Bp-senior: Az Unitef "elkapta" a Kisbojtár együttesét

Az előző évad eredményeit alapul véve a közelmúltban egy meglepetés született a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban.

Az előző évad eredményeit alapul véve a közelmúltban egy meglepetés született a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban: az Unitef simán legyőzte a Kisbojtár csapatát. Egyelőre jól menetel az előző évadban még Net '54 Hyperteam-ként szereplő, jelenleg Powear névre váltó alakulat.

Powear TNT - Chemol 65-45
A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva a Saáry Csaba (14/6)-Deák Zoltán (12/6)-Nagy Tamás trió vezetésével a Powear csapata biztosan verte az elsősorban Barta Sándor (13/6), valamint Varga Botond és Zádory Tibor (10-10) találataira építő Chemol együttesét.

Chemol - Külker SC 48-72
Az első félidőben 13 ponton tartva a" hazai" Tóth Sándor (12/6) vezette Chemolt a vendégek a "külkeres" Tóth Sándor (28), valamint Kiss Pál és Szűcs Sándor (10-10) vezérletével 20 perc alatt eldöntve a mérkőzést biztosan győztek.

A Kisbojtár - BKG DSE Senior találkozót 0-20-as eredménnyel  jegyzőkönyvezték.

BLSE - BEAC Öregfiúk 54-58
Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben még 7 ponttal a Horváth Árpád és Igaz Bálint (16/3-16/3), valamint Szántó Péter (12) eredményes játékára építő BLSE vezetett. A második félidő azonban a BEAC Öregfiúk csapatáé volt, amely Lakits György (17/3), Zilahy Zoltán (14/6), vezérletével, továbbá Fischer Tamás (9/3) és Németh Árpád (8) hathatós segítségével fordított, s megnyerte a küzdelmes találkozót.

Unitef Céh - Kisbojtár 82-63
A remek első félidőt produkáló Unitef a Torma Péter (21/3)-Csuka Attila (17/9-Gyurácz-Németh Iván (16) trió vezetésével szünetig 21 pontos előnyt szerezve aratott biztos győzelmet. A vendégek a második félidőben elsősorban Kamondi Szilárd, (15/3) valamint Sebesi Csaba és Szabó Gábor (12-12) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, de a sima hazai sikert nem tudták kétségessé tenni.

Bontó - Chemol 65-51
A 10 ponttal megnyert első negyednek, valamint elsősorban Erős Csaba (15), Réger Zsolt (12/12) és Villáni Gábor (12) eredményességének köszönhetően a címvédő biztosan verte a jól küzdő Chemol csapatát, amelyből egyedül Vámosi Albert (15/3) jutott 10 pont fölé.

Powear TNT - BKG DSE Senior 84-50
Nehezen "pörögtek föl a csapatok, 9-7-re nyerték a hazaiak az első negyedet. A két középsőben azonban egységes csapatmunkával, főként Darnai Zoltán (14/6), Domján Zsolt (14/3), Nagy Tamás (14), Saáry Csaba (10) és Deák Zoltán (9/9) jóvoltából nagy fölényben játszott a Poewar, így aztán hiába adta a társai által eléggé magára hagyott Szatmári Attila (22/6) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a BKG, fölényes hazai siker született.