A Hajós DSE elvette az Old Flash veretlenségét

Fölényes, közel 30 pontos verést mért az Old Flash csapatára  a közelmúlt nagy rangadóján a Hajós Alfréd DSE a Budapest-bajnokság A-csoportjában. Bár a 7+SC csak nehezen "gyűrte le" a sereghajtó Albatroszt, az utóbbi hetekben nem botlottak az élcsapatok a Budapest-bajnokság B-csoportjában. Izgalmas házi rangadót vívott egymással az éllovas Budai XI. Vasököl és a sereghajtó Budai XI. Bikák csapata a Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában, amelyben egyre inkább úgy tűnik, Piarista Öregfiúk-Budai XI. Öregfiúk versenyfutás lesz a végső győzelemért.

Budapest A

Vígh Balázs (14/6 pont), Kazsimér Ádám (10) és Bárány Levente (9/6) eredményességének köszönhetően sokáig jól tartotta magát a BC Csepel a Meteor SE otthonában, ám a végét jobban bírta a Bodnár Csaba (13/3), Markó Péter (12/3), Budai Barnabás és Helik Miklós (8-8) vezette hazai gárda, amely végül 58-47-re győzött.

A teljes dobólista ezen a linken elérhető!

A Rósa László (19/15), Sütő Krisztián (15) és Hóma Csaba (14/3) vezette Eldorádó KE is a 4. negyedben vitte döntésre a dolgot a magát Cseh István (20/6), Koncsag Csaba (18/12) és Horváth Barnabás (11) ponterős játéka révén 30 percen át jól tartó MVSE KE ellen. A záró szakaszt 27-12-re nyerő Eldorádó végül 78-61-re nyert.

Az Eldorádó Rósa (12), valamint Jendrics József (11) ponterőssége révén a Saskacsák MF otthonában is megnyerte az utolsó negyedet, ám csupán 1 ponttal. A hazaiak azonban egységes csapatmunkával, Karsai Balázs (10), Lukács Gergő és Horváth Attila (9/3-9/3), valamint Ambrus Mátyás (8/3) vezetésével a 3. negyed végére 10 pontos előnyt szereztek, végül 59-50-re győztek.

A harmadik negyedet leszámítva Vághy Balázs (26/6), Pénzes Norbert (24/6), Tomkó Levente (12) és Kruppa Márton (11) eredményességére építve irányította a rangadót a Hajós DSE, és magabiztos, 81-53-as győzelmet aratott a Horváth Dávid (14), Jász Levente (12/9) és Bogár Balázs (11/9) vezette, a találkozó előtt még veretlen Old Flash ellen.

Végig irányítva a játékot, Tabajdi Márton (24/3), Terjéki Péter (18), Kránicz András (13/9), Goran Buldioski (12) és Siklóssy Tamás (10) eredményessége révén a Közgáz fölényes, 91-54-es győzelmet aratott a BC Csepel otthonában, amelyből Lukácsi 21/3, Kazsimér pedig 18 pontig jutott.

Kisbenedek Dániel és Bodnár Csaba (17/9-17/9), valamint Helik Miklós (10/3) ponterős játékára, illetve remek kezdésére, a 15 ponttal, 24-9-re megnyert első negyedre építve a Meteor biztos, 70-47-es győzelmet aratott a Centi Eötvös otthonában. A hazaiaknál Herdinánd Balázs (22/15 pont) és Fáth Ákos (17/6) mellé pontszerzésben más nem tudott felnőni.

Több "régi motoros" találkozott a Kerék SC - Net 54 összecsapáson, amelyen az első negyedben még a Tuza Zsigmond (23), Ruppert Tamás (11), Darnai Zoltán (9/9) trió vezette vendégek 7 pontos előnyt szereztek. A folytatásban azonban Kárpáti Zsolt (27), Fischer Tamás (17/9), Harangozó Gábor (15) és Gaál Péter (10) vezetésével a hazaiak átvették az irányítást, és végül 78-67-re nyertek.

