Budapest C: 19-5-ös hosszabbítás

Kétszer - igaz, egyik alkalommal hosszabbítás után - 100 pont közelében dobott a KOKEC, amelynek játékosa, Kántor Krisztián a két meccsen 47 pontot átlagolt a Cziffra Mihály férfi Budapest bajnokság C csoportjában. A Szabadtéri SE B rangadót nyert a Budai Bikák otthonában, s már csak két együttes veretlen a csoportban.

A páros negyedeket alaposan "megnyomva", a remek dobóformát kifogó Kántor Krisztián (46/18), továbbá Tajti Róbert (22/12) és Bazsik Bence (11/3) eredményes játéka révén egy híján 100 pontig jutva fölényes, 99-58-as győzelmet aratott a KOKEC a Báder Vilmos (17), Papp Balázs (16/3), Gecse Zoltán (11) trió vezette Budafok C otthonában.

A teljes dobólista itt elérhető!

Igazi kosáresőt, s végig egy izgalmas üldözőversenyt hozott a Mentes Máté (23/3), Kenzy Righi (20), Pfneiszli Csongor (13/9), Huszár Mátyás (11/3) és Molnár Róbert (10/6) vezette vendéglátó Cap City Crew és a Szabadtéri SE A összecsapása, amelyen a hazaiak többször is elléptek, de a vendégek Helli Roland (24/3), Héczei András (23/6), Boleman Zsolt (15/9) és Kovács Dávid (10) vezérletével rendre felzárkóztak, sőt a záró etapban egy 15-3-as rohammal a vezetést is átvették. Ez sokat kivett belőlük, így végül 96-88-as hazai győzelem született.

Szünetben még döntetlenre állt a Szűts László (11), Theisz Attila kettős vezette Párkány Street Szentendrén, de a második félidőre "elfogytak" a vendégek, s végül sima, 74-52-es hazai siker született.

Báder V. (22), Papp B.(21), Gecse Z. (16) és Vígh Gábor (10/6) vezérletével 11 pontos előnyt szerzett a Budafok C, ám ebből a harmadik negyed végére csupán 3 maradt a Vlajk Ádám (14), Kovács Tamás (12/6) és Bohács Péter (11/3) vezette Álló Farkasok otthonában. A záró etapban újítani tudtak a vendégek, s visszaállítva az első negyed végi különbséget végül 74-63-ra győztek.

Magas színvonalú, végig szoros volt a Kántor K. (48/9), Tajti R. (19/3) duó vezette vendéglátó KOKEC összecsapása a Terézvárossal, amelyből Mándoky Balázs 34, Hídvégi Kondor 17/3, Kanó Péter pedig 10/6 pontot dobott. A mérkőzés a rendes játékidőben 75-75-ös döntetlennel zárult. A rendes játékidő végén egyenlítő vendégek nem tudták kihasználni lélektani előnyüket, elkészültek erejükkel a ráadásra, amelyet 19-5-re nyerve végül 94-80-ra győzött a hazai gárda.

A páratlan negyedeket ugyan megnyerte a Mentes M. (29/3) és Takács Attila (15/3) vezette Cap City Crew a BLF Palota C otthonában, ám a páros negyedekben domináló hazaiak elsősorban Révész Marcell (15), Kónyi Benjámin (14/3) és Tatár Zsolt (10/6) eredményességére építve 79-69-re nyertek, s továbbra is veretlenek.

A nyitó és a záró 10 percet egyaránt 10-10 ponttal nyerve, főként Kutasi Bálint (26/15), Baricska Dániel (14), Viczina Balázs (13) és Tóth Gyula (11) ponterős játékára építve a vendéglátó Hobbi SK 75-60-ra verte a Freschl Árpád (17/12), Réti Géza (13/3). Ottmár Tamás (12/6) trió vezette István Öregfiúk együttesét.

Ellentétes félidők mérkőzésén a harmadik negyed után még 6 pontos hátrányban lévő Szabadtéri SE B Cseri Márk (25), Lukácsi Marcell (13) és Farkas Szabó Márk (10) vezérletével nagyot hajrázva fordított, és 66-61-re nyerte a veretlenek találkozóját a Budai Bikák otthonában, amelyből Jakab Adolf 22/3, Karosák Balázs 15, Ványolos András pedig 10 pontig jutott.