A Fortress nyerte a csúcsrangadót

Bár simán, 23 pont különbséggel nyerte a listavezető Józsefváros elleni csúcsrangadót a Fortress a férfi Budapest-bajnokság B-csoportjában, az éllovas többször nem botlott, így bár csökkent előnye, továbbra is a tabella élén áll. A Fortress e sikerrel stabilizálta második helyét.

A kiegyenlített 3. negyedet leszámítva Filotás Gergely (32/15 pont), Szira Zsombor (20) és Priszler Zoltán (13) vezérletével végig irányítva a játékot a Fortress nagyon simán, 84-67-re nyerte a csoport csúcsrangadóját a listavezető Józsefváros otthonában, amelyből ezúttal csupán Biczók Gergely (22/15) érte el a 10 pontot.

A teljes dobólista itt elérhető!

Hiána hajrázott óriásit Fehérvári Norbert (18/6) és Oláh István (16/9) vezérletével a vendéglátó Malév, a Piltmann Ákos (19), Horváth Dániel és Jurkiewicz Tibor (16/6-16/6) vezette Iparterv 2 pontot megőrizve a 3. negyed végéig felépített 10 pontos előnyéből 67-65-re győzött.

Az első 3 negyedet megnyerve, a záró etapot döntetlenre adva a Honvéd Zrínyi SE Maráz Ádám (22/6), Börönte Bence (15), Horváth Sándor és Maráz András (10-10) vezérletével magabiztos, 79-59-es győzelmet aratott a TFSE Öregfiúk gárdája ellen, amelynek Borda Szabolcs (19), Kondor József (11) és Pap Viktor (10) voltak a legeredményesebb játékosai.

Ellentétes félidők mérkőzésén a Honvéd Zrínyi SE a szünetig elsősorban Maráz Á. (26/12), Gál Márkó (18/9) és Maráz A. (12) eredményes játéka révén 15 pontos előnyt felépítve 69-61-re verte a második félidőre magára találó, s hátrányán Szőllős Szabolcs (14) é Szobi Marcell (11/3) vezérletével faragó Vice KSE csapatát.

A csúcsrangadó elveszését követően az éllovas Józsefvárosnak a félidőben csupán 3 pontos előnye volt a Borda Sz., Rónai András (12-12) duó vezette TFSE Öregfiúk otthonában. Szünet után már fölényben játszott a listavezető, amely Tapodi József (18/3), Csuba Attila (12) és Mátai Péter (10) vezérletével végül simán nyert 61-43-ra.

Minden negyedet - ha szűken is, de - megnyerve ismét a Filotás G. (22/15), Szira Sz. (20), Priszler Z. (10/3) trió tagjainak ponterősségére építve a Fortress 82-67-re győzött a Velimir Jovanovics (25/3) és Jantner László (17/6) vezette Szinyei KC otthonában.

Végig egyoldalú találkozón a vendéglátó Malév sokkal jobban szárnyalva az Albatrosznál Oláh I. (28/6), Kincses Dániel (21/12), Fehérvári N. (19/9), Esék Tamás (14/6) és Pápai Balázs (11/3) eredményes játékának köszönhetően fölényes, 108-50-es győzelmet aratott. Az Albatrosz csapatából Simon Péter 14/3, Oláh Dániel pedig 9/3 ponttal zárta az összecsapást.

Fordulatos mérkőzésen a Kőbánya Oldboys elsősorban a 23-11-re megnyert második negyednek, valamint jórészt a csapatból egyedül 10 pont fölé jutó File Lajos (27) eredményességének köszönhetőn 60-49-re nyert a Tarnai Csaba (17) és Hadházi Balázs (13) vezette Ultimate Warriors otthonában.

Három negyedet - köztük a harmadikat 24-8-ra - megnyerve a Horváth D. (28/9), Kinter Oszkár (22/3) duó vezérletével az Iparterv fölényes, 82-53-as győzelmet aratott a Kerekes Zoltán (22/9), Herczeg Barnabás (16) és Bársony Balázs (11) vezette 7+SC otthonában.

Az első negyedben Tarnai Cs. (20/3) és Stoller Balázs (15) vezérletével 10 pontos előnyt szerző vendéglátó Ultimate Warriors a szünetben már 9 pontos hátrányban volt a Kovács László (20) és Horváth Tamás (18/9) vezette éllovas Józsefváros ellen, s végül a listavezető 65-57-re győzött.

Minden negyedet megnyerve az Iparterv Horváth D. (20), Piltmann Á. és Juhász András (12-12) vezérletével simán verte 75-51-re a TFSE Öregfiúk együttesét, amelyben Pethő Zoltán 19/9, Borda Sz. 11, Schulek Dávid pedig 10 ponttal zárta a mérkőzést.

Végig kiélezett, szoros, továbbá színvonalas találkozón a Fortress Filotás G. (21/12), Szira Zs. (16), Győri Kristóf (11/3), Buda Gergely (10/3) és Kuluncsics Antal (10) ponterőssége jóvoltából 77-73-ra verte a Zsoldos Károly (21/9), Latóczki Gábor (15), Hegedűs Dániel (11) trió vezette Törekvés együttesét.

Minden negyedet nyerve simán, 84-51-re "behúzta" Hadházi Balázs (35), Szatmári Bendegúz (19/6), Molnár Bálint (12) és Tarnai Cs. (10) vezérletével az Ultimate Warriors a Szinyei KC elleni mérkőzést, amelyből György Ferenc 20/12, Ipacs Kriszián pedig 13/3 pontig jutott.

Három szorosan, s egy nagy különbséggel megnyert negyeddel, Priszler Z. (18/6), Buda G. (17), Székely Ágoston (11/6) és Filotás (10/6) vezérletével a Fortress 85-62-re verte a Hadházi (24/3), Szatmári (13/6), Tarnai (13/3) trió vezette Ultimate Warriors csapatát.

A TFSE Öregfiúk Schulek D. (20), Pethő Z. (16/9) és Rónai A. (14) eredményes játéka révén egy negyed után 11 ponttal vezetett a Szinyei KC otthonában, de a folytatásban Jantner L. (22/6), György F. (18/3) és V. Jovanovics (17/3) vezérletetével átvették a játék irányítását, fölénybe kerültek a hazaiak, s végül 78-63-as győzelmet arattak.

Küzdelmes mérkőzésen a vendéglátó Vice KSE Szöllős Sz. (14) és Szabó György (11/9) vezérletével 55-45-re verte a Kincses D. (16/6), Fehérvári N. (11/3) duó vezette Malév együttesét.

Az első három negyedet ha szűken is, de megnyerve, Bársony B. (22), Nagy P. (16/12) és Laposa Dávid (14) ponterős játékának köszönhetően a 7+SC 60-50-re nyert az Oláh D. (17/3) és Gulyás Dávid (11/9) vezette Albatrosz otthonában.

A 23-10-re megnyert második negyednek és File L. (23/3), Bárdos Artúr (23), valamint Kecskés István (16/12) eredményességének köszönhetően a Kőbánya Oldboys 79-66-ra győzött a Latóczki G. (20/3), Zsoldos K. (18)  és Hegedűs D. (16/6) vezette Törekvés ellen.

A bajnoki tabella ezen a linken tekinthető meg!