A Vasasé a pályaelőny, sikeres hét a másodosztályban

Végig vezetve, simán, magabiztosan fektette két vállra a Vasas a MAFC csapatát a férfi alsóházi középszakasz utolsó fordulójában, így Sárosi Bulcsú csapatáé lesz a pályaelőny a két fővárosi gárda playout párharcában. Kivételesen jó hetet hagytak maguk mögött a budapesti együttesek a másodosztályban. A hölgyeknél az elődöntőben szerzett előnyt a TFSE és a BEAC.

Smith révén a vendégek szereztek vezetést, ám a folytatásban a Vasas játékosai rendre ügyesen játszották meg a palánk alá remek ütemben belépő Wrightot (16 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda), akinek eredményessége révén a szakasz közepétől a Vasas vezetett. A vendégeket Sihota (20/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) és Poscic (9 pont, 5 lepattanó) próbálta versenyben tartani. A nyitó etap végén 4 ponttal vezetett a Vasas. A második szakasz közepéig tartotta a lépést a MAFC a Vasassal, amikor a rutinos Horváth Ákos (17/12 pont, 5 gólpassz) két triplájára, valamint Thompson (19/6 pont) találataira építve egy 15-3-mal 10 pont fölé nőtt a hazai előny. A félidő hajrájában Duvnjak (12/6 pont, 4 gólpassz) "rázta meg" magát, az ő és Smith (12/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) eredményessége révén egy 10-3-mal szorossá tette a meccset a MAFC.  A félidő végül 8 pontos hazai vezetéssel zárult.

A másodikat úgy kezdte 10-2-vel a Vasas, hogy e roham közben mind a négy légiósa betalált. Ezt követően a labdákat s könnyű kosarakat szerző Sihota vezetésével egy 9-2-vel 10 ponton belülre került a MAFC, s labdája volt, hogy még szorosabbá tegye a találkozót. A betegségéből visszatérő Lakits rontott közelről, a Vasas Pacher (14 pont, 11 lepattanó), valamint a faultproblémák miatt a sokat ülő, a padról visszatérő Taylor (12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) vezetésével egy 10-2-vel ismét megnyugtatóvá tette a piros-kékek vezetését. A záró etap szép csendben "lecsorgott", mindkét oldalon pályára kerültek a fiatalok. A frissebb, pontosabb Vasas teljesen megérdemelten nyert 85-66-ra fővárosi riválisa ellen, amelynek csupán felvillanásai, rövid jó időszakai voltak.

A férfi NBI/B-ben, a 9-16. helyért zajló küzdelemsorozatban a Tehetséges Fiatalok Budapest Hepp-kupa győztes együttese különösen a két középső negyedben nagy fölényben játszva, a Beák Gábor (20/12 pont, 8 lepattanó), Stefan Filipovics (18 pont, 8 lepattanó), Buzás Bence (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda),  Kerkai Ákos (11 pont, 5 lepattanó) kvartett vezetésével simán, 90-62-re verte a pécsi fiatalokat.

Küzdelmes, fordulatos találkozón 3 negyed után döntetlenre állt a Simon János Kosárlabda Csarnokban a Honvéd és a Bonyhád.. A záró etapot a Stefán Dávid (14/3 pont, 5 lepattanó), Kerpel-Fronius Gáspár (13/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Máté Márk (12/9 pont), Szalay Ákos (12/3 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Tóth Bence (8 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) ötösfogat által "húzott" hazaiak bírták jobban, akik 75-70-re nyertek.

Az alsóházban parádés támadójátékkal, Drevenka Dávid (25/9 pont, 6-6 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Fehér Csaba (19/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Mészáros Bence (18/9 pont, 4 szerzett és eladott labda) és Lados Erik (11 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével "tízen túli" (34-21) előnyt szerzett az első negyedben a vendéglátó Budafok az Eger ellen. A két középső negyedben szigorított védekezésén a vendég együttes és 3 pontra feljött. A záró szakaszban új erőre kapva végül biztosan, 96-79-re nyert a Budafok.

Az első negyedben a fehérvári fiatalok meglepték a MAFC szintén nem veteránok alkotta második csapatát. A páros negyedekben remekül védekezve, ráadásul a másodikban szédületes támadójátékot is bemutatva Bordács Soma (23 pont, 18 lepattanó, 3 gólpassz), Pápai Máté (17 pont, 15 lepattanó), Vígh Marcell (17/3 pont), Kucsora Csaba (11/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Molnár Marcell (11/3 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és a hatalmas mezőnymunkát végző Siklós Olivér (11 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz) vezérletével a MAFC fiataljai fordítottak, és fölényes, 92-61-es győzelmet arattak.

A Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban az első elődöntőn a remek második negyedének, valamint annak köszönhette aránylag magabiztos, 74-61-es sikerét a TFSE a tavalyi ezüstérmes Nyíregyháza ellen, hogy 6 mezőnykísérleten, 2 mezőnykosáron és 10 ponton tudta tartani a nyíregyháziak kitűnő középjátékosát, Farkasinszki Orsolyát. A lepattanó harcot 50-41-re megnyerő hazaiak Mányoky Judit (18/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Miháczi Diána (16/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Karlócai Julianna (10/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Varga Barbara (10 pont, 5 lepattanó), azaz a 3x3-as egyetemi világbajnokságon hazánkat képviselve bronzérmet szerző kvartett vezetésével szereztek előnyt.

A szegedi fellépését megelőző napon a BEAC az élvonalban is vitézkedő néhány fiatalja jelentős szerepet játszott a PINKK legyőzésében. Szegeden, a korosztályos válogatottak szövetségi edzői, Mészárosné Kovács Andrea (U16) és Balogh Judit (U18) által dirigált csapatok összecsapásán az első negyed után még 6 ponttal a hazaiak vezettek. A második negyedben Suppán Anna (17 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével fokozatosan csökkentette hátrányát a BEAC, amely a szakasz közepén át is vette a vezetést, s szünetben 3 pontos előnye volt. Térfélcsere után Lelik Réka (24/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 6 szerzett labda) lépett elő vezérré a vendégeknél, s eredményességére építve a BEAC egyértelműen magához ragadta a játék irányítását, s a szakasz végére több mint 20 pontos előnyt felépítve lényegében eldöntötte a meccset a maga javára, amelyet végül 75-55-re nyert meg. Mindkét fővárosi együttes lépéselőnybe került a párharcban.

Az alsóházban a Tata a második negyed közepéig tartotta a lépést a vendéglátó Kiss Lenke KS együttesével. A 3. negyedben parádézva, azt 28-5-re nyerve a hazaiak Básti Gabriella (23/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Nagy Andrea (20 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), és Szabó Enikő (14/12 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 gólpassz) jó és eredményes játékára alapozva fölényes, 91-53-as győzelmet arattak.