fölényben játszó E5vös NGRK Szánthó (22/6), Iklódi Zsolt (21) és Kégl (18) eredményességének köszönhetően magabiztosan nyert 81-44-re.