Bp: Izgalommentes mérkőzésekkel indult a D-csoport

A nyitó hétvége legszorosabb mérkőzésén a Nagytétény 15 ponttal verte a Keresztúrt a férfi Budapest-bajnokság D-csoportjában.

Az első negyed után még 9, a félidőben is 7 ponttal vezetett a vendéglátó, Juhász István (10 pont) és  Szilas Gábor (9/3) vezette Budai Mind1, de a második félidőre "elfogyott", így a záró szakaszt 22-3-ra nyerő Honvéd Zrínyi SE B Fejes Milán (18/9) és Dávid Péter (13/3) ponterős játéka révén végül simán, 52-35-re győzött.

A teljes dobólista itt elérhető!

Bár egyedül Mayer Márk (14) jutott 10 pont fölé a Budai Tripaldupla csapatából, Jasper Gábor 9/3 és Visky László 8 pontja is hozzásegítette az együttest az erősen egyemberes érdi székhelyű Treff 07 SE otthonában elért magabiztos, 52-29-es győzelemhez.

Minden negyedet biztosan nyerve aratott fölényes (105-51) győzelmet Szilágyi Áron (24/3), Korompay Márk (21/3), valamint Minárcsik Izsák és Reményi László (11/3-11/3) vezérletével a SZPA HSE a 18/6 pontig jutó Németh András és a 10/6-tal záró Bódi Róbert vezette Budai Old Boys ellen.

Egy negyed után még 11 pontos előnye volt a Bandur Ádám (18), Polgári Bence (12/3), Gebauer Bence (10/3) trió vezette vendég Keresztúri SE csapatának a Nagytétény otthonában, de a folytatásban a jó dobóformát kifogó Mogyorósi Gergely (33/12), valamint Balázs Máté (11) és Villányi Gábor (10) vezérletével fokozatosan magukra találtak a hazaiak, a záró etap előtt azonban 1 ponttal még mindig a Keresztúr vezetett. A vendégek viszont a végére elfáradtak, s a hazaiak remek befejező negyedet (23-7) produkálva végül biztos(nak látszó) 72-57-es győzelmet arattak.