Alaposan megszorongatta a BEAC a ZTE-t

Remekül kezdett, majd később, miután hátrányba került is kiválóan tartotta magát a hazai premierjén a nyeretlen BEAC a 4-2-es mérleggel az előkelő ötödik helyen álló ZTE NKK ellen, de végül egy színvonalas, izgalmas mérkőzésen 5 ponttal alulmaradt.

BEAC-Újbuda - ZTE NKK 69-74 (20-19, 6-14, 28-24, 15-17)

Pusztai Petra (19/3 pont, 3 gólpassz) vezérletével remekül kezdett, 6-0-ra, majd 12-4-re is vezetett a színmagyar BEAC - a negyed második felében feljött, majd a harmadik negyed közepéig egyértelműen uralta a játékot a három légióssal felálló vendég Zalaegerszeg. A BEAC-nak azonban volt tartása, a harmadik negyed második felében - lázba hozva szép számú szurkokótáborát - Pusztai, valamint Suppán Anna (11/3 pont, 5 lepattanó) és Barnai Judit (12 pont, 8 lepattanó, 3-3 eladott labda és blokk) hatékony játéka révén egy 19-9-cel a szakasz végéig 3 pontra feljött - a harmadik negyedben a hazaiak több pontot szereztek (28), mint az egész első féidőben (26). A befejező etap elején újítottak a vendégek, egy 11-5-tel ismét ellépett 9 ponttal a ZTE. Ekkor sem tört meg a BEAC, amely Süle Krisztina (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével megindította a hajrát, s izgalmassá is tette a végjátékot, de fordítani nem tudott. Amennyiben a folytatásban is így tud játszani és küzdeni a Gabányi csarnokban az évad során hazai pályán most debütáló BEAC, várhatóan nem sokáig marad nyeretlen.