Botlottak az éllovasok, a MAFC Martos nyerte a csúcsrangadót

Izgalmasan alakultak a regionális kiemelt Budapest-bajnokság küzdelmei. A közelmúltban mindhárom, jelenleg dobogós helyen lévő együttes, a MAFC Martos, a Student és a Hobbi Bikák is vesztett mérkőzést. A két éllovas, a MAFC Martos és a Student csúcsrangadóját előbbi nyerte, így lépéselőnybe került.

Félidőben még 3 pont előnye volt a Jánosi Soma (16/15), Kozma László (12/6), Bubcsó Kristóf (10) trió vezette NKE csapatának az éllovas MAFC Martos otthonában, de szünet után Bartus Gergely (23/11) és Hensch Norbert (23/3) vezérletével átvette az irányítást, fordított, s végül 75-62-re győzött a Martos.

A teljes dobólista itt elérhető!

Remek, fordulatos, végig kiélezett rangadón Németh Zsolt (32/9), Vámosi Lóránt (17/3), Pajor Richárd (14/6) és Vadász Ákos vezérletével a vendéglátó Öreg Kaszások együttese hosszabbítás után 78-76-ra győzött a Szilágyi Gábor (18/9), Selmeczi János (17/9), Ambrusz Ákos (12) és Gyetvai Péter (10/6) kvartett vezette Student SE ellen. A rendes játékidő végén 64-60-ról egalizált 64-64-re a Student, amely a ráadás első felében vezetett, de 69-68-as előnye után a hazaiak egy 9-0-s rohammal eldöntötték a remek mérkőzést a maguk javára.

Egységes csapatjátékot bemutatva a Budai XI. Öregfiúk csapata elsősorban Zsurek Lajos (12/6), Beszédes György (11/3), Jeszenkovits Ádám (11) és Pajor Dávid (10/3) eredményességére alapozva  meglepő, de teljesen megérdemelt 62-50-es győzelmet aratott a Jasper Welling (18), Csernák Ádám (10) duó vezette, éllovas MAFC Martos ellen, amelyből több kulcsjátékos is gyengébb napot fogott ki.

Végig kiélezett, szoros, fordulatos színvonalas összecsapáson a vendéglátó NKE SE elsősorban Garai Gergő (20/15 pont), Thomas Mattens (18) és Petheő Gergely (12) ponterősségére építve 78-77-re győzött a Berényi Balázs (18/3), Varga Tamás (16), Lőrinczy Mátyás (15/3), Marton Ferenc (11/3) kvartett vezette Hobbi Bikák együttese ellen.

Kosarakaban gazdag, látványos, fordulatos mérkőzésen Takács Péter (31/6), Szijj Norbert (20/12), Ványi Ákos (14) és Wigand Tamás (10) vezérletével a Budafok B 93-85-re verte a Budaörs csapatát.

A 22-10-re megnyert második negyednek, továbbá főként Brunner Brúnó (17/6), Jusztin Ádám (16/6), Görbicz Győző (12/6) és Merza Domonkos (10) eredményességének köszönhetően a Maccabi 60-48-ra nyert a Legéndi Tamás (14/3), Berényi B. (10) duó vezette Hobbi Bikák otthonában.

A 22-8-ra megnyert első negyed után egységes csapatjátékkal, Selmeczi (12/6), Ambrusz Á., Kondor Bence és Pálffy Máté (9/3-9/3) vezetésével a Student 64-49-re verte az NKE csapatát, amelyből János 14/6, Mattens pedig 10 pontig jutott.

Három negyedet szűken megnyerve, a negyediket pedig "x-re adva", Németh Zs. (15/6), Pajor R. (14/6), Vadász Á. (14) Vámosi (11/3) és Andics Gergely (10/6) ponterős játéka révén az Öreg Kaszások 71-65-re győzött a Glavatity Dénes (15/12), Nitsch Gergely (14), Mindler István (13/3) trió vezette Budafok A ellen.

Az első három negyedet nyerve a Hidegkút Péter Zsolt (24), Bakonyi Krisztián (17) továbbá Jani Zoltán és Fábri Bence (16/6-16/6) eredményességére építve verte 88-74-re a Budai Space Jam együttesét, amelyből Buró Gergely 17/3, Simon Kristóf 15/9, Lovas Dávid pedig 11 ponttal zárta a találkozót.

A hatalmas dobópárbajt hozó mérkőzésen a 30-16-ra nyert második negyednek, valamint Kénesi Szabolcs (33), Turóczi Róbert (26/6), Bencze Kevin (18) és László Zoltán (16) eredményességének köszönhetően a BLF Palota 103-91-re verte a Bercze Levente (35/12), Illés Bence (16), Forrai Bence (14) és Szabó Tamás (13) vezette BC Csepelt.

Az első negyedben 7 pontos előnyt szerzett Mindler István (14/3) vezérletével a vendéglátó Budafok A a BLF Palota ellen, de a folytatásban fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerülő, a záró negyedet "teniszesen" 40-15-re nyerő vendégek Bencze Louis (26/6), Bencze K. (24/6), László Z. (22), Kénesi Sz. (15) és Turóczi R. (12/3) ponterős játékára építve fölényes, 100-56-os győzelmet arattak.

Hullámzó, fordulatos, színvonalas mérkőzésen Szőke Ferenc (39/6), Marton F. (20/6) és Berényi B. (10) vezérletével a Hobbi Bikák hosszabbítás után 88-87-re győzött a Szondi Bence (18), Zsurek L. (16/9), Pajor D. (14/3), és Menyhárt Miklós (13) vezette Budai XI. Öregfiúk csapatának otthonában.

A nyitó és a záró szakaszban irányítva a játékot a Budai Space Jam Zimon Péter (14/3), Bácskai Mihály (11/9) és Simon K. (10/6) vezérletével 66-57-re győzött a Budafok B ellen, amelyből Tóth Levente 19, Takács P. 12, Wigand T. pedig 11 pontig jutott.

A 47-19-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Bercze (42/6), és Szabó T. (35/12), valamint Forrai B. (13/3) eredményességére építve a BC Csepel egy kosarakban igen gazdag összecsapáson 112-92-re verte a Budaörs csapatát.

Fordulatos mérkőzésen egy félidő után még döntetlenre állt a vendéglátó Maccabi és a Hidegkút együttese, majd szünet után Brunner B. (22/15), Fórizs Balázs (12/6) és Merza D. (10) vezérletével a hazaiak felülkerekedtek, s végül 68-63-ra győztek. A vendégektől Hamar Gergely 14/6, Fábri Bence 10/6, Laczházi Róbert pedig 10 ponttal zárta a találkozót.

A bajnokság két élcsapatának csúcsrangadóját sokkal jobban kezdte a Szilágyi G. (14/9), Kondor B. és Pálffy M. (9-9) vezette Student SE a MAFC Martos otthonában, s egy negyed után 19-8-ra vezetett. A folytatásban magukra találtak a hazaiak, s a második negyedtől egyértelműen fölényben kosarazva Csernák Ádám (19/9), J. Wielling (17) és Bartus G. (15/9) vezérletével fordítottak, s végül magabiztos, 80-62-es győzelmet arattak.

Az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerezve a BLF Palota Bencze K. (23), Bencze L. (21/9), Turóczi R. (17/9) és László Z. (10) vezérletével magabiztos, 91-74-es győzelmet aratott a Jusztin Á. (20/9), Merza D. (14/3), Kiss András és Barna János (14-14) vezette Maccabi ellen.

A bajnokság állása ezen a linken tekinthető meg!