Basketgirls: 3-1-gyel végzett a Budapest-válogatott

3 győzelem mellett a Soproni Darazsak Akadémia elleni vereséggel végzett a Budapest-válogatott a Basketgirls harmadik és egyben utolsó, soproni állomásán - a Sopron és a lett Riga ugyanilyen mutatóval zárta ezt a háromnapos viadalt.

Péntek

TTT Riga - Budapest-válogatott 60-63 (11-19, 20-12, 10-13, 19-19)

A Budapest-válogatott jól kezdte a találkozót, s az első negyed közepén egy Dúl Terka (12/3 pont 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Dénes Diána (16 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda) vezette 9-2-es rohammal elléptek a rigai lányoktól, s a negyed végén 8 ponttal vezettek. A második negyedben megmutatkozott, hogy ez azért nem egy összeszokott társaság, s az ebből fakadó hibákat kihasználva ledolgozta hátrányát a lett együttes. A 3. negyed elején átmenetileg átvette a vezetést a rigai együttes, de egy 8-0-lal megnyugtató előnyhöz jutottak a fővárosi fiatalok. A szakasz végén 3 ponttal vezetett a Budapest-válogatott. A záró negyed végig szoros volt, a hajrában Galántai Alma (12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) néhány remek megmozdulásának köszönhetően végül magyar siker született.

Szombat

Budapest-válogatott - Badel Skopje (macedón) 76-40 (20-13, 16-12, 17-4, 23-11)

Csak a második negyed volt szoros, kiegyenlített, a Budapest-válogatott minden negyedet megnyert, szünet után pedig már nagy fölényben játszott a macedónok ellen, és Galántai Alma (14 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Keszy-Harmath Sára (12 pont, 7 lepattanó), Mudra Viola (12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Gróf Júlia (12 pont, 5 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet aratott.

Budapest-válogatott - Soproni Darazsak Akadémia 61-72 (18-19, 13-18, 16-17, 14-18)

A magyar "házirangadón" az összeszokott soproniak ha szűken is, de minden negyedet megnyertek. A Budapest-válogatottban Galántai Alma (23/6 pont, 8 lepattanó) időnként eléggé magára maradt a pontszerzésben,  bár Csernik Zita (9 pont, 7 gólpassz) és Dúl Terka (9 pont) próbált "besegíteni", Dénes Diána (4 pont, 13 lepattanó) pedig nagy mezőnymunkát végzett. Az összeszokatlanságból fakadó 21 eladott labda, valamint a büntetők csaknem felének elhibázása (13/25, 52%) vereséghez vezetett a jól játszó, s magát alaposan "felszívó" soproni lányokkal szemben.

Vasárnap

Reyer Venezia - Budapest-válogatott 55-71 (12-17, 13-14, 13-13, 17-27)

Gyakorlatilag végig kézben tartva a találkozót győzte le olasz ellenfelét a fővárosi együttes. Az első negyedben 5 pontos előnyt szerzett a Dúl Terka (19/3 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Dénes Diána (12-12 pont és lepattanó), Tóth Fruzsina (12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Keszy-Harmath Sára (12 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Mudra Viola (9 pont, 8 gólpassz, 4 eladott labda) vezette budapesti társulat, amely két kiegyenlített negyedet követően a befejező 10 percben tette fölényessé győzelmét.

A torna többi mérkőzésének eredményét és az összes meccs statisztikáját ezen a linken eléritek! A háromnapos soproni megmérettetésen a Budapest-válogatott mellett a Sopron és a Riga is 3-1-gyel végzett, miután a lettek legyőzték a házigazdákat, a többi csapatot pedig mindenki megverte. A Badel Szkopje lett a negyedik, miután legyőzte az olasz Veneziát - utóbbiak győzelem nélkül zárták ezt a "fordulót".