Budapest A: Az Old Flash nyerte a veretlenek rangadóját

Hosszabbításban győzött a Hajós Alfréd DSE a Centi Eötvös otthonában a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában, a veretlenek rangadóján pedig az Old Flash nagy küzdelemben győzte le a Sberbank Rockers Kerék együttesét.

Fordulatos mérkőzésen az első negyed után 9 ponttal a Fekete Balázs (20/9)-Vághy Balázs (20)-Harangozó Gábor (17/12)-Pénzes Norbert (13) kvartett vezette vendég Hajós Alfréd DSE csapatának volt 9 pontos előnye. A harmadik negyed után viszont már a Fáth Ákos (17/6), Árva Mátyás (16/6), Horváth Dávid (16) és Herdinánd Balázs (15) ponterős játékára építő vendéglátó Centi Eötvös vezetett 6 ponttal. Ezek után nem meglepő, hogy a rendes játékidő végén 73-73-as döntetlen volt az állás, jöhetett a hosszabbítás. Ez ugyan Árva M. révén hazai triplával indult, ám erre zsinórban 7 ponttal feleltek a vendégek, akik e rohamuknak köszönhetően végül 82-77-re nyerték ezt a remek, színvonalas, izgalmas találkozót.

A teljes dobólista itt elérhető!

Minden negyedet megnyerve, fokozatosan ellépve a Glacz Bernát (19/9)-Tapodi József (16/6) duó vezette vendéglátó Józsefváros B csapatától az Old Flash Jász Gábor (22), Pohánka Balázs (20), Bogár Balázs (13/12) és Jász Levente (12/6) vezérletével magabiztos, 77-55-ös győzelmet aratott.

Küzdelmes mérkőzésen a Szeles Péter (14/12), Zala Gábor (10), valamint Rósa László és Horváth Gábor (9/3-9/3) vezérletével remekül kezdő vendéglátó Eldorádó a hajrája "elfogyott", így a záró szakaszt sokkal jobban bíró, Antal Gábor (14/3), valamint Siklóssy Tamás és Sziroczák Richárd (8-8) vezette Közgáz fordított, s végül 59-55-re győzött.

Minden negyedet megnyerve, Zimon Péter (22/6), Buró Gergely (16/3), Lovas Dávid (10) és Dira Ferenc (9/9) eredményességére alapozva a Budai Space Jam csapata 80-62-re győzött a Horváth D. (17), Herdinánd B. (16/6), Árva M. (12/6) és Zombori Valér (10/3) vezette Centi Eötvös ellen.

A veretlenek rangadóján a második negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a felek. Ekkor a Jász Levente (25/15)-Jász Gábor (20)-Bogár Balázs (25/15) trió vezette vendéglátó Old Flash egy 16-4-gyel elhúzott. s végül 9 ponttal vezetett a szünetben. A második félidőt 10-3-mal kezdve előbb 2 pontra feljött, majd a negyed hajrájában Dani Zoltán (29/12), Varga István (18) és Kovács Dávid (15) vezérletével át is vette a vezetést a szívósan küzdő Sberbank Rockers Kerék. A negyed azonban 7-2-es hazai rohammal, s 4 pontos Old Flash vezetéssel zárult. A befejező negyedben próbált "tapadni" ellenfelére a vendég együttes. Állandósult az Old Flash 5 pont körüli előnye, amelynek játékosai az utolsó percben 6-ból 5 büntető értékesítettek, így végül 80-70-es hazai siker született

A bajnokság állása ezen a linken található!