Budapest B: rangadót nyert a Honvéd Zrínyi SE

Már csak két csapat, a Szentendrei Kinizsi és a Honvéd Zrínyi SE 100%-os a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában.

Már csak két csapat, a Szentendrei Kinizsi és a Honvéd Zrínyi SE 100%-os a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. A Zrínyi SE veretlenek rangadóján múlta felül a Budai Vasököl együttesét, és a 7+ SC is próbál tapadni a két éllovasra.

Budai Vasököl - Iparterv 78-61
Hiába bizonyult a vendégek játékosa, Horváth Dániel (20) a mezőny legeredményesebb játékosának, a hazaiak a Barna János (18/6)-Sárosi Miklós (16/6) kettős vezérletével minden negyedet megnyerve diadalmaskodtak.

Piarista Öregfiúk - VICE KSE 70-50
A két középső szakaszt nagyon "megnyomva" a 2. és a 3. negyedben nagy fölényben játszva elsősorban Van der Meer Ágoston (14/3), Bódis László (12/6) és Kalmár Csanád (10) eredményességének köszönhetően a vendéglátók biztosan verték a Szőllős Szabolcs (16) és Pozsegovics Péter (10) találataira alapozó vendég együttest.

Honvéd Zrínyi SE A - Törekvés 72-48
Minden negyedet megnyerve oly' módon győzte le Börönte Bence (15) és Fejes Milán (10/6) vezetésével fölényesen a Zrínyi a Zsoldos Károly (20/3) és Max György (10) pontjaira támaszkodó Törekvést, hogy a katonacsapat mind a 12 játékosa szerzett pontot.

Színyei KC - Budai Vasököl 53-88
A 3. negyedben nagyon "odacsapva", a 33-8-r megnyert etapra, valamint elsősorban Barna J. (20/6), Nagy Oilvér (18/12), Malkowski Áron (14) és Sztrakay Péter (12) eredményességére építve a Budai Vasököl simán nyert a Velimir Jovanovics (189-Jantnrt László (13/6) kettős vezette Színyei otthonában.

BLF KK B - MVSE KSE 99-51
Bár a vendégek játékosa, Horváth Barnabás (27/3) lett messze a mezőny legeredményesebb játékosa, s jelentősebb mértékben Koncsag Csaba (12) segített neki a pontszerzésben, az egységes  csapatjátékkal kirukkoló hazaiak fölényes győzelmet arattak. A BLF B csapatából 6 játékos - Vígh Barnabás (19/3), Pajor Dávid (17/15), Zeve Krisztián (15), Simon Gyula (13/3), Kovács Zsombor (12) és Tóth Attila (10/3) - is 10 pont fölé jutott.

VICE KSE - Honvéd Zrínyi SE A 49-57
A 8 ponttal megnyert első negyednek, valamint elsősorban Börönte B, (20), valamint Asbóth Balázs, Berberovics Márk és Maráz András (8-8) eredményességének köszönhetően a Zrínyi SE győzni tudott a Szőllős Sz. (12)-Pozsegovics P. (10/3)-Vargha Zoltán (8) trió vezette VICE KSE otthonában.

Iparterv - Törekvés SE 52-65
A 23-10-re megnyert első negyedre, továbbá főként Zsoldos K. (21), Timothée Ruet (15/9), Beliczay Zsolt (12/12) és Zsoldos Márton (10) eredményes játékára építve a Törekvés nyerni tudott az Iparterv otthonában. Hazai oldalon Piltmann Ákost (23/6) nagyon magára hagyták társai, egyedül ő jutott 10 pont fölé az Iparterv csapatából.

7+SC - BEAC Kobak 70-79
A Nagy Péter (27/9)-Herczeg Barnabás (26) duó vezette hazaiak szünetig megnyugtató előnyt szerezve nyerték a rangadót a szünet után elsősorban Hedry Zsolt (20/6) vezérletével magára találó BEAC-Kobak elleni rangadót.

TFSE - Albatrosz 70-59
Az első negyed után még a Kövi Tibor (20/3)-Dufner Dávid (11/3)-Kása Dániel (10) trió vezette Albatrosznál volt az előny, de a második szakasztól a TF átvette az irányítást, és elsősorban Pethő Zoltán (22/9), Borda Szabolcs (16), Bánhegyi István (14/12) és Fekete Tamás (10/6)  eredményessége révén a maga javára fordította a találkozót.

Szentendrei Kinizsi - Piarista Öregfiúk 54-34
Bár az első negyed után még 9-7-re az elsősorban Réti Dániel (13) találataira építő vendégek vezettek, a második negyedtől a szentendrei gárda Horváth Gergely (20) és Csicskár Dávid (11) vezérletével rákényszerítette akaratát a vendégcsapatra, s végül biztosan nyert.

Honvéd Zrínyi SE A - Budai Vasököl 79-72
Az első három negyedben kézben tartva az irányítást a hazaiak a Börönte B. (13)-Maráz A. (12/3)-Berbrovics M. (12)-Fejes M. (10/3) kvartett vezérletével nyerték meg a veretlenek rangadóját a jól küzdő, Novák Tamás (18/9), Nagy O. (10/3), Malkowski Á. és Barna J. (10-10) találataira építő, a záró etapban 10 ponton belülre kerülő "vasöklűek" ellen.

Törekvés SE - Piarista Öregfiúk 62-57
Nagy hajrájának és "zsoldosainak", azaz jórészt Zsoldos M. (20) és Zsoldos K. (18) eredményességének köszönhetően fordította a maga javára a mérkőzést a Törekvés a Bódis L. (17/3)-Van der Meer Á. (12/6) kettős vezette piaristákkal szemben.

MVSE KSE - 7+SC 52-83
Minden negyedet megnyerve, különösen az első félidőben nagy fölényben játszva a remek dobóformát kifogó Nagy P. (38/21), valamint Herczeg B. (21) és Laposa Dávid (17) ponterős játékára alapozva a 7+SC biztosan győzött a Koncsag Cs. (11/9)-Horváth B. (10) duó vezette MVSE otthonában.

Iparterv - VICE KSE 53-45
Küzdelmes találkozón a hazaiak apránként, fokozatosan ellépve a társai által a kosárszerzésben időnként magára hagyott Pintér Zsolt vezette VICE együttesétől a 3. negyed végére Dánffy Balázs (16), Piltmann Á. (14) és Juhász András (12/9) vezérletével 10 pontos előnyt szereztek, s mivel a vendégek az utolsó 10 percben ebből csak kettőt tudtak lefaragni, hazai siker született.

Albatrosz - BEAC-Kobak 49-73
A vendégek elsősorban Hedry Zs. (18/6) és Lénárdt Attila (11) jóvoltából az első 3 negyedben rákényszerítették akaratukat a Simon Péter (15), Kása D. (13/3) és Oláh Dániel (10) vezette hazaiakra, és magabiztos győzelmet arattak.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!