Budapest A: Tapad a Bp. Honvéd Monsters a Budafokra

"Katonás" rangadót nyert meg a Bp. Honvéd Monsters a Honvéd Zrínyi SE A csapata ellen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában, s így továbbra is ott "liheg" az éllovas Budafok A nyakában. A listavezető is "behúzott" egy rangadót, rendkívül magas színvonalú, 27 triplát hozó összecsapáson győzte le a Sberbank Rockers Kerék együttesét.

Újpest MT Öregfiúk - Sberbank Rockers Kerék 59-53

A dobogóra hajtó csapatok nagy küzdelmet hozó csatájában 3 negyed után 3 ponttal még a tartalékos, elsősorban Dani Lajos (19/12), Molnár Bence (13/9) és Aradványi Péter (9/3) kosaraira építő vendég Kerék állt jobban. A záró szakaszt azonban jobban bírták a hazaiak, akik Zsurek Lajos (17/9), Szondi Bence (17), Beszédes György (9/6) és Bodnár Csaba (9) vezérletével a maguk javára fordították a találkozót.

Diósdi Sasok - Bp. Honvéd Monsters 44-72

Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet az Oláh Bence (19/3)-Mészáros Márton (17/9)-Fülöp Botond (14)-Erdész Dávid (10) kvartett vezette Monsters, hazai részről Merl Ferenc (8/6) és Kurunczi Márk (8) voltak a legeredményesebbek.

Malév SC - Budafok A 72-92

A szünetig megszerzett 19 pontos vezetésnek, továbbá Károly Máté (31/9), Drevenka Dávid (21/6), Tari Balázs (15), valamint Halmos Zsolt és Tóth Levente (10-10) eredményes játékának köszönhetően tudott nyerni a Budafok a leginkább Oláh István (25/18) és Tóth Viktor (18/15) ponterősségére alapozó Malév otthonában.

Diósdi Sasok - Piar 44-103

Végig nagy fölényben játszva győzte le Takács Tamás (19/9), Bódis László (17/3), Bognár Áron (15), Fentős Bence (13), valamint Réti Dániel és Fazekas Mihály (10-10) vezérletével simán, biztosan a Piar a Szundy Gábor (14/6)-Kurunczi M. (12)-Merl F. (10/6) trió vezette Diósdot.

Honvéd Zrínyi SE A - Bp. Honvéd Monsters 55-62

A 3. negyed végére "apránként" felépített 10 pontos előnyének, no meg jórészt Takács Máté (25/12), Erdész D. (24/6), Fenyődi Szabolcs (12/6) eredményességének köszönhetően nyerte meg a Monsters a küzdelmes,  "katonás" összecsapást a Börönte Bence (17/3), valamint Kirják Gyárfás és Maráz András (11-11) pontjaira építő Zrínyi A otthonában.

Bp. Honvéd Monsters - Újpest MT Öregfiúk 68-52

Ha szűken is, de minden negyedet megnyert, s így aratott nagyrészt Fülöp B. (26/9), Oláh B. (19/6) és Nagy Balázs (12/12) találataira támaszkodva 16 pontos győzelmet a Monsters az elsősorban Zsurek L. (20/18) és Bodnár Cs. (12) kosaraira alapozó újpestiek ellen.

Újpest MT Öregfiúk - Honvéd Zrínyi SE A 72.80

A páratlan negyedekben nyújtott pontosabb játéka, valamint leginkább Kirják Gy. (20), Börönte B. (18/6), Tóth Bertalan (13/9) és Maráz A. (10) eredményessége révén tudott győzni a Zrínyi A a Bodnár Cs. (25/6)-Zsurek L. (19/9)-Beszédes Gy. (13/3)-Szondi B. (13) kvartett vezette újpesti legénység otthonában.

Malév SC - Bp. Honvéd Monsters 68-69

Az első negyedben 8 pontos előnyt szerzett az Erdész D. (29/6) és Oláh B. (22/3) ponterős játékára alapozó vendég együttes, ám a 3. negyed végére gyakorlatilag ledolgozta hátrányát a Sebestyén Zsolt (21) és Bibity Norbert (14/12) vezette Malév. Az izgalmas záró negyedben végül minimális különbséggel a vendégek nyerték a találkozót.

Piar - Újpest MT Öregfiúk 70-58

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzte le Van der Meer Ágoston (18/12), Fentős B. (16), Fazekas M. (13) és Réti D. (12) vezérletével a Piar a veresége mértékén a záró szakaszban "kozmetikázó", elsősorban Zsurek L. (19/3), Menyhárt Miklós (16/3) és Bodnár Cs. (10) találataira támaszkodó újpesti gárdát.

Budafok A - Sberbank Rockers Kerék 90-75

A nyitó és a záró 10 percben jobban, pontosabban játszva nyerte meg a Károly M. (25/12)-Halmos Zs. (22/18)-Drevenka D. (17/15)-Tiba János (11) kvartett vezérletével a rangadót a Budafok A. A Kerék elsősorban Schéda Martin (25/9), Dani L. (16/9) és Pék Árpád (15/9) révén a két középső negyedben kiegyenlítetté tette a játékot a színvonalas, összesen 27 hárompontos kosarat hozó rangadón.

Honvéd Zrínyi SE - Piar 70-62

A két középső negyedben leginkább Gál Márkó (17/12), Börönte B. (16/3), Maráz Ádám (11/9) és Maráz A. (11) jóvoltából 15 pontos verve a Van der Meer Á. (12/3), Bognár Á. (11/3), valamint Fazekas M. és Réti D. (10-10) pontjaiban bízó Piar csapatára szerezte meg a győzelmet a Zrínyi A.