Budapest C: továbbra is veretlen a BLF Palota C

Lássuk a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjának legutóbbi időszakának igencsak eseménydús összefoglalóját!

A három éllovas közül a Budai Bikák saját pályáján szenvedett váratlan, s  minden bizonnyal fájó vereséget mindössze 32 pontot dobva a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában középcsapatnak számító Cap City Crew csapatától. A másik két élgárda, a Szabadtéri SE B és a bajnokságot veretlenül vezető BLF Palota C nem hibázott.

Hiába fogott ki remek dobóformát, s bizonyult a mezőny legeredményesebb játékosának Kanó Péter (28/27), Hafner Gábor 18, Hídvégi Kondor 13/9, Heisig András pedig 12/9 pontig jutott, a 28-13-ra elveszített első negyed miatt a Terézváros egy kosarakban gazdag találkozón 98-82-re kikapott Szentendrén.

A teljes dobólista itt elérhető!

A C-csoport C-csapatainak csatáját minden negyedet megnyerve Ferenczy Gergő (20/3), Szentpáli-Gavallér Csaba (15), Kocsis Olivér (11/3), továbbá Szabó Márk és Zeve Krisztián vezérletével a BLF Palota C csapata fölényesen, 93-61-re hozta a Gecse Zoltán (23)-Papp Balázs (16), Báder Vilmos (12) trió vezette Budafok C ellen.

Nem tudta megismételni pár nappal korábbi szentendrei jó dobóteljesítményét a Terézváros, amelyből egyedül Mándoky Balázs (18) jutott 10 pont fölé, így az együttes simán, 75-37-re kikapott a Réti Géza (25)-Ottmár Tamás (20/9)-Molnár László (13/9)-Gombkötő Nimród (12) kvartett ponterősségére építő István Öregfiúk csapatától.

Az első negyedben szerzett 7 pontos előnyének, továbbá főként Kovács Bence (24/3), Fenyődi Szabolcs (18/15), Winkler Áron (13/3) és Farkas-Szabó Márk (13) eredményességének köszönhetően a Szabadtéri SE B 78-73-ra győzött a Molnár Róbert (23/18), Pfneiszli Csongor (15/6), Zsigmond András (10/6) és Mentes Máté (10) vezette Cap City Crew otthonában.

Küzdelmes mérkőzésen a Kreisz Dávid (11) vezette, "több lábon álló" Hobbi SK 40-32-re győzött a Budai Bikák otthonában, amelynek legeredményesebb játékosa Sándor Balázs (12/6) volt.

Az első negyed után még döntetlenre állt a Kovács Tamás (16/6)-Bohács Péter (12/9)-Harsányi Gábor (12) trió vezette vendéglátó Álló Farkasok csapata a Szabadtéri SE A ellen, de a két középső szakaszban - különösen a 22-2-re megnyert 3. negyedben - Héczei András (28/18), Boga Áron (14), Helli Roland (12/3), Várkonyi Csaba (11) és Boleman Zsolt (10/6) eredményessége révén nagy fölényben játszó vendégek sima, 85-53-as győzelmet arattak.

Ellentétes félidők mérkőzésén a Báder V. (26/6)-Papp B. (15/9) duó vezérletével az első 20 percben 10 pont fölötti előnyt szerző Budafok C 60-54-re nyert a Régi G. (22) és Gombkötő N. (17) ponterősségére alapozó István Öregfiúk otthonában.

Bár Tóth Gyula (23/6), Kutasi Bálint (12/9) és Monos Norbert (11/3) vezetésével nagyot hajrázott a Hobbi SK, a vendéglátó Párkány Street Theisz Attila (15), Kiss Róbert (10/6), valamint Bányai István és Szűts László (9-9) vezérletével 57-55-re győzött.

A 25-11-re megnyert első negyed, valamint elsősorban Földi Attila (33/3), Fenyődi Sz. (18/15) és Farkas-Szabó M. (12) eredményessége jóvoltából a Szabadtéri SE B 74-65-re legyőzte a Szentendrei Kinizsi csapatát.

Bár a nyitó és a záró negyedet "elvitte" a Pfneiszli Cs. (17/15)-Takács Attila (17)-Mentes M. (13/3) trió vezette Cap City Crew, a vendéglátó Budai Bikák elsősorban a 16-6-ra megnyert második negyednek, valamint Bárány Csaba (26/6) és Karkosák Balázs (13) eredményességének köszönhetően 66-63-ra győzött.