211 pont a Hidegkút - KKS összecsapáson

Több, kosarakban igen gazdag mérkőzést játszottak a közelmúltban a kiemelt regionális Budapest-bajnokságban.

Az élre kétségtelenül a hosszabbításba torkolló Hidegkút-KKS összecsapás kívánkozik, amelyen a túlórában nagy különbség alakult ki a felek között, a végeredmény pedig már-már NBA-jellegű volt. A tabellát a MAFC-Martos vezeti a Józsefváros és az NKE csapatai előtt

A 22-8-ra megnyert első negyedre, valamint a jó dobóformát kifogó Bartus Gergely (26/18) és Jasper Wielling (19) eredményességére építve a MAFC-Martos magabiztos, 70-51-es győzelmet aratott a Szijj Norbert (20/6)-Kőrösi Bertalan (12) duó vezette Budafok B otthonában.
A teljes dobólista itt érhető el!

Ha szorosan is, de minden negyedet elveszített, így 86-72-re alulmaradt a Dunaharaszi Sasok otthonában a Bognár Márton (15), Ambrusz Ákos (14) és Szilágyi Gábor (11) vezette Student.

Már a rendes játékidőben is kosarakban gazdag, hosszabbításos találkozón győzött a ráadást 23-8-ra megnyerve 113-98-ra, az összesen 16 triplát szerző, Mendzsák László (27/21), Kovács Domonkos (21/6), Benk András (19/9), Bencze Kevin (18/3) és Bódy Gábor (14/6) vezette KKS az elsősorban Péter Zsolt (21), Hegyi András (18/3), Varga Ákos (15/3), Bakonyi Krisztián (13) és Alessandro Gajaschi (10) ponterősségére építő Hidegkút otthonában.

A kiegyenlített első félidőt követően a Réger Tamás (20/9)-Furján Ferenc (16)-Esőssy Mátyás (13/9)-Fodor András (11/3) kvartett jóvoltából szünet után a vendéglátó Toldy Vízivárosi Hódok fokozatosan növelve előnyét 83-74-re nyert a Banykó Pál (20/6, Perczel Zoltán (14), Szilágyi Mihály (12) és Zsurek Lajos (10) vezette Budai XI. Öregfiúk otthonában.

Hiába szerepelt Kénesi Szabolcs (37/6) személyében a mezőny legeredményesebb játékosa a BLF Palota A csapatában, s jutott Túróczi Róbert is 21/6, Lipták András pedig 13/9 pontig, a kosarakban gazdag meccsen jó hajrájának, valamint elsősorban Arató Balázs (25), Jánosi Ádám (17/9), Takács Máté (13/6), Reszeli Soós Gábor (10/3) és Tápai Attila (10) eredményességének köszönhetően a csapatként több "pilléren nyugvó" vendéglátó Józsefváros A 105-87-re győzött.

Ellentétes félidők látványos mérkőzésén a Jánosi Soma (26/12)-Ribánszky Miklós (25)-Garai Gergő (13/9) trió vezette NKE SE 5 pontot megőrizve félidei 12 egységnyi előnyéből 91-86-ra nyerni tudott a Somogyi Zsolt (24/9), Cserniczky Zsolt (23/21) és Mendzsák László (22/18) ponterős játékára alapozó KKS otthonában egy nem kevesebb, mint 27 hárompontos kosarat hozó összecsapáson.

Minden negyedet elveszítve szenvedett kerek 40 pontos, 98-58-as vereséget Dunaharasztiban a Major Ádám (19)-Glavatity Dénes (17/9)-Nitsch Gergely (13) trió vezette Budafok A.

Végig szoros, kiélezett találkozón a Budafok B Szenteleki László (23/9), Szijj N. (17/6) és Fejes Péter (12) vezérletével 75-70-re verte a Brunner Brúnó (21/9)-Varga István (21/9) kettős vezette Maccabi csapatát.

A nyitó és a záró etapban fölényben játszva Ambrusz Á. (16), Selmeczi János (13/3) és Bognár Kristóf (11/3) vezérletével a Student magabiztos 69-43-as győzelmet aratott a Mészáros Áron és Vámosi Lóránt (11/3-11/3) vezette Öreg Kaszások otthonában.

A 19-10-re megnyert második negyedre, valamint főleg Réger T. (25/12), Esőssy M. (13/12), Fodor A. (13) és Hernádi Ambrus (11/3) eredményességére építve a Toldy Vízivárosi Hódok csapata 74-66-ra győzött a Hegy A. (22), Bakonyi K- (12)-Kanta Gyula (11/9)-Szabó Bence (10) kvartett vezette Hidegkút otthonában.

Ha szűken is, de Bartus G. (13/9), J. Wielling és Fekete-Nagy Ádám  (13-13), és Jászay Miklós (12/3) vezérletével a MAFC-Martos minden negyedet megnyerve győzött 69-57-re a Fischer Bence (19/15), Brunner B. (16/12) és Varga I. (14) vezette Maccabi otthonában.

Az nyitó, valamint a záró negyedben egyértelműen rákényszerítve akaratát a Várkonyi Tamás (16), Kiss Dániel (15/12), Réger T. (13/6) és Hernádi A. (13) vezette Toldy Víziváros Hódok együttesére a vendéglátó BLF Palota A. Kénesi Sz. (30/9), Báthory Gergely és Túróczi R. (16-16) vezérletével 81-66-ra győzött.

A 25-12-re megnyert harmadik negyednek, továbbá főként Bartus G. (22/12), J. Wielling (15), Molnár Attila (14/6) és Fekete-Nagy Á. (13/3) eredményes játékának köszönhetően a MAFC-Martos 84-69-re legyőzte a Kanta Gy. (16/9), Péter Zs. és Szabó B. (13-13) vezette Hidegkút csapatát.