A BEAC a Városmajorban is legyőzte az MTK-t

Az MTK-BEAC női derbin a vendég egyetemiek simán nyertek. A két fővárosi férfi élvonalbeli csapat hasonló koreográfiájú mérkőzésen kapott ki. Nagy bravúrt ért el a Vasas a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, a pasaréti fiatalok az éllovas, tavalyi döntős Nyíregyháza otthonában győztek. A MAFC legyőzte a Szolnokot, az MTK fiataljai viszont kikaptak Debrecenben. A TFSE női csapata a vártnál nehezebben, de "legyűrte" a Baját. A férfi NBI/B-ben a megerősödő Óbudai Kaszások hosszabbításos csatára kényszerítette a MEAFC-ot, a Honvéd gyenge kezdés után győzött a Hódmezővásárhely ellen, a MAFC fiataljai viszont végig futottak az eredmény után a Nagykőrössel szemben. Nyugaton remekül küzdött Bonyhádon a tartalékos Budafok, a Tehetséges Fiatalok együttese pedig Pécsett diadalmaskodott.

Az MTK-ban a három rutinos kosaras, Zsovár Orsolya (19/9 pont, 6-6 lepattanó, szerzett és eladott labda), Benczurné Turóczi Nikolett (19/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz),és Székely-Horváth Zsuzsanna (17/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) mellé nem igazán tudott más felnőni, így a városmajori együttes szinte végig futott az eredmény, s a több extra egyéni teljesítményt felvonultató, remek dobóformát kifogó BEAC után. A vendégek vezére a csapatkapitány, Süle Krisztina (23/15 pont, 5/7 tripla) volt, a hajrában a nagy mezőnymunkát végző Lelik Réka (19/12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) szerzett fontos kosarakat. Szabó Flóra rontott dobás nélkül szerzett 10 pontot (5/5 dupla), s mellé 3 labdát és 2 lepattanót. Barnai Judit 10 ponttal és 6 lepattanóval, Pál Szandra pedig 6 ponttal és 5 gólpasszal zárt. A BEAC remek dobóformát fogott ki, hiszen a triplákat közel 50%-kal (11/24) dobták a vendégek, csapatként bizonyult jobbaknak nagy riválisuknál, s nyertek végül idegenben is 88-74-re.

A statisztikai adatokat tekintve remekül sikerült a MAFC új szerzeményének, Uros Duvnjaknak a debütálása, hiszen 25/6 ponttal és 11 gólpasszal mutatkozott be a szerb hátvéd. Az ő, valamint Matija Poscic (20 pont, 11 lepattanó) és Deville Smith (14/6 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz) vezérletével a záró szakasz elején már 9 ponttal is vezetett a MAFC, de a hajrában "elővette" azt a védekezését a Körmend, amellyel az Európa-kupában szép sikereket ért el, a negyed közepén egy 10-0-lal fordított, s végül 85-80-ra győzött.

A Vasas is sokáig vezetett a Paks elleni alsóházi rangadón. Andrew Pacher (20 pont, 9 lepattanó), Ryan Wright (16 pont, 7 lepattanó), Horváth Ákos (14/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Ronnie Taylor (13/3 pont, 10 gólpassz) jóvoltából a 3. negyed hajrájában már volt 10 pontos előnye is a Vasasnak. A záró szakasz közepén - ahogy pár kilométerrel odébb a MAFC otthonában a Körmend - az ASE is "kivágott" egy 10-0-s rohamot, amellyel fordított, s végül 89-82-es vendég siker született.

A Női Amatőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjában a MAFC három játékosa, Fülep Csilla (25/9 pont, 10 lepattanó), Abaházy Anna (15 pont, 14 lepattanó, 4 blokk) és Gorácz Eszter (12 pont, 10 lepattanó) is dupla-duplát ért el. Vezérletükkel az első negyedet 10 ponttal nyerve, végig vezetve nyert a fővárosi együttes egy kosarakban gazdag találkozón 90-76-ra a jól küzdő, s helyenként jól is dobó Szolnok ellen.

A pasaréti fiatalokat Bernáth Réka (38/12 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) extra egyéni teljesítménnyel vezette győzelemre a listavezető Nyíregyháza otthonában. Mérész Beatrix volt az "alvezér" 20 pontjával - igaz 21 mezőnykísérletből - 6 lepattanójával és 4 gólpasszával, és Solymosi Noémi 12 pontja és 7 lepattanója is nagyon kellett az utolsó 2 percben egy 7-0-s rohammal fordító, s végül 84-80-as győzelmet arató Vasas-fiatalok bravúrjához.

