A TFSE lányai megint "kicentizték"

Több fővárosi "belharcra" is sor került múlt hét végén a női, illetve a férfi másodosztályban. A vidéki csapatok ellen ismét felemás volt a budapesti szereplés.

A hölgyeknél a keleti csoportban a Vasas II. nehezen nyert a remekül kezdő, Nagy Andrea (19/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Szabó Enikő (18/12 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda), valamint Nagy Zsófia (12 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) vezérletével egy negyed után 30-19-re vezető Kiss Lenke KS otthonában. A folytatásban a Vasas két játékosa extra egyéni teljesítményének - Bernáth Réka (31/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) és Varga Alíz (22 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett labda) - köszönhetően fokozatosan dolgozta le hátrányát, a végén a maga javára fordította  a találkozót, s 76-71-re nyert.

A MAFC lányainak jóval könnyebb dolguk volt az NKE termében.  Abaházy Anna (14 pont, 6 lepattanó, 4 blokk, 3 gólpassz), Fülep Csilla (13 pont, 5 lepttanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Tillmann Dóra (12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Horváth Enikő (10 pont) és Gorácz Eszter (7 pont, 10 lepattanó) vezetésével minden negyedet "elvitt" s ennek megfelelően biztosan győzött 70-42-re a vendég együttes. Az NKE Kulcsár Bianka (16/9 pont, 6 lepattanó) és Hercze Szandra (12 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda) révén csupán a második negyedben nőtt fel a feladathoz és tudott egyenrangú ellenfele lenni a MAFC-nak.

Egy negyed után még Lutche Klaudia (8/3 pont, 3 lepattanó), Aradi Zsanett (7/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Gróf Tímea (7 pont - 8 mezőnykísérlet) jóvoltából az MTK ezúttal ismét tartalékos felállásban játszó fiataljai még 14-8-ra vezettek, de a folytatásban nagy fölényben játszott, s végül biztosan, 71-40-re nyert a vendég Szeged.

A TF lányai ismét igen szoros meccsen őrizték meg veretlenségüket a BKG DSE ellenében. Az első negyed után "szokás szerint" hátrányban volt Boros Zoltán együttese - ezúttal 6 ponttal "ment" az ügyesen játszó  rivális. A második negyedben Mányoky Judit (16/12 pont, 7 gólpassz), Karlócai Julianna (15/9 pont, 18 lepattanó) és Varga Barbara (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezérletével fordított a TF. A harmadik negyed fordulatos volt, majd a hajrában úgy tűnt, "lerázza" riválisát a veretlen éllovas TFSE, ám a végjátékban egy 8-0-lal 1 pontra feljött a BKG, de fordítani már nem tudott, a TF 61-60-ra győzött.

A BEAC fiataljai Barnai Judit, László Boróka és Lelik Réka nélkül "botlottak" a PINKK otthonában. Az első félidőben 9 pontos előnyt szerzett a vendéglátó. Szünet után a fővárosiak Suppán Anna (11 pont, 3 lepattanó, 2-2 szerzett labda és gólpassz), valamint a hatalmas mezőnymunkát végző Pusztai Petra (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz) vezetésével mindent megtettek hátrányuk ledolgozása érdekében, 1 pontra felzárkóztak, de végül 58-55-re kikaptak.

A férfiaknál a keleti csoportban a régi örökrangadó 2017-es verziójában a Honvéd 72-65-re "legyűrte" a MAFC fiataljait. Kucsora Csaba (12 pont) vezérletével 6-2-vel indított a MAFC. Erre Pintér Dávid (13/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) és Máté Márk (10/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) egy-egy triplájára építve 8-2-vel felelt, s fordított a Honvéd. A negyed második fele a vendégeké volt, akik egy 9-3-as részhajrával 4 pontos előnyt szereztek. A második szakasz nagyon hullámzó volt. Előbb  7 ponttal ellépett a MAFC, majd Tóth Bence (14/9 pont) két és Máté 1 triplájára építve egy 9-2-vel ledolgozta hátrányát a Honvéd. Szanyi Róbert  (9/3 pont, 6 lepattanó) vezetésével ismét megugrott 5 ponttal a MAFC, ám a félidőt egy 7-1-es futással zárva a hazaiak térhettek előnnyel pihenőre.

Szünet után Molnár Marcel (25/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) és Bordács Soma (11 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda) jóvoltából hamar fordított a MAFC, s ekkor többnyire ellenfele előtt is járt, a 4. negyed előtt 2 ponttal a vendégek vezettek. Bár a záró szakasz Molnár triplájával indult, Szalay Ákos (10/3 pont, 4 gólpassz) erre válaszul dobott hármasa egy, az ő és Stefán Dávid (16 pont, 8 lepattanó) vezette 10-0-s hazai "részhajrá" kezdetét jelentette, s ezt követően a Honvéd már nem adta ki a vezetést a kezéből.

Az Óbudai Kaszások a Joseph Prophet (21 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Van der Meer Lóránd (17/3 pont, 7 lepattanó), Nagy Szabolcs (12/6 pont, 7 lepattanó) trió vezetésével gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötte Salgótarján elleni a meccset a szünetig közel 20 pontos előnyt felépítve. Szünet után ugyan faragott hátrányából a nógrádi gárda, de az óbudai siker nem forgott veszélyben, végeredményben 80-70-re nyert a Kaszások együttese.

A nyugati csoportban mindkét budapesti csapat fölényes győzelmet aratott saját pályáján. A Tehetséges Fiatalok Budapest gárdája az első negyedet Somogyfoki Szabolcs (24 pont, 8 lepattanó), Nyulasi Bence (13/6 pont), Beák Gábor (12/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Szobi Dániel (12/3 pont, 5 lepattanó)  és Szabó Domokos (11/3 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda, 6 gólpassz) vezérletével uralta, a harmadikban pedig, amikor mindössze 2 pontot engedett a Bajának 23 dobott pont ellenében, fölényessé tette sikerét. Végeredményben nem sok hiányzott a 100 ponthoz, 95-48-ra győzött a kamaraerdei gárda.

A Budafok túljutott a 100 pontos határon, a vendéglátók Tóth Szabolcs (20 pont, 9 lepattanó), Verbényi Kálmán (18 pont, 10 lepattanó), Lados Erik (15 pont, 4 lepattanó), Péterfai Richárd (13 pont) és Drevenka Dávid (7 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) vezetésével végig rákényszerítették akaratukat a fehérvári fiatalokra, s végeredményben 108-57-re nyertek.