Minden negyedet megnyert, s ennek, valamint főként Terjéki (16), Pucser Márton (11/6), Erben Péter (11) és Kránicz (9/9) eredményességének köszönhetően magabiztos, 20 pontos, 72-52-es győzelmet aratott a Közgáz a Herdinánd Balázs (14/9) és Árva Mátyás (14/3) vezette Centi Eötvös ellen.

Hedry Zsolt (17) és Vereczkey Lajos (15/15) eredményessége révén csupán a záró szakaszban nőtt föl a feladathoz a BEAC-Kobak, ám az első három negyedet uraló vendég Saskacsák MF Lovró József (13), Horváth Attila (12), Stomfai Gergely és May Gábor (8-8) vezérletével addigra már eldöntötte a meccset, s 68-45-re győzött.

Három negyeden át elsősorban Rósa (20/12), Décsi András (15) és Zala Gábor (11) jóvoltából jól tartotta magát az Eldorádó az Old Flash otthonában, ám a záró szakaszban sziporkáztak a hazaiak, akik Jász Gábor (21/3), Jász L. (18/9), Fekete Kristóf (15/6) és Bogár B. (11/9) vezérletével az utolsó negyedet 28-9-re, a meccset pedig 81-56-ra nyerték.

Budapest B

Bár a végeredmény alapján szorosnak tűnhet a Józsefváros-TFSE Öregfiúk (88-80) összecsapás, a vendéglátók a kitűnő dobóformát kifogó Csuba Attila (25/18 pont) és Horváth Tamás (22/18), valamint Biczók Gergely (14/3) vezérletével a 3. negyed után 18 ponttal vezettek. A záró szakaszban a vendégek a szintén igen jó napot kifogó Pethő Zoltán (32/24), valamint Kondor József (11) révén "kozmetikáztak" vereségükön, de igazán szorossá már nem tudták tenni a meccset.

A józsefvárosiak a Honvéd Zrínyi SE otthonában a második negyedben parádéztak, 35-16-ra nyerve ezt a szakaszt. Csuba (29/18) megint elkapta a fonalat, Biczók pedig 19/15 ponttal vette ki részét a biztos, 89-58-as sikerból. A katonacsapat legjobbjai Jakucs Tibor (17/3), Asbóth Balázs és Körtvélyesi Zsolt (10-10) voltak.

Hiába volt messze a mezőny legeredményesebb játékosa a Szinyei KC-ból Velimir Jovanovics (36/6), magára maradt a pontszerzésben, így a remek csapatmunkát nyújtó vendéglátó Fortress KC Angyalföldi Richárd (22/6), Filótás Gergely (16/12), Priszler Zoltán (14/6), Kuluncsics Antal (12) és Székely Ágoston (11/9) vezérletével fölényes, 97-65-es győzelmet aratott.

Bárdos Artúr (19), Eneko Bereciaruta (15/6), Feigl Dávid (12) és Kecskés Dávid (11/6) eredményességének köszönhetően a két középső negyedet uralva nyert 72-60-ra a Kőbánya Oldboys a Zsoldos Károly (15), Latóczki Gábor (14), Rubóczky György (13/3), Somogyvári Gábor (10) kvartett vezette Törekvés otthonában.

Oláh István (22/6), Fehérvári Norbert (11/6) és Tóth Viktor (10/6) ponterősségének köszönhetően a Malév SC minden negyedet megnyerve 73-51-re verte a Szalai Csaba (11) és Szöllős Szabolcs (10) vezette Vice KC csapatát.

Küzdelmes találkozón a Hartvich Tamás (11/3), Priszler (8/3), valamint Kuluncsics és Székely Á. (7-7) vezette Fortress a második 10 perctől minden negyedben 10 pont alatt tartotta a vendéglátó Ultimate Warriors együttesét, így biztos, 58-36-os győzelmet aratott. Hazai részről Stoller Balázs 11, Tarnai Csaba 8/3, Erdős Attila pedig 7/3 pontig jutott.

