A Net 54 elkapta az éllovas Old Flash csapatát

"Tömörödik" az élmezőny a férfi Budapest-bajnokság A-csoportjában. A listavezető Old Flash nagy meglepetésre kikapott az alsóházban tanyázó Net 54-től, az üldözők csatájában pedig a Hajós DSE fölényesen verte a Meteort. Nézzük a részleteket!

A kiegyenlített első negyedet követően a Boros Viktor (22 pont), Helik Miklós (21), Markó Péter (14/6), Bodnár Csaba (11) kvartett jó játékának köszönhetően fölényben játszott, s fölényes, 89-54-es győzelmet aratott a Meteor SE a Városmajor ellen, amelyből csupán Bárány Csaba (18/6) jutott 10 pont fölé.

A teljes dobólista itt elérhető!

Egy negyed után még Kazsimér Ádám (20), Vincze Árpád (13/3), Bárány Levente (10/3) és Vígh Balázs (10) eredményessége révén a vendég BC Csepel vezetett, de a második negyedtől átvette az irányítást és egységes csapatjátékot nyújtva, Harangozó Gábor (18/9), Lakits György (17), Gaál Péter (15), Horváth Ádám (14) és Mogyoródi Béla (12/9) vezérletével fölényes, 91-63-s győzelmet aratott a Kerék SC.

Három negyeden át jól tartotta magát a  Máthé Barabássy Attila (19), Tuza Zsigmond (13), Reizer Ferenc trió "húzta" vendég Net 54, a záró szakaszt azonban jobban bírta a Saskacsák MF, amely Széles István (15), Lovró József (13), Lukács Gergő (8), Stomfai Gergely (7/3) és Szabó Ákos (7) vezérletével végül 75-62-re győzött.

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 79-53-as győzelmet a Pénzes Norbert (21/9), Tomkó Levente (19), Vághy Balázs (11/3), Géhl Csaba (10) négyes vezette Hajós Alfréd DSE az Eldorádó ellen, amelynek két legeredményesebb játékosa Rósa László (19/9) és Décsi András (15/3) voltak.

Kosarakban gazdag mérkőzésen a 28-12-re megnyert első negyeddel alapozta meg 90-79-es győzelmét a Kazsimér Á. (28), Lukácsi László (24/3), Vígh B. (14/12) és Bánfalvi István (9/9) vezette vendéglátó BC Csepel az MVSE ellen amelyben két extra egyéni teljesítmény, - Cseh István és Horváth Barnabás (32/3-32/3) - valamint Koncsag Csaba (13/9) eredményessége is kevés volt a sikerhez.

Óriásit hajrázva a záró szakaszban a vendéglátó VárosMajor Varsányi Valter (10), Pék Ferenc (18/3), és Lakos Tamás (14) vezérletével ledolgozta 9 pontos hátrányát a Tabajdi Márton (14/3), Pucser Márton (13/6), Kránicz András (11/6) és Goran Buldioski (10) vezette Közgáz ellen, s a hosszabbításban lendületben maradva végül 75-68-ra győzött.

Szünet után 10 ponton tartva a Tircsi Tamás (8) vezette BEAC-Kobak csapatát, Bogár Balázs (17/15) és Fekete Kristóf (11/3) vezérletével biztos, 56-38-as győzelmet aratott  a vendéglátó Old Flash.

Az első félidőben Fáth Ákos (24/12), Árva Mátyás (17/3) és Totth Ádám (11/3) ponterősségére építve közel 20 pontos előnyt szerzett a vendéglátó Centi Eötvös, ám szünet után Kárpáti Zsolt (21), Mogyoródi B. (11/9) és Fischer Tamás (10/9) vezérletével szorossá tette a meccset a Kerék SC. Végül nagy küzdelemben 68-64-es hazai siker született.

Máthé Barabássy A. (23) és Reizer F. (21/3) jó játéka és eredményessége elég volt a vendéglátó Net 54-nek a bravúrhoz, azaz a Jász Levente (15/6) Fekete K. (14/6), Bogár B. (13/12) és Jász Gábor (12/3) vezette Old Flash 70-65-ös legyőzéséhez.

Küzdelmes mérkőzésen remek hajrájának és May Gábor (29/3) extra egyéni teljesítményének - "első szárnysegéd": Lovró J. (6) - köszönhetően tudott fordítani és 63-59-re nyerni a Saskacsák MF a Bárány L. (18/12), Vígh B.(15/6) és Lukácsi L. (10/3) vezette BC Csepel otthonában.

A 26-11-re megnyert első negyedével alapozta meg a Rósa L. (13/9), Décsi A. (13/3), Sütő Krisztián (11/3) trió tagjainak ponterősségére építve kivívott 70-52-es győzelmét az Eldorádó a Hedry Zsolt (16/12), Valuska László (12) duó vezette BEAC-Kobak otthonában.

Az ezúttal is a Pénzes N. (26/6), Vághy B. (23/6), Tomkó L. (15) trió vezette Hajós Alfréd DSE is megnyugtató előnyt (21-9) szerzett az első negyedben a Meteor SE otthonában, amely - hiába jutott Kisbenedek Dániel 16/9, Helik M. pedig 10 pontig - a folytatásban sem tudta szorossá tenni a találkozót, így sima, 73-51-as vendégsiker született.

A szünetig Máthé Barabássy A. (24), Tuza Zs. (18), Ruppert Tamás (13) és Domián Zsolt (10) ponterősségére alapozva 21 pontos előnyt szerző Net 54 magabiztos, 83-71-es győzelmet aratott a Tabajdi M. (21/9), Antal Dávid (17) duó vezette Közgáz otthonában.

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 92-63-as győzelmet a Pénzes N.(36/6), Tomkó L. (18), Vághy B. (16), Fekete Balázs (15/9) négyesfogat által "húzott" Hajós Alfréd DSE a BEAC-Kobak ellen, amelyből Hedry Zs. 16/6, Tircsi T. 16, Valuska L. pedig 11/3 ponttal zárt.

Az első  negyedet 28-6-ra, a Lukácsi L. (14/6) és Bárány L. (10/3) vezette BC Csepel elleni meccset pedig fölényesen, 83-47-re nyerte az Old Flash, amelyet Jász L. 21/9, Pintér Zoltán 20/18, Jász G. 16, Fekete K. pedig 15/9 ponttal vezetett győzelemre.