Budapest B: Már csak három csapat veretlen

Hamar megkezdődtek a körbeverések a Cziffra Mihály férfi B-csoportos Budapest-bajnokságban. A csapatok többsége még csupán 2-3 meccset játszott le, de már csak három csapat, a Darazsak Old Boys, az Iparterv és a Malév veretlen. Az Ultimate Warriors az utolsó pillanatig küzdve, harcolva, szinte a sírból visszahozva a meccset, óriási hajrával fordított a VICE KSE otthonában

A kiegyenlített első félidő után Makay Dániel (25/3), Bárdos Artúr (13), Herr Attila (11), Kecskés István (10/6) és Feigl Dávid (10) eredményességére alapozva fölényben játszott a vendéglátó Darazsak Old Boys, és magabiztos, 89-62-es győzelmet aratott a Honvéd Zrínyi SE A csapata ellen, amelyből Börönte Bence 18, Gál Márkó 11/3, Horváth Sándor 11, Janositz Ervin pedig 10 ponttal zárta találkozót.

A teljes dobólista itt megtalálható!

Három negyeden át elsősorban Hegedűs Dániel (20/3, Latóczki Gábor (11) és Zsoldos Márton (10) jóvoltából tartotta a lépést a vendég Törekvés a Malévval, de a záró etapban szárnyaltak a légi közlekedésiek, akik Oláh István (25/12) és Sebestyén Zsolt (17) vezérletével végül 71-57-re nyertek.

A fordulatos összecsapás 3. negyede után a Gál Márkó (17/9), Maráz Ádám (11/9), Maráz András (10/3) trió vezette Honvéd Zrínyi SE A még 5 pontos előnyben volt, de a végét jobban bírta a Szöllős Szabolcs (21), Szobi Marcell (15/9) és Pintér Zsolt (11) vezette vendég VICE KSE, amely végül 67-61-re győzött.

Az első, valamint a befejező 10 percben nagy fölényben játszó Darazsak Old Boys Makay (22/6), File Lajos (17/6), valamint Feigl (12) ponterős játékára építve simán, 74-36-ra nyert a Szentpéteri Károly (12) és Tarnai Csaba (10) vezette Ultimate Warriors otthonában.

A két ellentétes negyedet hozó első félidő után a másodikban végig fej-fej mellett haladt a Valuska László (14/6), Hedry Zsolt és Kereszty Ádám (10-10) vezette vendéglátó BEAC Kobak és a 7+SC, amely elsősorban Herczeg Barnabás (20) és Bársony Balázs (17) révén tartotta a lépést a hazaiakkal. A kiélezett végjátékban a hazaiak kerekedtek felül, s végül 59-58-ra nyertek.

Az első negyed után még 7 pontos hátrányban lévő TFSE Öregfiúk a Kondor József (20), Schulek Csaba (19/3), Petheő Zoltán (13/6) trió vezérletével fokozatosan vette át az irányítást, s került fölénybe, így végül 79-67-re legyőzte a Budai Vasököl együttesét, amelyben Sárosi Miklós 24/15, Szujó Balázs pedig 18/3 pontig jutott.

Simon Péter (17/9), Gulyás Dávid (16/12), Kása Dániel (10/3) és Oláh Dániel eredményessége révén három negyedet is kiegyenlítetté tett, sőt kettőt meg is nyert a vendéglátó Albatrosz, csakhogy a  Bognár Áron (17/3), Fazekas Mihály (17), Jani Márton (14) és Varga László (10) vezette  Piarista DSE a 3. negyedet nagyon "megnyomva", azt 20-6-ra nyerve végül 73-63-ra győzött.

A Malév ellen már nem ment ennyire jól a Piarista DSE csapatának, amely elsősorban Bódis László (15/15), Bognár Á., valamint Fentős Bence (8-8) jóvoltából a második negyedet ugyan "kihozta" döntetlenre, ám a másik három negyedet a Sebestyén Zs. (20), Bibity Norbert (21/15), Oláh I. (18/9) trió vezette Malév nyerte, amely magabiztos, 84-63-as győzelmet aratott.

A Horváth Dániel (18), Jurkiewicz Tibor (15/6), Juhász András és Pongrácz András (11/3) ponterősségére alapozó, a 2. negyedet 21-6-ra nyerő Iparterv biztos, 71-54-es győzelmet aratott az Albatrosz ellen, amelyből Simon P. 14/9, Albrecht Dávid 10, Gulyás D. pedig 9/9 pontig jutott.

A 33. percben még 13 pontos hátrányban volt a Szobi Marcell 15/3,  Szöllős Szabolcs (10) duó vezette VICE KSE otthonában az Ultimate Warriors, amely elsősorban Tarnai (14/3), valamint Hadházi Balázs (12) eredményességére építve, hihetetlen hajrát bemutatva, az utolsó 7 percet 15-0-ra megnyerve, 3 triplájából kettőt ekkor bevágva fordított, s végül 48-46-ra nyerni tudott.