Bp: A C-csoport tavalyi bajnoka győzelemmel kezdett a B-ben

Elkezdődtek a küzdelmek a Budapest-bajnokságokban. A B-csoportban a C tavalyi bajnoka, a Piarista Öregfiúk magabiztos győzelemmel kezdett. A nyitányon a Törekvés és az Albatrosz izgalmas, küzdelmes mérkőzést játszott, a Darazsak Old Boys pedig a szünet után "hengerelt" a Honvéd Zrínyi SE A ellen.

Egységes csapatmunkával, minden negyedet biztosan nyerve a vendéglátó Piarista DSE elsősorban Fazekas Mihály (14 pont), Bognár Áron (11) és Bóné Gergely (8) eredményessége révén kétszer annyi pontot dobva, mint a Török János (13/3), Szaniszló Csaba (10/6) és Szaszovszky Gábor (9/3) vezette Szinyei KC sima, 68-34-es győzelemmel kezdte a szezont.

A teljes dobólista ezen a linken elérhető!

Végig kiélezett, szoros, izgalmas meccsen elsősorban a 3. negyedben nyújtott hatékony támadójátékának, valamint Oláh Dániel (32 pont), Simon Péter (15/3) és Gulyás Dávid (11/9) ponterősségének köszönhetően az Albatrosz 78-75-re győzött a Beliczay Zsolt (17/15), Hegedűs Dániel (17/3), Latóczki Gábor (17) trió "húzta" Törekvés otthonában.

A végén nyílt szélesre (64-39) az olló a Pintér Zsolt (22) és Pozsegovics Marcell (10/3) vezette Vice SE és a vendég BEAC-Kobak találkozóján. A gyengén (3/12) büntetőző látogatóktól csupán Hedry Zsolt (13/9) jutott 10 pont fölé.

A két középső negyedben mutatott jó dobóteljesítményének köszönhetően a Bársony Balázs (23/6), Herczeg Barnabás (17) duó vezette 7+SC 59-49-re verte a Budai Vasököl együttesét, amelyből hiányzott egy vezér, Fodor Máté 8/3, Berekméry Ervin és Sztrakay Péter pedig 8-8 ponttal zárta az összecsapást.

A kiegyenlített első félidőt követően Makay Dániel (25/3), Bárdos Artúr (13), Herr Attila (11), Kecskés István (10/6) és Feigl Dávid (10) jóvoltából nagy fölénybe került a vendéglátó Darazsak Old Boys, s fölényes, 89-62-es győzelmet aratott a Börönte Bence (18), Gál Márkó (11/3), Horváth Sándor (11) és Janositz Ervin (10) vezette Honvéd Zrínyi SE A csapata ellen.

Küzdelmes mérkőzésen két játékosa, Juhász András (27/12) és Horváth Dániel (27) kiemelkedő teljesítményére építve az Iparterv végig vezetve 67-53-ra nyert a TFSE Öregfiúk ellen, amelyből Pethő Zoltán 14/9, Schulek Csaba 10, Kondor József pedig 9 pontig jutott.