Budapest C: Két meccsen is egyetlen pont döntött

Több egyoldalú, sima összecsapás mellett két találkozó is minimális, egyetlen pontos különbséggel ért véget a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában.

Vlajk Ádám (18 pont), Harsányi Gábor (11/3) és Müller István (10) vezérletével az első negyedben még jól tartotta magát a vendéglátó Álló Farkasok, ám a folytatásban nagy fölényben játszott a BLF Palota C csapata, amely Szentpáli-Gavallér Csaba (22), Kónyi Benjámin (16/3), Révész Marcell (15//), Tatár Zsolt (12) és Szigeti Balázs (10) ponterősségére építve fölényes, 102-55-ös győzelmet aratott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Az első félidőben főként Báder Vilmos (24/3), Papp Balázs (21/9) és Gecse Zoltán (10) jóvoltából 10 pont fölötti előnyt szerzett a Budafok C. Szünet után a Freschl Árpád (19/3), Réti Géza (14), Ottmár Tamás (11/6) trió révén a 10 pontos lélektani határon belülre került ugyan a vendég István Öregfiúk, de végül 71-63-as budafoki siker született.

Három negyed után a Bazsik Bence (21/3), Holik Zoltán (17/15), valamint Tajti Róbert (15) ponterős játékára alapozó KOKEC otthonában is hátrányban volt - kerek 10 pontosban - az István Öregfiúk. Parádés, 28-10-re megnyert záró negyedének, valamint Ottmár T. (22/9), Gombkötő Nimród (18/3), Réti G. (15) és Danóczy Richárd (13/9) eredményes játékának köszönhetően azonban fordítani tudott, s végül 73-65-re győzött.

Kosarakban gazdag, színvonalas, végig szoros összecsapáson a vendéglátó Szabadtéri SE A Helli Roland (25/12), Héczei András (14/6), Kovács Dávid (13/6), valamint Boga Áron és Várkonyi Csaba (10-10) vezérletével 82-81-re verte a Hobbi SK csapatát, amelyből Baricska Dániel 16, Kutasi Bálint 15/9, Tóth Gyula 14/6, Monos Norbert pedig 14/3 pontig jutott.

A 22-10-re megnyert első negyedére, valamint Takács Attila (16/3), Mentes Máté (12) és Molnár Róbert (11/9) eredményességére építve a Cap City Crew 66-54-re győzött a Theisz Gábor (21/6), Theisz Attila (16/3) és Kiss Róbert (10/6) vezette Párkány Street otthonában.

Az első negyedet 11 ponttal megnyerte, a másodikat ugyanennyivel elveszítette a vendéglátó Budai Bikák a Szentendrei Kinizsi ellen, s a második félidő is hullámzó játékot hozott, a vendégek szinte végig futottak az eredmény, s a Jakab Adolf (19/6), Bárány Csaba (14/9), Karosák Balázs (13), valamint Sándor Balázs (10) vezette hazaiak után. Egyszer, az utolsó percben átvették a vezetést a szentendreiek, de legvégén Jakabnak nem remegett meg a keze, bedobta büntetőit, így 71-70-re a Budai Bikák csapata győzött.

Minden negyedet megnyerve Szigeti F. (13/5), Szentpáli-Gavallért Cs. (13), Tatár Zs. (12) és Szecsei Gergő  (10/6) vezérletével magabiztos, 88-51-es győzelmet aratott a vendéglátó BLF Palota C a Monos N. (14), Kutasi B. (10/6) és Tóth Gy. (10/3) vezette Hobbi SK ellen. Hazai részről mind a 12 pályára lépő játékos eredményes volt.

A Freschl Á. (17/9), Ottmár T. (11/6), Réti G. (11) trió vezette István Öregfiúk hol kisebb. hol nagyobb különbséggel minden negyedet megnyerve simán verte 49-29-re az Álló Farkasok csapatát, amelyből Kovács Tamás 8, Kovács Péter 7/3, Kaspár Norbert pedig 6/6 pontig jutott.