Budapest A: Oldott "Old boyok"

Habár a Budai XI. Öregfiúk együttese kikapott, két Old Boys gárda is kettős győzelemmel kezdte az évet a Cziffra Mihály Budapest-bajnokságban.

Habár a Budai XI. Öregfiúk együttese kikapott, két Old Boys gárda - a Kőbánya és a Vasas - is kettős győzelemmel kezdte az évet a Cziffra Mihály Budapest-bajnokságban - különösen a kőbányai legénység a Hajós DSE elleni győzelme értékes. Az Old Flash pedig az év elejének talán legnagyobb meglepetését okozva "elkapta" a Saskacsák együttesét.

Malév SC - Eldorádó 62-55
A 17-9-re megnyert nyitó etap, valamint főként Oláh Ádám (16/12), Sebestyén Zsolt (15) és Bibity Norbert (9/3) eredményessége révén győzte le a Malév a Rósa László (20/15), valamint Décsi András és Zala Gábor (11-11) vezette Eldorádó csapatát.

Hajós Alfréd DSE - Budai XI. Öregfiúk 93-78
Félidőben még 1 ponttal a Beszédes György (19/9), Szondi Bence (15), Varga Domonkos (14) és Rózsahegyi Kámán (12/6) találataira építő vendégcsapat vezetett, de szünet után hazai részről nagyon "beindult" a Pénzes Norbert (39/9)-Vághy Balázs (33/6) duó, s kettejük vezérletével végül biztosan nyert a Hajós DSE.

Ultimate Warriors - Malév SC 66-58
Ellentétes félidők mérkőzésén a Bihari Levente (23/15)-Tarnai Csaba (14)-Hadházi Balázs (12)-Lengyel Dávid (11/3) kvartett vezette vendéglátó "Harcosok" 8 pontos megőriztek a szünetig szerzett 23-ból az Oláh István (12/3), Bibity N. (10/6) és Oláh Á. (10) vezérletével a szünet után "szárnyra kapó", légiközlekedésiekkel szemben.

Old Flash - Saskacsák MF 68-58
A 21-9-re megnyert második negyedre, valamint elsősorban Jász Levente (18/9), Antal Dávid (17/3) és Bogár Balázs (12/6) ponterősségére építve győzte le az Old Flash a Karsai Balázs (12) és Széles István (11/6) vezette Saskacsák együttesét.

Diósdi Sasok - Kőbánya Oldboys 70-85
Ha szorosan is, de minden negyedet megnyert, így végül 15 ponttal győzött a főleg Makay Dániel (30/6), Hankovics Viktor (17), Bárdos Artúr és Herr Attila (9-9) eredményességére építő kőbányai együttes a Szundy Gábor (28/6)-Merl Ferenc (11/3)-Steigerwald Gábor (11) trió vezette diósdi gárda otthonában.

Eldorádó - Centi Eötvös 75-69
Az Eldorádó a két középső negyedben mutatott pontos, eredményes játékának, továbbá jórészt Décsi A. (19/6), Rósa L. (16/3), Zala G. (11) és Horváth Tibor (9/6) ponterősségének köszönhetően győzte le a Herdinánd Balázs (18/12), Árva Mátyás (17/9), Fáth Ákos (11/3), valamint Horváth Dávid és Sindler Attila (11-11) vezette Centi Eötvös csapatát.

Közgáz - Vasas Old Boys 54-69
A 19-8-ra megnyert 3. negyedre, valamint főleg Bazsik Bence (17), Angyal Tamás (16), Kozma Dániel (14/3) és Frankovits György (12/6) ponterős játékára építve győzött biztosan a Vasas a Közgáz otthonában. Hazai részről egyedül Konta Gyula (12/12) jutott 10 pont fölé, Tabajdi Márton 9 ponttal zárta a találkozót.

Kőbánya Oldboys - Hajós Alfréd DSE 86-84
Színvonalas, fordulatos találkozón bár a kőbányaiak nem nagyon tudták féken tartani a Hajós DSE két "gólvágóját", hiszen Pénzes N 32/3, Erős Dániel pedig 31 pontig jutott - s volt egy "szárnysegédjük" is Smolcz József (11/3) személyében, a csapatként "több lábon állva" Bárdos Artúr (19), Makay D. (17/6), Jankovics V. (16), Herr A. (12) és Orbán Richárd (11/9) találataira építve végül Makay duplájával ellenfelük fölé kerekedtek.

Vasas Old Boys - Diósdi Sasok 101-55
A hazaiak Bazsik B. (25/9), Sterbinszky Tamás (22/9), Frankovits Gy. (18/9), Ocskó Ádám (12) és Hebők Martin (11/3) vezérletével 100 pont fölé jutva fölényesen verték a két Gábor, Szundy és Steigerwald (19-19) vezette, mindössze 5 játékossal kiálló diósdiakat.

A bajnokság állása ide kattintva érhető el!