A DEAC a két középső negyedben 14 ponton tartotta  az MTK Wéber Fruzsina (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) vezette második csapatát, így biztos, 75-41-es debreceni diadal született.

A 24-15-re megnyert első negyed után úgy tűnt, az éllovas TFSE Németh Alma (24 pont, 5 lepattanó), Mányoky Judit (14/12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepttanó, 6-6 eladott labda és gólpassz), Varga Barbara (12 pont, 9 lepattanó), Karlócai Julianna (11/3 pont, 12 lepattanó) és Miháczi Diána (10 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezetésével, érvényre juttatva a papírformát újabb könnyed győzelmet arat. A folytatásban azonban a Baja a talán kissé lezseren védekező listavezető hibáit kihasználva felnőtt a feladathoz, nem hagyta elhúzni a nyugati éllovas TF csapatát, végig a 10 pontos lélektani határ környékén tartva hátrányát. Bár a vendégeknek nem volt esélyük nyerni, de büszkék lehetnek arra, hogy csak 83-76-ra kaptak ki.

A férfi NBI/B keleti csoportjában az Óbudai Kaszások egy hullámzó, fordulatokban gazdag, remek mérkőzésen végig partiban voltak a csoport egyik élcsapata, a MEAFC ellen. Az Oroszlányból igazolt Gorzsás Krisztián (26/3 pont - 10/13 mezőnyből -, 6 lepattanó), Nagy Szabolcs (19/9 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda), Lakosa Ákos (15/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Joseph Prophet (13 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Vámos László (12/12 pont) kvintett vezette hazai gárda a rendes játékidőben döntetlenre végzett a miskolciakkal, sőt a ráadásban már vezetett 4 ponttal is, de egy tripla "megfogta" őket, a végül a rutinos miskolciak a ráadás hajrájában biztos kézzel értékesítve a büntetőket végül 101-94-re győztek.

Tompán kezdett saját pályáján, s a 7. percben 10 pontos hátrányban volt a Honvéd a Hódmezővásárhely ellen, 10 perc után pedig 22-11-re vezettek a vendég vásárhelyiek. A második szakaszban "hengerelt" Szalay Ákos (21/9 pont, 3/3 tripla, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Kováts Róbert (13 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével a Honvéd, s a 31-14-re nyert szakaszt követően szünetben már Puskás Artúr fiainál volt az előny. Ezt szünet után Stefán Dávid (17 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Kerpel-Fronius Gáspár (9/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda. 5 gólpassz) vezetésével a meccs végéig közel 20 pontosra növelve végül 84-68-ra győzött a Honvéd.

Egy negyed után 28-17-es hátrányban voltak a Nagykőröst fogadó MAFC-fiatalok, akik Kucsora Csaba (30/12 pont), Molnár Marcell (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 gólpassz) és Pápai Máté (13 pont, 11 lepattanó, 8 eladott labda) vezérletével végig futottak az eredmény és az ellenfél után, de most nem jártak sikerrel, a vendégek 91-72-re győztek.

A nyugati csoportban két kulcsjátékosa, az irányító Drevenka Dávid és a center Tóth Szabolcs nélkül is remekül, erőn felül helytállt, s közel volt egy idegenbeli bravúrhoz a jól kezdő, s egy negyed után Fehér Csaba (20/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Verbényi Kálmán (19 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) és Lados Erik (14/6 pont, 4 gólpassz) vezérletével 6 ponttal vezető Budafok Bonyhádon. Még a 39. percben is vezettek Károly Máté fiai 82-81-re, de a végjáték a hazaiaké volt, akik végül 88-85-re nyertek.

Az első három negyedet jó védekezésére, no meg Szabó Domokos (20/12 pont, 8/10 mezőnyből), Kerkai Ákos (17 pont, 4 lepattanó), Somogyfoki Szabolcs (14 pont, 7 lepattanó) és Szobi Dániel (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) eredményességére építve uralta a Tehetséges Fiatalok Budapest együttese a saját pályáján már több élcsapat dolgát is megkeserítő pécsi fiatalok, a PVSK-Kronosz Kiadó otthonában, s végül magabiztos, 79-64-es győzelmet aratott.