Budapest B-csoport: "kivédekezte" az Ultimate Warriors a Malévot

Nagy verésbe szaladt bele a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjának egyik élcsapata, a Malév az Ultimate Warriors otthonában

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen Sebestyén Zsolt (17) és Pápai István (9) vezérletével a záró etap előtt 1 pontos hátrányban lévő vendéglátó Malév jobb hajrája révén 57-54-re legyőzte a Honvéd Zrínyi SE A csapatát, amelyben Horváth Sándor (26/6) időnként magára maradt a pontszerzésben, Asbóth Balázs 8 pontig jutott.
A teljes dobólista itt elérhető!

A 20-11-re megnyert első negyedére, valamint főként Sárosi Miklós (21/9), Malkowski Áron (15/3) és Novák Tamás (10) eredményességére építve a Budai Vasököl együttese 62-49-re győzött a Bognár Áron (12/3)-Kalmár Csanád (10/6)-Bódis László (10/3) trió vezette Piarista DSE ellen.

Pethő Zoltán (21/6) és Schulek Dávid (9) vezérletével szünetben még 1 ponttal vezetett a TFSE Öregfiúk a Piarista DSE otthonában, de térfélcsere után átvette az irányítást a vendéglátó Piarista DSE, amely Bognár Á. (17/3) és Van der Meer Ágoston (10) vezérletével fordított és végül 59-48-ra győzött.

Minden negyedet megnyerve a Latóczki Gábor (16/3)-Hegedűs Dániel (13/3)-Timothée Ruet (11/3) trió vezérletével a Törekvés sima 77-52-es győzelmet aratott a Szaszovszky Gábor (19) és Bánhegyi András (14) vezette Színyei KC ellen.

Jó első félidei támadójátékára, továbbá elsősorban Szabó Mihály (18/12), Szobi Marcell (16/6), Szöllős Szabolcs (16) és Pintér Zsolt (14) ponterős játékára alapozva a Vice KSE biztosan verte 82-62-re az elsősorban Nagy Péter (22/9), Tapodi László (19) és Laposa Dávid (10) pontjaira támaszkodó 7+SC csapatát.

Hadházi Balázs (34/3) és Tarnai Csaba (14) vezérletéve az Ultimate Warriors a két középső negyedben egyértelműen irányítva a játékot 61-48-ra győzött a Gulyás Dávid (15/12)-Oláh István (14) duó vezette Albatrosz otthonában.

Az első negyed után még 8 pontos előnye volt a Hedry Zsolt (2466), Vereczkey Lajos (24/6) és Kereszti Ádám (10) vezette BEAC-Kobak csapatának, ám a folytatásban már egyértelműen a vendéglátó Darazsak Old Boys akarata érvényesült, amely Makay Dániel (30), Orbán Richárd (19/9), Bárdos Artúr (16), File Lajos (14) és Aranyi Zsolt (10/3) eredményes játéka révén végül magabiztos, 96-71-es győzelmet aratott.

A kiegyenlített, szoros első félidő után Makay D. (26), File L. (15) és Sulák Péter (14/12) ponterősségére építve a Darazsak Old Boys előnyét apránként, fokozatosan növelve 82-71-re győzött a Janositz Ervin (21), Maráz Ádám (12/6), valamint Börönte Bence és Jakucs Tibor (12-12) vezette Honvéd Zrínyi SE A csapatának otthonában.

Minden negyedet megnyerve - volt amelyet 2, akadt, amelyet 8 ponttal - a Bódis L. (21/6)-Réti Dániel (12) kettős vezérletével a Piarista DSE 77-56-ra győzött a Színyei KC otthonában. Hazai részről Jantner László  12, Madarász Attila 1066, Bánhegyi A. pedig 10/3 pontig jutott.

A nyitó és a befejező 10 percben Pethő Z. (24/15) és Schulek Csaba (10) vezérletével a TFSE Öregfiúk egyenrangú ellenfele volt a vendéglátó Ipartervnek, ám a két középső negyedben a hazaiak a Horváth Dáinel (34)-Juhász András (17/3)-Emri Béla-Benedek Szabolcs (10-10) kvartett jóvoltából nagy fölényben játszva sima 92-52-es győzelmet arattak.

Bár az első negyed után még 5 pontos hátrányban volt, hatékony  védekezésének, továbbá főként Tarnai Cs. (21/3) és Szatmári Bendegúz (11) eredményességének köszönhetően az Ultimate Warriors magabiztosan verte 55-31-re a rangadón a Malévot, amelyből egyedül Sebestyén Zsolt (12) jutott 10 pont fölé.

Ellentétes félidők mérkőzésén a Vice KSE Szobi M. (20/3) és Szöllős Sz. (16) ponterőssége révén "tízen túli", azaz 10 pont fölötti előnyt szerzett. Hedry Zsolt (15/12) és Tircsi Tamás (12) vezérletével a hajrában 3 pontra feljött a vendéglátó BEAC-Kobak, de a végjáték a vendégeké volt. akik végül 52-44-re győztek.

Fordulatos mérkőzésen a 23-7-re megnyert 3. negyed, valamint Beliczay Zsolt (12/6), Latóczki G. (12) és T. Ruet (10) eredményessége révén a Törekvés 64-55-re nyert a Simon Péter (2063)-Tichy-Rács Bence (10) kettős vezette Albatrosz otthonában.