Bp: Győzelemmel kezdett az újonc, a bajnok és az ezüstérmes

Az előző évadban még A csoportos Net 54, a címvédő Bontó és az ezüstérmes Külker is győzelemmel kezdte meg szereplését a senior Budapest-bajnokságban.

Nehezen lendült játékba, s egy negyed után még hátrányban volt a szigetszentmiklósi BKG DSE Öregfiúk csapatával szemben az előző szezonban még a Budapest Bajokság A-csoportjában szereplő Net 54, de a második negyedben "hengerelt" (27-5), s egységes csapatjátékkal, Deák Zoltán (14/6 pont), Nagy Tamás (14/3), Tuza Zsigmond (14), Darnai Zoltán (11/6), valamint Balogh Levente és Reizer Ferenc (10-10) vezérletével magabiztos, 86-62-es győzelmet aratott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Egy negyed után még Szántó Péter (26) eredményességére építve a vendéglátó BLSE vezetett, ám a két középső negyedre összekapta magát az ezüstérmes Külker, s  Sándor Gábor (18), Németh Krisztián (13/3), valamint Tóth Sándor (10) vezérletével azokban 16 pontot verve  a hazaiakra végül 70-55-re nyert

Nem adta olcsón a bőrét a bajnok ellen a nyáron jelentősen megerősödő BEAC Öregfiúk, ám a Bontó a szünetig Vízi Balázs (18/6), Nagyfi László (12), Erős Csaba (11) és Cziffra Csaba (10) vezérletével 10 pontos előnyt szerzett. Ezt a második félidő elején egy 10-2-es rohammal gyorsan 2-re csökkentette a Fischer Tamás (15/6), Zilahy Zoltán (11/3) duó vezette házigazda, de a bajnok egy 12-2-vel újítani tudott, s végül 70-59-re nyert.

Nem született kosáreső a Chemol-Unitef Céh (20-47) összecsapáson, szünet után egyik gárda sem villogott, a 3. negyedet 6-2-re nyerte az Unitef, amely Csuka Attila (17/15) és Palatinus Miklós (11/6) vezérletével biztosan nyert. Hazai oldalon Varga Botond volt a legeredményesebb, ő 7 pontig jutott.