A második negyed közepén 6 ponttal ellépett a Herczeg Barnabás (24), Nagy Péter (16/6), Laposa Dávid (14) hármasfogat "húzta" 7+SC. Ettől kezdve a szívósan, jól küzdő vendég Albatrosz Oláh Dániel (13/3) és Gulyás Dávid (12/9) ponterősségének köszönhetően futott az eredmény, s ellenfele után. Az Albatrosz több ízben is feljött 1-2 pontra, de a kritikus helyzetekben a hazaiak mindig újítani tudtak, így végül 65-61-re nyertek.

A Szinyei KC Ipacs Krisztián (16), Jovanovics (14), Jó Balázs (10/3) és György Ferenc (10) eredményességére alapozva már az első félidőben döntött a Kondor (13), Pethő (12/6) és Végh Norbert (9/9) vezette TFSE-Öregfiúk otthonában, és magabiztos, 67-45-ös győzelmet aratott.

A Szinyei saját pályáján Ipacs (16), Madarász Attila (14/6), Jovanovics (14), és György (10/6) ponterőssége révén minden negyedet megnyert, s végül biztos, 73-50-es győzelmet aratott a Börönte Bence (12) és Horváth Sándor (9) vezette Honvéd Zrínyi SE ellen.

Gulyás D. (15/15), Oláh D. (14/3) és Holtai András (10/6) eredményessége révén az Albatrosz ugyan menyerte a befejező negyedet, de ez csak a vereség mértékének "kozmetikázására" volt elég az első három negyedet sz-betűs játékosai - Szöllős Szabolcs (27/3), Szabó György (13/6), Szabó Mihály (13) Szobi Marcell (11/3) és Szalai Cs. (8) - sziporkázása révén uraló Vice KSE otthonában. A hazaiak 74-56-ra nyertek.

Az első negyedet 20-9-re nyerő Iparterv Horváth Dániel (20), Kinter Oszkár (18) és Piltman Ákos (14) vezérletével volt már, hogy 17 ponttal is vezetett a jól küzdő Kőbánya Oldboys otthonában, amely volt ugyan, hogy Bárdos (22), Kecskés (12/6) és Horváth Szabolcs (12) eredményessége révén 10 ponton belülre került, de igazán szorossá nem tudta tenni a meccset, s végül 70-58-ra kikapott.

Budapest C

Három negyed után magabiztosan, 13 ponttal vezetett Bódis László (17/6 pont) és Fazekas Mihály (7) vezérletével Szentendrén a Piarista Öregfiúk csapata, ám a záró szakaszra elfogyott az erő a vendégeknél, ezt 25-4-re, a meccset pedig 52-44-re nyerték a hatalmasat hajrázó hazaiak.

Végig küzdelmes, szoros, kiegyenlített volt a Budai XI. Vasököl - Budai XI. Bikák (50-44) "házirangadó", amelynek a végén a Fodor Máté (13), Malkowski Áron (9), Hegyi Kristóf (8) vezette Vasököl örülhetett, Ványolos András (13) és Lius Texeidor volt a Bikák két legjo(b)bika.

Minden negyedet megnyerve fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe az Ottmár Tamás (16/9), Freschl Árpád (16/6), Danóczy Richárd (12/12), Molnár László (9/9) kvartett vezette, jó dobóformát kifogó István Öregfiúk együttese, s magabiztos 72-45-ös győzelmet aratott az Álló Farkasok otthonában. A hazaiaktól Vlajk Ádám 18, druszája Pribula pedig 9 ponttal zárt.

Három negyeden át fej-fej mellett haladt a Bohár Dániel (14) és Bakondi János (10/6) vezette vendéglátó Híd Unió és a BLF Palota B. A záró szakaszt Rónai Péter (11), Balaton Gábor és Ruska Gábor (10-10) vezérletével a vendégek bírták jobban, akik végül 57-47-re nyertek.

