Budapest bajnokság, női B-csoport: bajnokverés

Jó néhány izgalmas, színvonalas, szoros mérkőzést játszottak a közelmúltban a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság B csoportjában. "Botlott" a bajnok BLSE, viszont a Pénzügyőr, a Kinizsi, a Külker és a Híd Unió menetel, s még veretlen.

Elsősorban a 23-14-re megnyert harmadik negyednek, valamint a Kárpáti Csilla (20/6), Herczeg Mónika (18), Erdődi Márta (12) trió eredményességének köszönhetően a Külker izgalmas, színvonalas találkozón múlta felül 69-64-re a Csepel csapatát, amelyből Kovács Borbála 17/12, Gebri Orsolya 12/3, Czakó Renáta 10/6, Rohodi Anna pedig 10/3 pontot dobott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Bár két negyedet is egálra "hozott ki" a Mecséri Alexandra (20/12) és Köves Adél vezette vendéglátó BEAC Dzsoni Angyalai elnevezésű alakulat, megnyernie egyet sem sikerült, így Gaszner Andrea és Gőgös Krisztina (14-14), valamint Steiner Andrea (10) ponterőssége révén a Viharos Szenyórák 58-48-ra győzött.

A páratlan negyedeket "megnyomva" a Híd Unió Oswald Réka (18), Zsarnai Fanni (15) és Brauner Györgyi (14) vezérletével magabiztos, 66-42-es győzelmet aratott a KLKS Junior ellen, amelyből egyedül Ignácz Bernadett (13) jutott 10 pont fölé, Kovács Laura 9-et dobott.

A két középső negyedet ugyan Fogas Ildikó (14) és Orbán Ildikó (10/3) vezérletével kiegyenlítetté tudta tenni a BEAC Senior csapata a Budapest Csepel otthonában, a nyitó és a záró 10 percben azonban a vendéglátók domináltak, s a remek dobóformát kifogó Rajna Zsuzsanna (19/15), Kovács B. (18/3) és Rohodi A. (12/3) ponterősségére építve simán, 72-46-ra győztek.

A Kölcsey Amazonok - SzPA HSE mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

A szoros első negyed után Harka Zsófia (14) és Farkas Gabriella vezérletével fokozatosan elhúzott, s végül biztos 55-32-es győzelmet aratott a Kinizsi NKK a Viharos Szenyórák otthonában, amelyből Gaszner Andrea és Steiner Andrea bizonyult a legeredményesebbnek egyaránt 7-7 ponttal.

Egy negyed után még 5 pontos hátrányban volt a Szitár Zsófia (14), Garai Eszter (8/3), Brauner Gy., Kósa Zsuzsanna (8-8) vezette vendéglátó Híd Unió, ám a második szakasztól átvéve az irányítást 53-41-re nyert a BEAC Dzsoni Angyalai ellen, amelyből Kováts Réka 11/9, Köves Mira pedig 7/3 ponttal zárt.

Hiába hajrázott nagyot a Kiss Diána (20/3), Zám Eszter (19) duó vezette címvédő BLSE, mivel az első félidőben nagyon "elengedte" az elsősorban Májusi Eszter (25/3), Majoros Dóra (9/9), Virág Krisztina (8/6) és Kőhl Alexandra (8) eredményességére építő Józsefvárost, amely "elkapva" a bajnokot 60-55-re nyert.

Jobb hajrájára, valamint főként Herjeczki Patrícia (20/6), Jambrik Barbara (13/9) és Morvai Zsuzsanna (11/3) eredményességére alapozva a Pénzügyőr 57-52-re nyert az érdi székhelyű Treff 07 SE otthonában.

Kardos Kata (21/12) és Fabini Anna (15) jóvoltából a vendéglátó SZPA HSE egy negyeden át tudta tartani a lépést a Treff 07 SE csapatával, amely a folytatásban elhúzott, s végül simán, 108-57-re győzött.

A 22-4-re megnyert harmadik negyednek, valamint elsősorban Nagy Beatrix (16/12) és Horváth Sára (9) ponterősségének köszönhetően a Kinizsi NKK magabiztos, 52-33-as győzelmet aratott a Józsefváros ellen, amelyből Májusi E. 11, Majoros D. pedig 10/3 pontig jutott.

A senior kontra junior kosarakban gazdag, látványos, színvonalas összecsapást remek kezdésére, a 30-14-re megnyert első negyedére, valamint Éliásné Iliás Eszter (22), Fogas I. (16), Sebő Júlia (14) és Orbán I. (13/3) eredményességére alapozva a vendéglátó BEAC Senior 79-65-re nyerte a Kovács L. (17/3), Horváth Adrienn (13/6), Ignácz B. (13), Németh Lili (12) kvartett vezette KLKS Junior ellen.

Végig nagyon egyoldalú meccsen a vendég Budapest Csepel Gebri O. (40), Rajna Zs. (27/6) és Czakó R. (26/6) vezérletével 137-10-re győzött a Kölcsey Amazonok otthonában, amelynek legeredményesebb játékosa, Borius Anna 4 pontot dobott.

A szoros, kiegyenlített első félidő után a Herjeczki P. (24/6), Zemlényi Dóra (21/6), Jambrik B. (17/3) trió tagjainak ponterős játéka révén a harmadik negyedet 27-13-ra, a mérkőzést pedig biztosan, 85-62-re nyerte a Pénzügyőr a Májusi E. (34) és Majoros D. (14/3) vezette Józsefváros ellen.