Budapest C: Nagyot lépett a végső győzelem felé a Budai Tripladupla

Két nagy rangadót játszottak a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportjában. Izgalmas, szoros összecsapáson a Ziccer nyerni tudott a Budai Bikák otthonában, ám az éllovas Budai Tripladupla pályáján már nem sikerült neki a hasonló bravúr, s ezzel a sikerével a Budai Tripladupla nagy lépést tett a bajnokság megnyerése felé.

Ziccer KS - HSE 112-61

Fazekas István (20), Schneider Mihály (16), Siklós Bence (10/3), és Bátora Tamás (10) jóvoltából a vendégek az első negyedben még tartani tudták a lépést a hazaiakkal,  de a második negyedtől Bandúr Ádám (25/3), Pintér Zalán (20), Bakk Richárd (16/3) és Szabó Csongor (13/3) eredményessége révén nagy fölénybe került, és simán nyert a Ziccer.

E5vös NGRK - BLF KK 79-49

A szünetig szerzett 26 pontos előnyére, valamint Iklódi Zsolt (26), Szánthó Lőrinc (21/9) és Koncsár Balázs (21) ponterős játékára, no meg Budai Márton (9/9) tripláira alapozva verte fölényesen az E5vös a Nagy Hunor (16/6), Andráczy Dániel (13/3) és Tóth Kristóf (10/6) találataira támaszkodó BLF gárdáját.

Hobbi SK - Budai Tripladupla 34-52

Az első negyedet még megnyerte a Viczina Balázs (9) vezette hazai gárda, ám a 33-18-ra megnyert 2. negyedének, valamint Mayer Márk (13/3), Halász Péter (13) és Csordás Marcell (11/6) kosarainak, no meg a hatékony védekezésnek köszönhetően biztosan győztek a vendégek.

HSE - Álló Farkasok 69-57

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig megszerzett 19 pontos előnyére, valamint Siklós B. (25/6), Ipach Marcell (12/12) és Bátora T. (10) kosaraira építve győzte le a HSE a Müller István (21), Kovács Tamás (16/12) és Harsányi Gábor (10) vezérletével szünet után feljavuló Álló Farkasok együttesét.

Újpest MT Old Boys - Budai Bikák 36-104

Végig nagy fölényben játszva győzte le Lakos Tamás (27), dr. Karkosák Balázs (16), Forrai Miklós (14), Kovács Balázs (13/9), Bárány Csaba (12/6) és Kiss Ádám (12) vezérletével a Budai Bikák csapata az újpestieket. A hazai együttesből egyedül Weisz András (13/9) jutott 10 pont fölé.

Budai Tripladupla - Újpest MT Old Boys 98-52

Minden negyedet megnyerve győzte le Mayer M. (22), Kovács Ádám (15/3), Halász P. (14) és Papp Áron (11/9) kosaraira alapozva a Budai Tripladupla a Bodnár Dániel (23/12)-Barna Marcell (18/3) kettős vezérletével az ellenfeléhez csak a 3. negyedben felnövő újpesti együttest.

Álló Farkasok - Budai Tripladupla 60-78

A 23-8-ra megnyert első negyednek, valamint Halász P. (27), Kovács Á. (16/12), Zalai Gergely (16) és Mayer M. (11) eredményességének köszönhetően győzte le a Tripladupla a Müller I. (17/3), Vlajk Ádám (15) és Harsányi G. (14) kosaraira alapozó Álló Farkasok gárdáját.

Hobbi SK - HSE 50-59

A páratlan negyedekben mutatott pontosabb játékának, valamint Siklós B. (18/6), Schneider M. (18) és Buru Domonkos (15) ponterősségének köszönhetően tudott nyerni a HSE a Tóth Gyula (18/9)-Monos Norbert (1266) kettős vezette Hobbi otthonában.

ÁSE Nemecsek - E5vös NGRK 49-64

A 22-11-re megnyert első negyedre, valamint Koncsár B. (23/9), Szánthó L. (13/6), Iklódi Zs. (12) és Budai M. (10/6) kosaraira alapozva diadalmaskodott az E5vös a Barsi Zoltán (15/9), Árokszállási Zoltán (13/3) és Bóné István (10) találataira támaszkodó ÁSE otthonában.

