(Az év) végén csattant az ostor

Csattanós meglepetéssel zárult a 2018-as év a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

Az esztendő utolsó mérkőzésén a középmezőnyt vezető Ultimate Warriors együttese elvette az éllovas Sberbank Rockers Kerék csapatának veretlenségét. Ezek után "tömörödött" az élboly, tavasszal a középcsapatok rangadóját biztosan nyerő Kőbányának, valamint az azt elveszítő Közgáznak is lehet esélye a dobogóra kerülni.

Diósdi Sasok - Old Flash 56-70
Egy negyed után még a Steigerwald Gábor (19)-Merl Ferenc (17/3)-Szundy Gábor (10) trió vezette diósdiak 7 ponttal ellenfelük "előtt jártak". A második negyedtől azonban az Old Flash Antal Dávid (18), Bogár Balázs (17/9), Pintér Zoltán (11/9) és Pohánka Gergely (11) vezérletével átvéve az irányítást fordított és nyert.

Budai XI. Öregfiúk - Centi Eötvös 80-84
Rendkívül színvonalas, fordulatos mérkőzésen, amelyen minden egyed után változott a vezető csapat kiléte hazai részről végül kevésnek bizonyult Beszédes György (35/27) triplaparádéja, pedig Varga Domonkos (19/3) és Perczel Zoltán (11) is 10 fölé jutott a Budai Öregfiúktól, akik a záró etap előtt még 1, a 39. percre fordulva pedig 2 ponttal vezettek. A végjátékban azonban pontosabb és fegyelmezettebb volt a Herdinánd Balázs (27/18), Fáth Ákos (18/12), a végjátékban mind a 4 büntetőjét értékesítő Horváth Dávid (18) és Sindler Attila (11) vezette vendég együttes, amely ennek köszönhetően megnyerte a remek, összesen 21 hárompontos kosarat hozó mérkőzést.

Saskacsák MF - Eldorádó 49-45
Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozón a Széles István és Karsai Balázs (11/3-11/3) kettős vezette Saskacsák az utolsó másfél percet 7-2-re nyerve győzte le az elsősorban Szeles Péter (14/6) és Rósa László (9/9) találataira építő Eldorádó csapatát.

Sberbank Rockers Kerék - Vasas Old Boys 80-55
A 30-4-re megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Dani Zoltán (27/15), Kovács Dávid (17), Varga István (15) és Filótás Gergely (12/6) ponterősségének köszönhetően a veretlen éllovas simán verte az Angyal Tamás (12)-Kozma Dávid (11/9) duó vezette Vasast.

Old Flash - Meteor 52-37
40 pont alatt tartva az 5 játékossal felálló, Ali Ahmed Naser (15/9) és Kapusi László (10) vezette Meteort az Old Flash elsősorban Bogár B. (16/12) és druszája, Stoller Balázs (9)  kosaraira, továbbá a jó hajrájára, a 16-7-re megnyert 4. alapozva győzött.

Vasas Old Boys - Malév SC 62-40
Az első három negyedben egyértelműen irányítva a játékot a Vasas Old Boys Kozma Dávid (13/6), Sterbinszky Tamás (11/3) és Angyal T. (9/3) vezérletével simán verte a Sebestyén Zsolt (13)-Oláh István (11/3) kettős vezette légiközlekedésieket.

Diósdi Sasok - Hajós Alfréd DSE 69-89
A Pénzes Norbert (25/9)-Vághy Balázs (19/9), Harangozó Gábor (13/6)-Erős Dániel (12/6) kvartett vezérletével a vendég Hajós DSE a 3. negyed végére csaknem  30 pontos előnyt szerezve biztosan verte a záró etapban Szundy G. (23), Marsó Gyula (22) és Merl F. 17/9) eredményessége révén veresége mértékén valamit kozmetikázó diósdi gárdát.