A 27-16-ra megnyert első negyeddel a Mándoky Balázs (25), Victor Delgado (15/9), Hafner Gábor (15), Kanó Péter (12/12), Hídvégi Kondor (11/3) ötösfogat által "húzott" Terézváros magabiztos, 85-67-es győzelmet aratott a Pfneiszli Csongor (19/15), Mathieu Bernat (15/6), Kenzy Righi (14) és Csikós Attila (10/6) vezette, jól küzdő Cap City Crew ellen.

Jakab Adolf (25/15), Mérész Richárd (12/6) és Ványolos A. (12) eredményessége révén a páratlan negyedekben egyértelmű fölényben játszó Budai XI. Bikák magabiztos, 65-49-es győzelmet aratott a Bohár D. (14) és Bakondi J. (10/6) vezette Híd Unió SE ellen

Stamler Ádám 12/3 és Baricska Norbert 9/9 pontja, de elsősorban a csapaszinten összehozott 33 pont kevésnek bizonyult a Hobbi SK csapatától a vendég szentendreiek ellen, akik biztosan nyertek 53-33-ra.

Végig fölényben játszva, elsősorban Csikós A. (24/9), K. Righi (15) Sóstai Dániel (15) és Huszár Mátyás ponterősségére alapozva a Cap City Crew fölényesen, 82-47-re verte a Vlajk (14) és Kovács Péter (13/3) vezette Álló Farkasok együttesét.

Az első félidőben Papp Dávid (12), Rónai (10) és Balaton (9) vezérletével jól tartotta magát a BLF Palota B a Terézváros otthonában, ám a Mándoky (33), Hídvégi (12/3) és Delgado (8/6) vezette hazaiak a 3. negyedet 25-12-re nyerve lényegében eldöntötték a meccset a maguk javára, s végül 74-56-os győzelmet arattak.

Az első 30 percben dominálva Sztrakay Péter (15), Szujó Balázs (14) és Novák Tamás (10) vezérletével magabiztos, 73-53-as győzelmet aratott a Budai XI. Vasököl a Hanti Gábor (18/3), Bányai István (12/3) és Horváth Zoltán (10) vezette Párkány Street együttese ellen.

A páros negyedekben nagy fölényben játszva nyerte a Fazekas (15/3), Csermák Ambrus és Jani Márton  (14-14) vezette vendéglátó Piarista gárda a két öregfiúk csapat találkozóját. A vendég istvánosoktól Gombkötő Nimród 13, Réti Géza 12, Ottmár T. pedig 10/3 pontig jutott.

Rusz Mihály (14) és Orbán Krisztián (12/6) ponterőssége révén az első félidőben jól tartotta magát a Híd Unió a BLF Palota B otthonában, ám szünet után már egyértelműen a Ferenczy Gergő (13/3), Tamaskovics Dániel (13), Papp D. (12/6), Szentpáli-Gavallér Csaba (11/3) kvartett vezette hazai gárda akarata érvényesült, amely végül simán nyert 81-57-re.

A hajrára "eladta" az első negyedben szerzett 12 pontos előnyét a Helli Roland (18/3), Boleman Zsolt (14/6) és Kovács Dávid (11/3) vezette Szabadtéri SE A, s elsősorban Theisz Attila (22), Hanti G. (12), valamint Kiss Róbert (11/9) eredményességének köszönhetően átvette a vezetést a vendéglátó Párkány Street, de a végjátékban a vendégek újítani tudtak, s egy 7-2-es rohammal végül a maguk javára fordították az izgalmas mérkőzést, amelyet 61-59-re nyertek meg.

Pontjai több mint a felét a második negyedben szerezte az Újhelyi Csaba (13/9) és Szmodics Dávid (8) vezette Hobbi SK, de mivel a többi 30 percben összesen 14 pontra futotta az együttestől, ez az egy extra negyed kevés volt a Danóczy R. (16/6), Ottmár T. (16) duó vezette István Öregfiúk otthonában, amely végül 46-36-ra győzött.