Budapest B: Nincs már veretlen

A Darazsak Old Boys nyerte a Cziffra Mihály Budapest bajnokság férfi B-csoportjának rangadóját a mérkőzés előtt veretlen Malév ellen. Három együttes, a Darazsak, az Iparterv és a Malév 1-1 vereséggel állva ellépett a mezőnytől.

A páratlan negyedekben koncentráltan, pontosan, jól játszva, a Hedry Zsolt (27/3), Kereszty Ádám (21/9), Valuska László (12) trió vezérletével a BEAC Kobak 68-62-re győzött a Budai Vasököl otthonában, amelyből Sárosi Miklós 23, Szujó Balázs pedig 10 pontig jutott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Egy nappal az előző mérkőzés után a záró szakaszra "fogyott el" az ezúttal Sztrakay Péter (12) és Sárosi M. (9) vezette Budai Vasököl, amelyet Maráz Ádám (16/9) és Gál Márkó (9/3) vezérletével "lehajrázott" a vendéglátó Honvéd Zrínyi SE A csapata, amely végül 58-56-ra győzött.

Minden negyedet megnyerve, Pintér Zsolt (26), Szobi Marcell (23/18), Papp András (22), Szöllős Szabolcs (17) és Péter Zoltán (10/3) eredményes játékára építve a Vice KSE fölényes, 101-51-es győzelmet aratott a Török János (16), Jantner László (14/6) duó vezette Színyei KC otthonában.

A második negyedet leszámítva Horváth Dániel (24), Juhász Bence (12/6) és Dánffy Balázs (12) vezérletével végig kézben tartva a mérkőzést az Iparterv 68-51-re verte az Ultimate Warriors együttesét, amelyből Tarnai Csaba 16/3, Stoller Balázs pedig 12 ponttal zárt.

A 26-11-re megnyert harmadik negyedre, valamint Sebestyén Zsolt (23), Bibity Norbert (13/12), Oláh István (11/9) és Kincses Dániel (10/6) ponterős játékára építve a Malév 75-63-ra verte a Herczeg Barnabás (19), Nagy Péter (16/12), Bársony Balázs (16) trió vezette 7+ SC csapatát.

Az első és az utolsó negyedben meggyőző fölényben játszva Makay Dániel (25), File Lajos (24/3), Bárdos Artúr (12) és Feigl Dávid (11) vezérletével a Darazsak Old Boys 79-67-re nyert a Simon Péter (21) és Oláh Dániel (10) vezette Albatrosz otthonában.

A félidőben még 5 pontos hátrányban lévő BEAC-Kobak elsősorban a Hedry Zs. (16/3), Valuska L. (13), Vereczkey Lajos (9/6) trió jóvoltából 59-52-re győzött a Borda Szabolcs (19), Petheő Zoltán (17/9) duó vezette TFSE Öregfiúk otthonában. Könnyebben is nyerhettek volna a vendégek, de elég gyengén (7/21, 33.33%) büntetőztek.

Végig kiélezett, szoros találkozón Novák Tamás (19), Sztrakay P., Szujó B. (12-12). valamint Sárosi M. (11) vezérletével a Budai Vasököl a találkozó végén Novák duplájával fordítva 67-66-ra győzött a Szobi M. (24/12), Pintér Zs. (14), Szabó György 12/12) trió vezette Vice KSE ellen.

A Bognár Áron (26/6), Bódis László (20/6) duó vezérletevel a Piarista DSE a harmadik negyed végére 14 pontos előnyt szerzett, ameyből 8-at megtartva végül 78-70-re győzött a Latóczki Gábor (20/3), Zsoldos Károly (12/3) és Somogyvári Gábor (12) vezette Törekvés otthonában.

Minden negyedet - volt, amelyet 10, akadt, amelyet 1 ponttal - megnyerve az Iparterv Horváth D. (30/3), Bun Zoltán, Juhász András (15/9-15/9), Juhász B. (11/3) és Benedek Szabolcs (11) ponterősségére építve 87-65-re verte a Törekvés együttesét, amelyből Latóczki G. 18, Rubóczky György 13/3, Botyánszky Valentin 12, Beliczay Zsolt 11/9, Hegedűs Dániel pedig 11/3 ponttal zárta az összecsapást.

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve a Vice KSE a Szöllős Sz. (31/3), Szobi M. (16/3) duó vezérletével 68-58-ra verte az Albatrosz csapatát, amelyből Simon P. 21/6, Gulyás Dávid pedig 9/9 pontig jutott.

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben még 8 pont előnye volt a Jantner L. (28) vezette Színyei KC-nek, ám szünet után a Hedry Zs. (30/6), Valuska L. (19), Kereszty (10) trió vezérletével fordított, s végül 69-59-re győzött a BEAC-Kobak.

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve aratott Makay D. (20/6), File L. (13/3), Orbán Richárd (12/6) és Bárdos A. (10) vezérletével 68-55-ös győzelmet a Darazsak Oldboys csapata a Sebestyén Zs. (18), Bibity N. (11/6), Oláh I. (10/3) trió vezette Malév ellen, elvéve a rangadón a légiközlekedésiek veretlenségét.

A 27-13-ra megnyert második negyed mellett elsősorban Horváth Sándor (21/3), Gál M. (19/9) és Börönte Bence (10/3) eredményességére alapozva a Honvéd Zrínyi SE 71-63-ra győzött a TFSE Öregfiúk otthonában. A hazaiaktól Kondor József 21, Petheő Z. 20/12, Schulek Dávid pedig 10 pontig jutott.

A második negyedet leszámítva kontrollálta a mérkőzést Bódis L. (20/6) és Réti D. (10) vezérletével a Piarista DSE, amely 64-52-es győzelmet aratott a Nagy P. (19/9), Bársony B. (17) duó vezette 7+SC otthonában.

Az első perceket leszámítva az Ultimate Warriors Stoller B. (24) és Hadházi Balázs (10) vezérletével irányítva a játékot 57-46-os győzelmet aratott a tavalyi év utolsó mérkőzésén a Sztrakay P. (12), Sárosi M. (11) duó vezette Budai Vasököl otthonában.

A bajnokság állása ezen a linken látható!