Botlott a Józsefváros, kapaszkodik a Fortress

Rangadókra is sor került a férfi Budapest Bajnokság B-csoportjában. A 7+ SC "elkapta" a listavezető Józsefvárost, a Fortress pedig legyőzte az Iparterv együttesét - itt is izgalmasnak ígérkezik a bajnoki hajrá.

Bár a 71-62-es végeredmény szoros küzdelemre enged következtetni, három negyed után kerek 20 pontos előnye volt a Tapodi József (24 pont), Csuba Attila (20), Mátai Péter (12) trió "vezérelte" vendéglátó éllovas Józsefvárosnak, a Malév Oláh István (19/6), Fehérvári Norbert (17/6), valamint Bibity Norbert és Polgár Tibor (10-10) eredményességére építve a befejező 10 percben "kozmetikázott" veresége mértékén.

A teljes dobólista itt elérhető!

Remek hajrájával fordított, s nyert végül 52-46-ra Tarnai Csaba (12), Nothof Tamás (11) és Sóstói Balázs (10) vezérletével a záró szakasz előtt még 2 pontos hátrányban lévő Ultimate Warriors a Pethő Zoltán (14/6), Borda Szabolcs (10) duó vezette TFSE Öregfiúk otthonában.

Egyetlen - igaz 20-7-re - "elvitt" negyeddel a Piltmann Ákos (20/6) és Jurkiewicz Tibor (10/6) vezette Iparterv KK otthonában a rangadót is megnyerte 70-65-re a Hartvich Tamás (30/6), Filotás Gergely (17/9), Győri Kristóf (9/3)  trió tagjainak ponterősségére építő Fortress.

Bár  Fehérvári N. (17/6), Tóth Viktor (14/12) és Oláh I. (13/6) jóvoltából végig irányította a játékot, a Malév a 29-9-re megnyert záró negyeddel tette fölényessé (78-46) az Ipacs Krisztián (13/3), Madarász Attila (10/6) duó vezette Szinyei KC elleni győzelmét.

Küzdelmes mérkőzésen az első negyed után még 3 pontos hátrányban lévő Ultimate Warriors elsősorban a 24-11-re megnyert második negyede, no meg Tarnai Cs. (22/3) és Stoller Balázs (11) eredményessége révén verte 54-44-re a Dávid Péter (10/6) és Horváth Sándor (10) vezette Honvéd Zrínyi SE csapatát.

Hiába kezdett remekül, s szerzett az első negyedben 9 pontos előnyt Szobi Marcell (22/6) és Szabó György (17/6) ponterősségére alapozva a vendég Vice KSE, a folytatásban már az éllovas Józsefváros akarata érvényesült, amely Horváth Tamás (24/18), Köves Tamás (17) és Tapodi J. (16) vezérletével végül 73-67-re győzött.

Végig szoros, kiélezett találkozón a végjátékban pontosabban játszó, Horváth S. (21), Asbóth Balázs (16) és Gálbory Balázs (15/3) vezette vendéglátó Honvéd Zrínyi SE egy 6-0-s hajrával fordított, s nyert 66-63-ra a Zsoldos Károly (16/3), Latóczki Gábor (12) és Botyánszki Valentin (10) eredményességére építő Törekvés SE ellen.

Az első három negyedben nagy fölényben játszó Iparterv elsősorban Horváth Dániel (25), Kinter Oszkár (12) és Juhász András (11/3) eredményességének köszönhetően magabiztos, 75-51-es győzelmet aratott a TFSE Öregfiúk otthonában. Hazai részről csupán Kondor József (13) jutott 10 pont fölé.

A két nappal korábbi győzelem fáradalmai az első negyedben még éreztették hatásukat az Ipartervnél, amellyel szemben Jakubik Dániel (17/3), Horváth S. (16) és Puskás Balázs (12/6) eredményes játéka révén egy negyed után még 5 ponttal vezetett a vendég Honvéd Zrínyi SE. A folytatásban Horváth D. (20/6), Juhász A. (14/9), Piltmann Á. (10) és Kinter O. (9/3) vezérletével átvette az irányítást, s végül 71-59-re győzött a hazai csapat.

Végig egyoldalú találkozón a Vice KSE Pintér Zsolt (24), Szobi M. (22/3) és Szabó Mihály (17/6) vezérletével fölényes, 96-44-es győzelmet aratott a Szinyei KC ellen, amelyből György Ferenc 16/6, Velimir Jovanovic pedig 13 ponttal zárt.

A 23-4-re nyert első negyeddel hamar eldöntötte az Oláh Dániel (20/6), Gulyás Dávid (14/12) duó vezette Albatrosz otthonában lejátszott meccset az Ultimate Warriors, amely remek kezdése mellett főként Stoller B. és Hadházi Balázs (14-14), Notohof T. (12) és Szatmári Bendegúz (11) eredményességének köszönhette magabiztos, 79-52-es sikerét.

A rendes játékidőben nyújtott teljesítményével mind a vendéglátó Kőbánya Oldboys, mind pedig a Fortress "hetvenkedhetett", hiszen a két gárda 70-70-re végzett 40 perc alatt. A ráadásban a Filotás Gergely (35/21), Priszlet Zoltán (13) és Kuluncsics Antal (11) vezette vendégek kerekedtek felül és 85-82-re nyertek. A jól küzdő, s helyenként jól is játszó hazai gárdából Kecskés István 26/6, Eneko Bereciartua 21/21, Bárdos Artúr 13, Horváth Szabolcs pedig 11 ponttal zárt. Ritkaság, hogy Filotás, illetve Bereciartua személyében mindkét oldalon volt egy-egy kosaras, aki 7 triplát dobott.

Végig kiegyenlített, szoros összecsapáson a Nagy Péter (35/15), Tapodi László (14) duó vezette 7+SC a végén előbbi triplájával 66-63-ra legyőzte az éllovas Józsefváros csapatát, amelyben Horváth T. 14/12, Csuba A. 11/3, Biczók Gergely 10/6, Kovács László és Tapodi P. pedig 10-10 pontig jutott.