Budapest C: ráadást játszott a Budai Bikák az Álló Farkasokkal

Nem botlottak az élcsapatok a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában, igaz a 3. helyen álló Budai Bikák együttese csak hosszabbításban tudta legyőzni a sereghajtó Álló Farkasok csapatát. Az új esztendő első napjainak szomorú híre, hogy a KOKEC csapata visszalépett a bajnokságtól.

Minden negyedet megnyerve Szűts László és Theisz Attila (16-16), valamint Theisz Gábor (12) és Kiss Róbert (10) vezérletével a Párkány Street fölényes, 71-45-ös győzelmet aratott a magát három negyeden át jól tartó, Báder Vilmos (13), Vígh Gábor (10/6) és Gecse Zoltán (10) vezette Budafok C ellen.

A teljes dobólista itt elérhető!

A páratlan negyedeket 5-5, a párosakat pedig 10-10 ponttal nyerve aratott Kónyi Benjámin (16), Révész Marcell (15/3), Szentpáli-Gavallér Csaba (13), Hegyi Dávid (10/6) és Szecsei Gergő (10) eredményességére építve 80-50-es győzelmet a BLF Palota C a Terézváros otthonában. Hazai részről Mándoky Balázs ugyan 22 pontjával az egész mezőny legeredményesebb játékosa lett, ám gyakran magára maradt a kosárszerzésben.

Egy negyed után még 3 pont előnye volt a Takács Attila (24/6), Pfneiszli Csongor (11/3) duó vezette Cap City Crew csapatának, ám a folytatásban fölénybe került a Szentendrei Kinizsi, amely végül 61-43-ra győzött.

Kis híján teljesen "eladta" a záró szakasz előtti 13 pontos előnyét a Sándor Balázs (12/6), Ványolos András (12) duó vezette Budai Bikák a Kántor Krisztián (30/9) és Zana Péter (10) vezérletével hatalmasat hajrázó KOKEC ellen, de 2 pontot megőrizve előnyéből 50-48-ra győzött. Ami e találkozóban szomorú, hogy a KOKEC-nek ez volt a búcsúmérkőzése, az együttes ugyanis visszalépett a további küzelmektől, a többi mérkőzését 20-0-lal aktuláis ellenfele javára jegyzőkönyvezték.

A Kovács Bence (44/15), Farkas Szabó Márk (28) és Lukácsi Marcell (16) ponterősségére építő Szabadtéri SE B minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 101-59-es győzelmet a Vlajk Ádám (19), Kovács Tamás (12/6) duó vezette Álló Farkasok otthonában.

Az első három negyedben nagy fölényben játszva a BLF Palota C a Kónyi B. (17/3), Révész M. (14), Szentpáli Gavallér Cs. (10) trió vezérletével magabiztos, 85-52-es győzelmet aratott az Ottmár Tamás (20/3), Réti Géza (18) kettős vezette István Öregfiúk otthonában.

Fordulatos találkozón Kovács B. (26), Treiber Marcell (21/9) és Varga József (12/12) eredményességére alapozva a Szabadtéri SE B 73-66-ra győzött a Tóth Gyula (18/6), Monos Róbert (14/3) jettős vezette Hobbi SK ellen.

Hosszabbítássba torkollt az "állati" jelzőt nem csupán a résztvevő csapatok nevei miatt kiérdemlő Budai Bikák-Álló Farkasok  találkozó, amelyen a rendes játékidő végén a korántsem "áldozati" Bárány Csaba (23/3), valamint Ványolos A. (20) és Sándor B. (11/6) vezette hazaiak egyenlítettek, s kihasználva lélekatni előnyüket, a ráadást 13-6-ra megnyerve végül 78-71-re legyőzték a Müller István (24/6), Vlajk Á. (14) és Harsányi Gábor (12) eredményességére alapozó vendégeket.

A bajnokság állása ezen a linken látható!