Eldorádó - Sberbank Rockers Kerék 73-79
A 3. negyed után még 1 ponttal a Rósa L. (20/15)-Décsi András (18/6), Hancsók Szabolcs (13/3)-Bakondi János (10/3) kvartett vezette hazai együttes állt jobban - 1 ponttal, másfél perccel a befejezés előtt pedig 4 ponttal. A végjáték azonban a főként Dani Lajos (22/12), Dani Z. (19/6), Varga I. (17) és Kovács D. (10) ponterősségére alapozó, fegyelmezettebb vendégeknek sikerült jobban, akik egy 12-2-es rohammal,10 büntetőből 8-at értékesítve megfordították a találkozót -  miközben hazai részről Rósa és Hancsók is kipontozódott -  s ha nehezen is, de megőrizték veretlenségüket. A vendégek sokkal jobban (20/27 - 74%) dobták a büntetőket a hazaiaknál (4/8, 50%)

Közgáz - Budai XI. Öregfiúk 55-50
A küzdelmes, fordulatos mérkőzés szünetében elsősorban Menyhárt Miklós (19/6) és Beszédes Gy. (13) eredményességének köszönhetően a vendég Budai XI. vezetett 4 ponttal, sőt még a záró etap közepén is nála volt az előny. Az utolsó 5 perc azonban egyértelműen a Tabajdi Márton (14/3)-Molnár Péter (12)-Füzesi Zoltán (10) trió vezette Közgáz csapatáé volt, amely egy 9-2-vel a maga javára fordította az összecsapást.

Saskacsák MF - Ultimate Warriors 59-56
Az előző mérkőzéshez hasonlóan ezen a találkozón sem nagy "engedték el" egymást a felek, végig szoros, kiélezett volt a küzdelmes találkozó. A 39. percben még a Bihari Levente (17/6)-Hadházi Csaba (15)-Tarnai Csana (13/3) trió vezette vendég harcosok "mentek" 56-55-re, de az elsősorban May Gábor (14/6) és Jobbágy Zsolt (10) eredményességére építő hazaiak Kelemen Balázs triplájával, majd Jobbágy egy sikeres büntetőjével végül ellenfelük fölé kerekedtek.

Kőbánya Oldboys - Közgáz 72-52
A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva a hazaiak Makay Dániel (28/9), Bárdos Artúr és Jankovics Viktor (13-13) vezérletével simán verték a Sziroczák Richárd (17) Pucser Márton (12/6) és Erben Péter (11) ponterősségére építő Közgáz csapatát.

Hajós Alfréd DSE - Old Flash 85-72
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve a "szokásos" Erős D-Pénzes N. (22-22)-Harangozó G. (18/3)-Vághy B. (12/3) kvartett vezette Hajós DSE legyőzte a Jász Levente (24/12), Antal D. (13/3) és Bogár B. (9/6) találtaira építő, jól küzdő Old Flash csapatát.

Budai XI. Öregfiúk - Diósdi Sasok 68-80
A 11 pont különbséggel, 24-13-ra megnyert nyitó negyednek, valamint főként Szundy G. (21/3)-Merl F. (20/6)-Marsó Gy. (18)-Karácson Zsolt (10) kvartett eredményes játékának köszönhetően a vendégek nyerték az alsóházi rangadót a Szondi Bence (22), Beszédes Gy. (21/12) és Perczel Z. (10) vezette Budai XI. Öregfiúk csapatának otthonában.

Saskacsák MF - Meteor 60-44
May G. (24/6) és Széles I. (13/9) ponterős játéka révén a hazaiak lényegében az első félidőben eldöntötték a találkozót. A vendég Meteor A. A. Naser (22/15) és Bodnár Csaba (12/3) jóvoltából a második félidőt ugyan kiegyenlítetté tette, de a Saskacsák csapatának biztos győzelmét nem tudta megakadályozni.

Sberbank Rockers Kerék - Ultimate Warriors 68-78
Meglepetés! Bár az első negyed, amikor 7, sőt még szünetben is, amikor pedig még 4 ponttal vezetett a Filótás Gergely (16/6)-Varga István (14/3)-Dani Zoltán (12/6)-Kovács Dávid (10) kvartett tagjainak kosaraira építő veretlen éllovas Kerék, úgy tűnt érvényesül a papírforma. A második félidőben azonban a vendégek "féken tartva" a listavezető "nehéztüzéreit", "dobógépeit", Tarnai Csaba (26/6), Hadházi Balázs és Lengyel Dávid (15-15), valamint Bihari Levente (13/9) eredményes, hatékony játékának köszönhetően fordítottak, s végül 10 ponttal győztek a tabella élén álló Kerék otthonában.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!