Budapest A: a Sberbank Rockers Kerék a bajnok

A hátralévő mérkőzésektől függetlenül a Sberbank Rockers Kerék együttese nyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportját.

A 24-11-re megnyert első negyednek, továbbá főként Helik Miklós (25), Bodnár Csaba (23/6) és Kapusi László (17) ponterős játékának köszönhetően a Meteor 71-62-re legyőzte a Simon Kristóf (30/6)-Radnai Rudolf (12/3) kettős vezette Budai Space Jam együttesét. Mindkét csapat igen gyengén,(13/28, 46,3% ill.  (5/16, 31.25%) büntetőzött.
A teljes dobólista itt érhető el!

Fordulatos mérkőzésen az Antal Dávid (21/9)-Pucser Márton (10)- Konta Gyula (9/9) trió vezette Közgáz 62-59-re győzött a Tapodi József (22), Csikor Levente (11) és Köves Tamás (10) eredményességére építő Józsefváros B otthonában.

Az elvben rangadónak számító találkozón Dani Zoltán (30/12), Dani Lajos (23/15), Varga István (20/6) és Balogh György ponterőssége révén a Sberbank Rockers Kerék negyedről negyedre egyre nagyobb fölénybe kerülve 105-70-re verte a tartalékos, a Vághy Balázs (29/6)- Lehoczky Imre (14/9)-Csapi András (11/3) trió vezette Hajós Alfréd DSE együttesét.

Ellentétes félidők mérkőzésén az egységes csapatmunkával az első félidőben Vajda Zoltán (15/3), Terjéki Péter és Erben Péter (13-13), Antal D. (11/3) és Siklóssy Tamás (10) jóvoltából 67-58-ra győzött a Cseh István (23/3), Király Csaba (14/9) és Árva Péter (12) eredményességére alapozó MVSE KSE otthonában.

Az előzőhöz hasonlóan a Közgáz-Sbernaks Rockers Kerék (57-60) összecsapáson is jelentős volt a különbség a két félidő között. A vendégek Dani Z. (26/18), Dani L. (15/12) és Varga I. (12/3) ponterőssége révén 12 ponttal vezettek a szünetben. Térfélcsere után a Fözesi Zoltán (22)-Terjéki P. (13) duó vezérletével remek harmadik negyedük révén feljöttek, szorossá tették a meccset a hazaiak, de a vezetést nem tudták átvenni.

A May Gábor (15)-Lukács Gergő (12)-Jobbágy Zsolt (11/3)-Karsai Balázs (10) kvartett vezetésével a Saskacsák MF minden negyedet megnyerve biztosan verte 56-39-re az MVSE KSE együttesét, amelyben Cseh I. (22) eléggé magára maradt a kosárszerzésben.

Három negyedet megnyerve, egyet - a másodikat - pedig tenisz-jellegű 15-15-ös döntetlenre adva a Fortress Buda Gergely (20), Szira Zsombor (18) és Győri Kristóf (11/3) vezérletével 64-50-re győzött az ezúttal is tartalékos, Vághy B. (19), Csapi A. és Fekete Balázs (10-10) vezette Hajós Alfréd DSE otthonában.

A 30-18-ra megnyert második negyedre és elsősorban Jász Levente (22/6), Bognár Balázs (20/15), valamint Pohánka Balázs (14) eredményességére építve az Old Flash 75-63-ra győzött a Buró Gergely (13/6), Simon K. (13), Zimon Péter (10/6), valamint Graf András és Radnai R. (10-10) vezette Budai Space Jam otthonában.

A Herdinánd Balázs (27/15)-Árva Mátyás (21/3)-Horváth Dávid (13) trió tagjainak ponterősségére alapozva a Centi Eötvös minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 83-54-es győzelmet a Koncsak Csaba (15/3)-Király Cs. (14/3) és Ivan Karadinovics (12) vezette tartalékos MVSE KSE otthonában.

A záró etap előtt még 13 pontos előnye volt a Köves T. (13/6), Biczok Gergely (12/6) és Tapodi J. (11) vezette Józsefváros B csapatának a Meteor otthonában. ám a hazaiak óriási hajrájuknak,a 24-6-ra megnyert 4. negyednek, továbbá elsősorban Helik M. (19), Kapusi L. (16) és Bodnár Cs. (10) ponterős játékának köszönhetően fordított és végül 52-46-ra győzött.

Az első 3 negyedben 20 pont fölötti előnyt építve az Árva M. (23/15)-Horváth D. (15)-Herdinánd B. (11/6) trió vezette Centi Eötvös 71-59-re győzött a Rósa László (14/6). Szeles Péter (14) és Zala Gábor (12) pontjaira alapozó Eldorádó otthonában.

Fordulatos mérkőzésen a Dani Z. (19/12)-Kovács Dávid (18)-Dani L. (15/9) trió vezette Sberbank Rockers Kerék 64-59-re legyőzve a Bodnár Cs. (24/3) és Helik M. (20) ponterősségére építő Meteort bebiztosította bajnoki címét.

A 31-11-re megnyert 3. negyed, valamint Cseh I. (44/6), Koncsag Cs. (13/6) és Árva Péter (14) eredményessége révén az MVSE KSE 80-64-re verte a még az előző, szintén erősen tartalékos összetételben lejátszott mérkőzéseihez képest még tovább "fogyatkozó", a Haragozó Gábor (30/18)-Csapi A. (19/6) duó vezette Hajós Alfréd DSE együttesét.

Remek csapatmunkával, Radnai R. (16), Buró G. (14/12), Graf A. (14), Lovas Dávid (13), Dira Ferenc és Hermándy-Berencz Ákos (12/12-12/12) ponterősségére építve a Budai Space Jam fölényes, 93-65-ös győzelmet aratott az immáron bajnokként pályára lépő, Dani L. (20/9), Dani Z. (17/6) és Magyar Csaba (13) vezette Sberbank Rockers Kerék csapata ellen.

Az első félidőben 20 pont fölötti előnyt szerezve, Jász L. (19/9), Jász Gábor (18), Pintér Zoltán (12/12), Pohánka B. (11) és Németh Géza (10/3) eredményes játékára alapozva az Old Flash 81-64-re győzött a Diósdi Sasok ellen.

Remekül hajrázva a "szokásos" Herdinánd B. (17/9)-Árva M. (15/12)-Horváth D. (14) trió vezetésével a Centi Eötvös 60-57-re legyőzte a Kránicz András (17/3) és Konta Gy. (14/12) ponterősségére építő Közgázt.