Bp: Még tart a "Szabadtéri szezon"

Talán lehet összefüggés a kellemes őszi idő és aközött, hogy a Szabadtéri SE mindkét csapata győzelemmel kezdte a Budapest-bajnokság C-csoportos küzdelmeit.

Három negyeden át tartotta a lépést a Kovács Tamás (19/9 pont) és Müller István (9/3) vezette vendég Álló Farkasok a Szabadtéri SE A csapatával, de a záró 10 percre nagy fölénybe kerültek a hazaiak, akik Héczei András (17/6), Boga Áron (14), Helli Roland és Várkonyi Csaba (9-9) vezérletével végül simán, 70-49-re nyertek.

A teljes dobólista itt elérhető!

Egy negyed után még 10 pontos hátrányban volt a Czipczer Dávid (26/6), Holik Zoltán (15/6), Bazsik Bence (14/6), Vartik Gyula (11) kvartett vezette KOKEC-cel szemben a vendéglátó BLF Palota C együttese, ám a folytatásban a hazaiak Révész Marcell (21/15), Kopcsik Dávid (14) és Galánfi Lőrinc (10) vezérletével fokozatosan átvették az irányítást a mindössze 6 játékossal felálló riválissal szemben, fordítottak, s végül 77-69-re győztek.

Hullámzó mérkőzésen az első negyed hajrájától ellépett, s a 3. negyed elején már 16 pontos előnye is volt a Kutasi Bálint (19/15), Monos Norbert (19), Ujhelyi Csaba (11/9) hármasfogat vezette Hobbi SK-nak, ám a szakasz hajrájában a vendég Párkány SE elsősorban Theisz Attila (19/6), Kiss Róbert (13/9) és Szűts László révén 6 pontra feljött. Ez azonban sokat kivett a látogatókból, a hazaiak újítani tudtak, s végül 67-53-ra győztek.

Jakab Adolf (18/9), Bárány Csaba (16/3), Karosák Balázs és John Wilson (12-12) vezérletével a Budai Bikák csapata az első félidőben eldöntötte a meccset a Takács Attila (13/3) és Mentes Máté vezette Cap City Crew otthonában, s fölényes, 72-45-ös győzelmet aratott.

A záró etap előtt csupán egyetlen pont volt a Szabatéri SE B előnye a Szentendrei Kinizsi otthonában, a befejező 10 percben elsősorban Fenyődi Szabolcs (24/12), Lukácsi Marcell (11/6) és Tóth Bertalan (11/3) jóvoltából biztossá vált a vendég siker (67-54).