Bp. férfi C: Hibátlan az E5vös és a Semi Pro

Két csapat veretlen még a Cziffra Mihály Budapest bajnokság férfi B-csoportjában: a Semi Pro, valamint az E5vös

Két csapat veretlen még a Cziffra Mihály Budapest bajnokság férfi C-csoportjában: a Semi Pro, valamint a D-csoportból feljutó, de a bajnokságot négyes győzelmi sorozattal kezdő X-Debrecen elleni rangadót megnyerő E5vös.

Semi Pro - Terézvárosi BC 76-46
Minden negyedet megnyerve aratott kerek 30 pontos győzelmet Tajti Róbert (33/12), Hollik Zoltán (11/3), valamint Szeiberling Máté és Tarjáni Gábor (10-10) vezérletével a Semi Pro a nagyrészt a Hafner Gábor (14)-Kanó Péter (11/3)-Hídvégi Kondor (10/6) trió tagjainak találataira építő Terézváros ellen.

ÁSE Nemecsek - Budai Tripladupla 47-101
Végig nagy fölényben játszva egységes csapatmunkát nyújtva győzött több, mint 50 ponttal Kelemen Bence (18), Mayer Márk (15), Csordás Marcell és Szabadics Ádám (12/6-12/6), Halász Péter és Zalai Gergely (12-12), valamint Papp Áron (10/6) eredményessége révén a Budai Tripladupla a Vlasits Tamás (15/3)-Balogh Róbert (13/3) kettős vezette ÁSE Nemecsek otthonában.

Szabadtéri SE - Semi Pro 57-84
Bár a páros negyedekben a Héczei A. (20/3) vezette Szabadtéri SE felnőtt a feladathoz, a páratlan negyedekben nagy fölényben játszó Semi Pro Tajti R. (27/9), Szeiberling M. (12/3), Hollik Z. (11/9) és Kovács Ádám (10) találataira építve simán győzött.

Párkány Street - Hobbi SK 75-58
A kitűnően kezdő, elsősorban Viczina Balázs (22), Kutasi Bálint (15/9) és Monos Norbert (10) kosaraira építő Hobbi 7 pontos előnyt szerzett az első negyedben, ám a folytatásban a hazaiak átvették az irányítást és Theisz Attila (38), Szűts László (18), valamint Bányai István (10) vezérletével biztosan győztek.

X-Debrecen - Színyei KC 56-55
A kiélezett, küzdelmes, fordulatos összecsapáson hiába "adta" Jantner László (27/9) személyében  a mezőny messze legeredményesebb játékosát a Színyei, a vendégektől egyedül ő jutott 10 pont fölé, így izgalmas végjátékban a Hegedűs Gergő (17) és Papp Mátyás (15/3) vezette X-Debrecen az utolsó másfél percben két duplával a maga javára fordította az összecsapást.

Budai Bikák - E5vös NGRK 77-93
A páros negyedekben jobban, pontosabban játszva győzött a Koncsár Balázs (26/6), Kerényi Dániel (22), Iklódi Zsolt (19/3), Szánthó Lőrinc (19/3) és Kégl Marcell (10) kosaraira építő E5vös a Lakos Tamás (23)-Bárány Csaba (12/6)-Kovács Balázs (10/6)-dr. Karkosák Balázs (10) kvartett vezette Budai Bikák otthonában.

Terézvárosi BC - Hobbi SK 48-72
A páratlan negyedekben sokkal jobban, pontosabban játszva verte simán a Viczina B. (25), Szemmelveisz Imre (15), Újhelyi Csaba (12/12) és Tóth Gyula (12) vezette Hobbi a Heisig András (16/12), Mándoky Zsolt (13/3) és Hídvégi K. (12/3) kosaraira alapozó Terézvárost.

X-Debrecen - E5vös NGRK 59-74
Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott a Kerényi D. (30)-Koncsár B. (22/9)-Iklódi Zs.-Kégl M. (10-10) négyesfogat "húzta" E5vös az elsősorban Hegedűs G. (17), Tóth Lóránt (15) és Papp M. (12) vezett eX-Debrecen elleni rangadót.

Keresztúri SE U23 - Budai Bikák 86-76
Az első három negyedben kezükben tartották a játék irányítását a Bandúr Ádám (40)-Polgári Bence (26/9) kettős vezette keresztúri fiatalok. A záró etapban Lakos T. (36) és dr. Karkosák B. (18) ponterős játéka révén "kozmetikázva" veresége mértékén 10 pontra feljött a Bikák együttese, de nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót.

Hobbi SK - ÁSE Nemecsek 61-44
Bár elsősorban Barsi Zoltán (16/6) és Bóné Gergely (11/3) kosarai révén a páratlan negyedekben az ÁSE felnőtt a feladathoz, a páros szakaszokban hatékonyabban játszó Hobbi Szemmelveisz I. (11/3) és Gugyela Gábor (10/6) vezérletével biztosan győzött.

E5vös NGRK - Budai Tripladupla 66-47
A Mayer M. (14)-Papp Á. (9/9) kettős vezette vendégek az első félidőben még tartották a lépést az E5vös csapatával, de szünet után fölényben játszottak a hazaiak, akik a megszokott négyesük, Kerényi D. (20), Koncsár B. (15/3), Iklódi Zs. (15) és Kégl M. (10) eredményességére alapozva magabiztos győzelmet arattak.

Párkány Street - Semi Pro 58-66
Három negyedet szorosan megnyerve, a másodikat pedig döntetlenre "adva" győzött a remek dobóformát kifogó Hollik Z. (27/21), valamint Magyar Dávid (14/6) és Tajti R. (12) eredményes játéka révén a Semi Pro a Bányai I. (14/3)-Hanti Gábor (11/3) duó vezette Párkány Street otthonában.

X-Debrecen - Álló Farkasok 62-50
Apránként, fokozatosan ellépve ellenfelétől épített Kondé Benedek (11/3), valamint Hegedűs G. és Papp M. (10-10) kosarainak köszönhetően 13 pontos előnyt a 3. etap végére az X-Debrecen. Ez 2 perccel a vége előtt 20-ra nőtt, majd a végén a Müller István (21/3)-Vlajk Ádám (10)  kettős vezette Álló Farkasok csapata egy 8-0-lal "kozmetikázott" valamit vereségén.