A Vasas otthonában, a Honvéd idegenben győzött

Jó hétvégéjük volt az NB I-es fővárosi férfi csapatoknak. A piros csoportban a Vasas otthon, a Honvéd pedig Bonyhádon nyert, a zöldben a Budafok simán, a MAFC II pedig egy kosárgazdag, látványos meccsen, nagy csatában győzött. Az egyetlen vereséget az Óbudai Kaszások együttese szenvedte el.

Piros csoport

Vasas - Nyíregyháza 82-73

Két, az előző év végén sikert sikerre halmozó együttes találkozóján a félidőben az ismét a csapategységre építő Vasas Katona Róbert (14/9 pont, 3 lepattanó), Boros Márk (13/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Barócsi Ádám (11/3 pont, 7 lepattanó) és Andrássy Géza (10 pont, 8 lepattanó) eredményességére, valamint Kiss Barnabás (9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Moravcsik Áron (8 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével szünetre 9 pontos előnyt szerzett. A harmadik negyed közepén volt már 15 pont is a kamaraerdei legénység előnye, ám a "kétemberes" nyírségiek a negyed végén 6 pontra feljöttek. A záró etapot 7-0-lal kezdve úgy tűnt, "lerázta" magáról a Vasas a szabolcsiakat, ám a 39. percben a szívósan küzdő vendégek még 5 pontra feljöttek, de végül a Vasas tudta folytatni sikersorozatát.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Bp. Honvéd 64-87

"Szokásától eltérően" ezúttal kifejezetten jól kezdett a Honvéd, amely az első negyed hajrájában, Stefán Dávid (20 pont, 4 lepattanó) vezérletével egy 9-0-lal tetemes, 12 pontos előnyt szerzett. A folytatásban Stefán mellett Mucza Tamás (11/9 pont), Hargitai Krisztián (11 pont, 9 lepattanó) és Máté Márk (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) vezetésével a Honvéd rendre visszaverte a hazai felzárkózási kísérleteket, méghozzá oly sikeresen, hogy minden negyedet megnyert. A fővárosi gárda sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy a Honvéd 54-43-ra megnyerte a lepattanó harcolt.

Zöld csoport:

Budafok - Alba Fehérvár 107-58

Végig fölényben játszva, Tursics Krisztián (21/15 pont, 5 szerzet labda, 9 gólpassz), Fehér Csaba (20/12 pont - 8/9 mezőnyből -, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Varga Dániel (16 pont, 4 lepattanó), Mészáros Csaba (12 pont, 4 gólpassz), Horváth Márton (10 pont, 5 lepttanó, 3 gólpassz) és Lados Erik (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda) vezérletével magabiztos rajt-cél győzelmet aratva hozta a kötelezőt a Budafok.

DEAC U23 - Óbudai Kaszások 102-63

A 29-12-re elveszített első negyed után sejthető volt, hogy nem terem túl sok babér az óbudaiaknak a debreceni fiatalok otthonában. A folytatásban elsősorban Vámos László (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Kutrovich Bence (13/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Molnár László (11 pont, 5 lepattanó) jóvoltából egyes időszakokban felnőtt a feladathoz a Kaszások együttese, ám a lepattanó csatát 58-36-ra elveszítve nagy különbségű verésbe futott bele.

MAFC II - Falco KC U23 99-91

Nagy iramú, színvonalas, látványos meccset játszott egymással a két utánpótlás együttes. Döntőnek bizonyult, hogy az első negyedet 27-12-re megnyerte a Katona Bence (31/6 pont, 9 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Siklós Olivér (24 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Bordács Soma (14 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda), Fehér Ákos (11 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette MAFC II. A fővárosi fatalok ugyan csak ezt a negyedet nyerték meg - no meg a lepattanó harcot 46-34-re -, de ezzel is értékes győzelmet arattak az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő szombathelyi gárda ellen.