A Tehetséges Fiatalok Budapest nyerte a Hepp Kupát

A Tehetséges Fiatalok Budapest csapata a középső két negyedet 20 ponttal, a Vasas II. elleni finálét pedig összességében 73-62-re nyerte, így a TF csapata lett az idei Hepp Kupa győztese.

Hepp Kupa, döntő

Vasas II. - Tehetséges Fiatalok Budapest 62-73 (18-13, 9-19, 18-28, 17-13)

Vasas II: Surmann P. 5, Boros 21, Steier 5/3, Andrássy 6/6, Peringer 7.
Csere: Lekli 14, Kiss 1, Katona -, Völgyi 3, Szanthoffer -, Csík -.

TF-Budapest: Tóth 2, Beák 24/15, Buzás 14/9, Szobi 22/6, Franczva -.
Csere: Somogyfoki 2, Kerkai 9/3, Szabó -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Boros Márk és Peringer Balázs vezetésével jobban kezdett a Vasas, az első szűk hat percben a TF csak Beák Gábor két triplája révén tudott pontokat szerezni (11-6). Buzás is betalált kintről és Szobi is megkezdte a pontgyártást, de a pasarétiek második csapata Boros vezetésével tartotta előnyét (18-13). A második negyed elején annyi változott csak, hogy a Tehetséges Fiatalok jó védekezésével egyre kevésbé tudott mit kezdeni a Vasas, amely a 16. percig így is vezetett - akkor Szobi két büntetőjével került előnybe a Mehmedovics-legénység (24-25). A TF 24-21 után futott egy 9-0-t, amivel a mérkőzés irányítása is a kezükbe került, nemcsak a vezetés, és Beák duplájával zárták a félidőt 5 pontos előnyben (27-32).

A második félidő nagy dobópárbajjal kezdődött, de 33-37 után megint a TF nyugodott meg előbb hátul, Kerkai és Szobi kosaraira építve futottak egy 8-0-t, amivel 10 pont fölé nőtt a távolság (33-45). Lekli ugyan megtörte a sorozatot, de Beák két újabb triplája és Szobi kettese 18 pontos TF-előnyt jelentett már a 26. percben (35-53). Boros és Lekli révén próbált meg visszazárkózni a Vasas, de Kerkai 15 ponton tartotta csapata előnyét a záró játékrész előtt (45-60). Az utolsó negyedben megint Boros és Lekli próbálkoztak, de Beák és Buzás révén visszaállt a 15 pontos különbség a negyed közepén is. A pasaréti gárda egy 7-0-val visszajött még 8 pontra (58-66), de támadásban ennyi volt bennük, a TF büntetőkkel 10 pont fölé növelte újra fórját, így lényegében a végén magabiztosan nyert 73-62-re.

Ezzel a Tehetséges Fiatalok Budapest együttese nyerte idén a Hepp Kupát.