Budapest B: Őrzi veretlenségét a Budai Vasököl, "tapad" rá a Ziccer

Kis híján "megtréfálta" a középmezőny alsó részében tanyázó 7+SC az éllovas Budai Vasököl együttesét a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában, de a 3. negyed után 8 pontos hátrányban lévő listavezető parádés 4. negyeddel megőrizte veretlenségét. A "vasöklű" alakulat legfőbb üldözője, a Ziccer fölényes győzelmekkel tapad az elsőre, s "bejelentkezett a dobogóra" a szintén arra aspiráló Budai Bikák csapatát legyőző Törekvés.

Eldorádó KE - Budafok B 101-45

Minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva győzte le Rósa László (28/6), Szabó Péter (20/15), Homa Csaba (14/3), Tóth Péter (14) és Sütő Krisztián (12) vezérletével az Eldorádó az egyedüliként 10 pont fölé jutó Gecse Zoltán (13/3) vezette budafoki legénységet.

A mérkőzés adatai:

Budai Vasököl - 7+SC 55-46

Az első 3 negyedet megnyerve a záró etap előtt 8 ponttal még a Nagy Péter (19/9) és Herczeg Barnabás (10) kosaraira alapozó vendég 7+ csapata vezetett, ám a záró etapban nagy "összekapta" magát a veretlen éllovas, amely elsősorban Sárosi Miklós (17), Pintér Csaba (15/6) és Nagy Olivér (11/6) jóvoltából egy 22-5-ös 4. negyedet "repesztve" a maga javára fordította a találkozót.

Gödi SE - Budai Tripladupla 72-80

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a nyitó etap után 7 ponttal a vendégek vezettek, ám a 3. negyed végére a Horváth Csongor (17/6)-Andó Máté (15)-Párniczky Péter-Nyiri Dániel (14-14) kvartett révén a gödi gárda megfordította az állást, s 2 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ebben azonban új erőre kapott a Budai Tripladupla, amely Dani Lajos (20/12), Papp Áron (19/15) és Halász Péter (13) ponterős játékával végül a maga javára fordította az összecsapást.

Cap City Crew - Törekvés SE 53-64

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást tudott nyerni dr. Zsoldos Géza (17), dr. Horváth Ákos (11/9) és Zsoldos Károly (11) vezérletével a Törekvés a veresége mértékén a záró etapban főként Tóth Bence (20/6), Nagy Sándor (15/6) és Pfneiszli Csongor (10/6) révén valamit "kozmetikázó" Cap City otthonában.

Eldorádó KE - Ziccer KS 48-63

Az első negyedet 8 ponttal nyerte a Szabó P. (13/9)-Homa Cs. (11/6) kettős vezette hazai együttes, ám a folytatásban magára talált, és leginkább a 29-11-re megnyert 3. negyednek, valamint Polgári Bence (13/9), Megyesi Marcell (12) és Pintér Zalán (11) eredményességének köszönhetően fordított és végül biztosan győzött a Ziccer.

BEAC Kobak  7+SC 62-71

A 19-11-re megnyert első negyednek, valamint Laposa Dávid (23), Nagy P. (19/12) és Herczeg B. (17) ponterősségének köszönhetően tudott nyerni a 7+ a Hedry Zsolt (17/9), Vereczkey Lajos (17/9), Németh András (12) és Valuska László (11/6) eredményességére építő BEAC Kobak otthonában.

Albatrosz - Ziccer KS 54-95

Végig nagy fölényben játszva, minden negyedet megnyerve aratott Horváth Dávid (20), Bandúr Ádám és Pintér Z. (16-16) és Megyesi M. (12) vezérletével fölényes győzelmet a Ziccer a Simon P. (20/3) és Kiss S. (16) ponterősségében bízó Albatrosz otthonában.

Albatrosz - Budai Vasököl 53-62

A nyitó és a záró szakaszban jobban, pontosabban játszva diadalmaskodott Schwarczinger Csaba (24/6) és Sárosi Miklós (13/6) vezérletével a listavezető Budai Vasököl a Simon Péter (15/3), valamint Kiss Sándor, Orbán Viktor és Tóth Mihály (10-10) kosaraira alapozó Albatrosz ellen.

Törekvés SE - Budai Bikák 67-51

Az első negyedet még "elvitte" Lakos Tamás (12), Bárány Csaba (10/3) és Mérész Richárd (9/9) kosaraira alapozó vendég Budai Bikák együttese, ám a folytatásban dr. Zsoldos G. (20), Zsoldos M. (16), Szántó Mátyás (15/3) és Timothée Ruet (13/9) ponterős játéka révén fordított a Törekvés és végül magabiztos győzelmet aratott.

Ziccer KS - Budafok B 90-49

A 36-10-re megnyert első negyedre, valamint Bandúr Á. (22/3), Polgári B. (17/9), Bakk Richárd (13/39 és Enzsöl Ákos (10/6) eredményességére építve verte simán a Ziccer az elsősorban dr. Detrich Ádám (12) és Halász László (10) találataira támaszkodó Budafok B csapatát.