Budapest B: élen a katonacsapat

Továbbra is a Honvéd Zrínyi SE A csapata vezeti a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportját.

Továbbra is a Honvéd Zrínyi SE A csapata vezeti a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportját. A közvetlen üldözők közül botlottak a szentendreiek, a 7+ SC pedig két vereséggel kezdte az évet, majd javított.

Színyei KC - Albatrosz 62-57
A páratlan negyedekben pontosabban játszva győzte le a Tőrös Balázs (20)-Velimir Jovanovics (13/3)-Jantner László (12/6) trió vezette Színyei a Simon Péter (18/3), Gulyás Dávid (11/9) és Kövi Tibor (10) találataira építő Albatrosz csapatát, amely az utolsó 5 percet 13-6-ra nyerve tette szorossá a találkozót.

MVSE KSE - TFSE 60-67
A 16-5-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Pethő Zoltán (22/15), továbbá Borda Szabolcs (9) és Faragó Tamás (8/6) eredményességére építve tudott nyerni a TF a Horváth Barnabás (26/6)-Cseh István (18) kettős vezette MVSE otthonában.

BEAC-Kobak - BLF KK B 45-69
Minden negyedet megnyerve győzte le biztosan Pajor Dávid (21/15) és Tóth Attila (12) vezérletével a BLF B a Valuska László (11) és Kereszti Ádám (10) ponterősségére alapozó BEAC Kobak együttesét.

7+SC - Honvéd Zrínyi SE A 58-75
Az ellentétes félidőket hozó rangadó szünetében 9 ponttal még a Nagy Péter (28/6) és Herczeg Barnabás (14) vezette hazai gárda állt jobban, de a második félidőben a Börönte Bence (17)-Maráz András (16)-Tóth Bertalan (11) trió jóvoltából a vendég katonacsapat átvette az irányítást, s szünet után közel 30 pontot verve a 7+SC együttesére végül biztosan győzött.

Budai Vasököl - Szentendrei Kinizsi 77-72
Végig kiélezett, szoros találkozón a döntetlennel kezdődő záró szakaszt 8-0-lal indító Sárosi Miklós (22/6), Novák Tamás (12), Hegyi Kristóf (11/3), valamint Barna János és Szujó Róbert (10-10) eredményességére építő hazaiak a hajrában nem engedték magukhoz 3 pontnál közelebb a Dzsida Tamás (19/6)-Csicskár Dávid (18/6)-Horváth Viktor (13/6) trió vezette szentendreieket, így megnyerték a színvonalas, izgalmas találkozót.

Törekvés SE - VICE KSE 47-49
Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a Szabó Mihály (17/9)-Besenczki Benjámin (11/6) kettős vezette vendégek a 8-2-re megnyert utolsó 3 perccel fordították a maguk javára a mérkőzést az elsősorban Zsoldos Károly (12) és Zsoldos Márton (10) eredményességére építő Törekvés otthonában.

Színyei KC - Piarista Öregfiúk 53-62
A nyitó és a záró etapban pontosabban játszó vendégek A Fazekas Mihály (18/3)-Van der Meer Ágoston (13)-Réti Dániel (10) trió vezetésével győzött a főleg Madarász Attila (11/9), V. Jovanovics (11) és Jantner L. (10/3) ponterősségére alapozó Színyei otthonában.

Iparterv - Honvéd Zrínyi SE A 54-58
Ellentétes félidők mérkőzésén Piltmann Ákos (21) és Orosz Attila (16/3) eredményessége révén 14 ponttal megnyert első félidővel az Iparterv alaposan ráijesztett az éllovasra, Szünet után magára talált a katonacsapat, amely a Maráz Ádám (15/3)-Börönte B. (14) kettős vezérletével szünet után pontosabban játszott ellenfelénél, s a második 20 percet 20 ponttal nyerve fordított, s megnyerte a küzdelmes találkozót.

BEAC Kobak - MVSE KSE 65-75
Hatalmas hajrával, a 21-6-ra megnyert záró negyedére, továbbá elsősorban Cseh I. (28/6), Horváth B. (27) és Gruiz Ádám (13) ponterősségére építve nyert az MVSE a Hedry Zsolt (14/9)-Búzás Bálint (13/9)-Valuska L. (13) trió vezette BEAC Kobak otthonában.

TFSE - Budai Vasököl 57-53
A küzdelmes összecsapás első negyede után még a Nagy Olivér (19/9) vezette vendégcsapat állt jobban, 6 pontos előnyt szerezve. A kiegyenlített második etap után a harmadikban fordítani tudott az elsősorban Faragó T. (18/6) és Pethő Z. (16/6) eredményességére építő TF, amely a záró etap közepén egy 9-0-lal 10 pontos előnyre tett szert, amelyből négyet megtartva ellenfele fölé kerekedett.

Albatrosz - BLF KK B 83-102
Simon P. (22), Kiss Sándor (19/3), Gulyás D. (15/12) és Holtai András (14/12) vezérletével az Albatrosz három negyeden át tartani tudta a lépést a BLF B csapatával, a záró szakaszban azonban egyértelműen a Pajor Dávid (24/12)-Vígh Barnabás (15/9)-Kovács Zsombor (14/3)-Tóth Attila (14)-Borsodi Bálint (12) ötösfogat "húzta" vendég együttes akarata érvényesült, amely végül biztosan győzött.

VICE KSE - 7+SC 55-45
Jó védekezésének, a 18-6-ra megnyert 4. negyednek, továbbá elsősorban Szőllős Szabolcs (19), Szabó György (10/6), valamint Vargha Zoltán (10/3) eredményességének köszönhetően győzte le a VICE a Nagy P. (17)-Laposa Dávid (10) kettős vezette 7+SC csapatát.

Szentendrei Kinizsi - Törekvés SE 77-55
A páratlan negyedekben egyértelmű fölényben játszva Csicskár Dávid (23/3), Horváth Dávid (16), Laczkó Bálint (11/3) és Grudl-Turi Gábor (10/3) eredményességére építve a hazaiak biztosan verték a Zsoldos K. (20)-Zsoldos M. (10) kettős vezette Törekvés csapatát.

Piarista Öregfiúk - 7+SC 73-58
A 22-8-ra megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Fazekas M. (19/3) és Bódis László (17/9) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Piarista Öregfiúk együttese a Nagy P. (30/12)-Bársony Balázs (10) duó találataira alapozó 7+ csapatát.

MVSE KSE - Albatrosz 80-81
Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Gulyás D. (23/21)-Oláh Dániel (16)-Simon P. (13)-Kiss S. (12)-Holtai A. (11/3) ötösfogat "húzta" vendég együttes, ám a 31-10-zel "behúzott" harmadik etap roppant fordulatos, izgalmas végjáték után győzelmet ért az alsóházi rangadón az Albatrosznak a Horváth B. (29/3)-Cseh I. (27/3)-Gruiz Á. (14) trió vezette MVSE otthonában.

7+SC - Iparterv 86-61
Két hullámvölgyben lévő csapat találkozóján a páros negyedekben sokkal pontosabban játszó 7+ Nagy P. (34/21) és Herczeg B. (22) ponterőssége révén simán nyert a Piltmann Á. (25)-Orosz A. (15/3)-Benedek Szabolcs (10) trió vezette Iparterv ellen.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!