A rangadót elvesztette, a bajnokságot megnyerte az Old Flash

Bár egy rangadón alulmaradt, végül izgalmas versenyfutás után az Old Flash együttese nyerte a férfi Budapest bajnokság A-csoportját.

Bár az első negyedet 4 ponttal elbukta, a 31-9-re megnyert második 10 percre, továbbá elsősorban Dani Lajos (25/12 pont), Németh András (12) és Hedry Zsolt (11/3) eredményességére építve a BEAC Kobak biztosan verte 82-63-ra az MVSE együttesét, amelyből Kappelmayer Tamás 19/3, Árva Péter 15, Cseh István pedig 14/3 pontig jutott.

A teljes dobólista itt elérhető!

A 32-15-re megnyert záró negyeddel tette fölényessé (84-59) Antal Dávid (27/12), valamint Kránicz András és Pucser Márton (10/6-10/6) vezérletével győzelmét a Közgáz a Kazsimér Ádám (19), Lukácsi László (10/6) duó vezette BC Csepel ellen.

A Máthé-Barabássy Attila (29), Tuza Zsigmond (19), Reizer Ferenc (18/12) trió tagjainak ponterősségére alapozva a Net 54 minden negyedet megnyerve fölényes, 99-52-es győzelmet aratott a Harangozó Gábor, Horváth Ádám és Kárpáti Zsolt (12-12) vezette Kerék SC ellen.

A 25-8-ra megnyert második negyednek, valamint főleg Vághy Balázs (24/3), Pénzes Norbert és Fekete Balázs (12-12), továbbá Csapi András (10/3) eredményes játékának köszönhetően a Hajós Alfréd DSE 64-55-re győzött a Jász Gábor (15), Bogár Balázs és Pintér Zoltán (10/9-10/9), valamint Fekete Kristóf (10/6) vezette éllovas Old Flash otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig Herdinánd Balázs (31/12) és Fáth Ákos (21/9) vezérletével 22 pontos (50-28) előnyt szerző Centi Eötvös végül 80-68-ra nyert a Fekete Kristóf (15), Cseh I. (13) és Fodor Norbert (12/6) vezette MVSE otthonában.

Egy nappal az előző összecsapást követően három negyed után Fáth Á. (19/3), Herdinánd B. (16/6), Árva Mátyás (14/9) és Zombori Valér (10) ponterős játékára építve a Centi Eötvös még 5 ponttal vezetett a Meteor SE otthonában, ám a záró szakaszra lehet, kijött, hogy előző nap is volt egy meccse az együttesnek. A befejező 10 percet 27-11-re nyerve, Helik Miklós (24), Bodnár Csaba (12/3) és Puskás Róbert (12) vezérletével fordított, s végül 74-63-ra győzött a Meteor, amelynek e siker nagyon kellett az ezüstéremhez.

Az első negyedben Harangozó Gábor (21/6), Kárpáti Zsolt (14) és Fischer Tamás (12/12) vezérletével a vendéglátó Kerék SC még tudta tartani a lépést a VárosMajor együttesével, de a folytatásban a Karosák Balázs (20), Pék Ferenc (19/6), Bárány Csaba, Décsei Gergely (10-10) kvartett vezette vendégek fölényben játszva végül magabiztos, 79-59-es győzelmet arattak.

Hiába "nullázta le" gyakorlatilag, s nyerte 21-2-re az első negyedet a Rósa László (23/15), Horváth Tibor (14/6), Décsi András (10) trió vezette Eldorádó, Lovró József (23/3) és Lukács Gergő (12) vezérletével felállt a padlóról, s "szárnyra kapott" a Saskacsák csapata, amely nagyot hajrázva fordított, s végül 65-60-ra győzött.

Az Old Flash-Kerék SC mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Győzni kellett a bajnoki cím megszerzéséhez a bajnokság utolsó mérkőzésén az Old Flash csapatának a dobogóról éppen lemaradó Közgáz otthonában. Három negyeden át nem úgy tűnt, hogy sikerül. Az első három negyedet, ha szűken is, de az Antal D. (10/3), Siklóssy Tamás és Erben Péter (10-10) vezette hazaiak nyerték, akik 5 ponttal vezettek a befejező negyed előtt. A záró szakaszra nagyon "összekapta" magát az éllovas, s bár csak ezt az egy negyedet nyerte meg Jász G. (27), Jász Levente (17/6) és Bogár B. (15/9) vezérletével, ám ezt 28-14-re, s a remek hajrának köszönhetően a meccset pedig 74-65-re. Ez azt jelentette, hogy a bajnoki címet is az Old Flash szerezte meg a Budapest-bajnokság A-csoportjában.

A bajnokság végeredménye ezen a linken látható!