Budai Bikák - Ziccer KS 66-70

Ellentétes félidőket hozott a dobogóra hajtó csapatok csatája, amelyet a szünetig megszerzett 18 pontos előnye, valamint a Bandúr Á. (20)-Bakk R. (16/6)-Polgári Bence (13/6)-Pintér Zalán (12) kvartett eredményességére építve nyert meg a Ziccer a szünet után Lakos T. (14), dr. Karkosák B. (13) és Párkánszki Soma (11) vezérletével nagyot javuló, és a mérkőzést szorossá tevő Ziccer otthonában.

Budai Tripladupla - BLF KK 75-68

Szünetben 1 ponttal még a Nagy H. (21/9), Major Gergely (16), Andráczy D. (15/6) és Tóth K. (14/9) kosaraira alapozó BLF vezetett, de térfélcsere után egységes csapatmunkával, Halász P. és Zalai G. (15-15) Mayer M. (13/3), Csordás M. (12/6) és Németh Dániel (10) jóvoltából fordított és nyert az éllovas hazai gárda.

Álló Farkasok - Budai Bikák 55-82

Minden negyedet megnyerve aratott ezen az "állati" összecsapáson magabiztos győzelmet a Lakos T. (26)-Bárány Cs. (16/12)-dr. Karkosák B. (12) trió vezette Budai Bikák a Müller I. (18), Harsányi G. (15/3) és Vlajk Á. (10) találataira támaszkodó Álló Farkasok otthonában.

BLF KK - Ziccer KS 63-88

Minden negyedet megnyerve verte Bandúr Á. (22), Bakk R. (20/3), Horváth Dávid (18) és Turtsányi Balázs (10) vezérletével 25 ponttal a Ziccer a Tóth K. (23/3)-Major G. (16)-Nagy H. (13/9) trió vezette házigazda BLF együttesét.

HSE - Budai Tripladupla 49-56

A 3. negyed után 3 ponttal még az elsősorban Schneider M. (13) és Nyerges Mihály (10/3) eredményességére építő hazai gárda vezetett, de a záró szakasz a főként Halász P. (19) és Zalai G. (11) találataira alapozó éllovas Budai Tripladupla csapatáé volt, amely fordítani tudott, s megnyerte a küzdelmes találkozót.

E5vös NGRK - Szinyei KC 75-56

A két középső negyedben nyújtott pontosabb, hatékonyabb játékának, valamint Koncsár B. (26/12), Iklódi Zs. (17) és Brandt Balázs (12/6) ponterősségének köszönhetően győzte le az E5vös a nyitó és a záró etapot a Bozsik László (21/9)-Madarász Attila (15/9) kettős vezetésével, ha szűken is, de megnyerő Szinyei csapatát.

ÁSE Nemecsek - Budai Bikák 39-78

Az első három negyedben Bárány Cs, (23/6). Lakos T. (18), Molnár Bálint (16) és Párkánszki S. (13) vezérletével nagy fölényben játszva győzött biztosan a Budai Bikák csapata a Bóné G. (16/3) és Árokszállási Z. (11/9) kosaraira alapozó ÁSE Nemecsek otthonában.

BLF KK - Hobbi SK 54-60

A nyitó és a záró etapot szűken megnyerve, a két középső szakaszt pedig döntetlenre "adva" tudott a Monos N. (22)-Tóth Gy. (14).Kalapáti Péter (12) trió tagjainak találataira támaszkodva nyerni a Hobbi az újfent Andráczy D. (16/3), Tóth K. (15) és Nagy H. (11/3) eredményességére építő BLF otthonában.

Budai Tripladupla - Ziccer KS 84-56

Az első félidőben még Bandúr Á. (18/3), Bakk R. (13) és Pintér Z. (12) jóvoltából tartotta a lépést a rangadón az éllovassal a Ziccer. Szünet után aztán a remek dobóformat kifogó Csordás M. (18/18), valamint dr. Kovács Balázs (15) és Halász P. (13) kosaraira alapozva fokozatosan húzott el, s aratott végül fölényes győzelmet a Budai Tripladupla.

BLF KK - Budai Bikák 54-70

A 19-5-re megnyert 3. negyednek, valamint Lakos T. (14), dr. Karkosák B. (13), Bárány Cs. (11/3) és Kovács B. (10/3) eredményességének köszönhetően győzött a Budai Bikák együttese a BLF otthonában. Hazai részről csak Tatár Zsolt (12/3) jutott 10 pont fölé.