Budapest D: debreceni diadal

Nem botlott a hajrában, így nem adott esélyt üldözőinek a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D csoportját végig vezető X-Debrecen.

Nem botlott a hajrában, így nem adott esélyt üldözőinek a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D csoportját gyakorlatilag végig vezető X-Debrecen, amely a Ziccer és a Keresztúr előtt lett bajnok.

Keresztúri SE - Treff 07 SE 108-40
A Bandúr Ádám (38/6)-Polgári Bence (29/3)-Polgári Viktor (11/6) trió vezette hazaiak szünetben 54-11-re vezetve 20 perc alatt eldöntötték a mérkőzést, és fölényes győzelmet arattak a szünet után elsősorban Veres Ádám (18/6). valamint Miklós Tihamér révén feljavuló Treff ellen.

Keresztúri SE - SzPA HSE Talents 100-40
A tehetségek elleni összecsapást is hamar eldöntötte a szünetig Gebauer Bence (28/12), Polgári B. (22) és Bandúr Á. (13) vezérletével kerek 40 pontos, 56-16-os előnyt szerző Keresztúr. A vendégektől Lengyel Kristóf (17) eléggé magára maradt a pontszerzésben.

Ziccer KS - Kölcsey Hősei 107-72
Látványos, kosarakban gazdag mérkőzésen minden negyedet megnyerve, de igazán nagy fölényben csak a második etapban játszva győzte le a Pilbauer Gergő (34)-Budinszki Gábor (18/6)-Blahó Tamás (15/3)-Megyesi Marcell (12) kvartett vezette Ziccer az erősen kétemberes csapat benyomását keltő, szinte kizárólag Banna Marcell (36/6) és Zala Bence (31/6) ponterősségére építő Kölcsey együttesét.

Budai Mind1 - 2. NFB SE 61-48
Három negyeden át tartotta a lépést a Benedek Balázs (19) és Szentpéteri Károly (13/6) kettős vezette, de mindössze egyetlen cserével játszó NFB a hazaiakkal, de a záró etapot sokkal jobban bírták a vendéglátók, akik végül Kovács Miklós (16/6), Szilas Gábor (14) és Kováts Máté (12) vezérletével "legyűrték" ellenfelüket.

Superheroes - Ziccer KS 45-72
A "magányos hős", Bata Boldizsár (20) vezetésével egy negyeden át volt képes kiegyenlítetté tenni a játékot a Superheroes csapata, de a második etaptól megmutatkozott a Ziccer nagyobb tudása, s a vendégek elsősorban Budinszki G. (19), Pilbauer G. (17), és Tóth Bálint (14/6) eredményességének köszönhetően fokozatosan elhúztak, s végül biztosan győztek.

X Debrecen - SzPA HSE Talents 90-32
Minden negyedet megnyerve fölényes győzelemmel biztosította be bajnoki címét az ezen az összecsapáson a Sveda Tamás (35/21)-Hegedűs Gergő (23/3)-Papp Mátyás (21) trió vezette X Debrecen, a SzPA csapatából egyedül Keresztes Jonatán (11/3) jutott 10 pont fölé.

Nagytétényi KE - Budai Old Boys 50-61
A 24-13-ra megnyert első negyedre, továbbá leginkább Bori István (12/12), Schwarcz Balázs (12/6) és Bodnár Dániel találataira alapozva nyert rangadót a Budai Old Boys a Csáky Dániel (17/3)-Mogyorósi Gergely (14/6) kettős vezette Nagytétény otthonában.

Budai Old Boys - Keresztúri SE 79-75
Újabb rangadót nyert a Budai Old Boys, amely egységes csapatjátéka, azon belül pedig Bodnár D. (16), Kovács Gábor (15), Kotroczó Péter és Schwarcz B (14-14) eredményessége révén győzte le a Polgári B. (26/6)-Bandúr B. (23) duó kosaraira támaszkodó Keresztúr csapatát.

2. NFB SE - Treff SE 64-65
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 10 ponttal még a Szentpéteri K. (24)-Acsai Béla (15/12)-Kató Barna (10) trió vezette hazai gárda állt jobban, sőt a 3. negyed közepén 14 ponttal "ment" az NFB. Akkor azonban nagy fordulat következett. Előbb egy 6-0-lal 10 ponton belülre került, majd a záró etap elején egy 8-0-lal 2 pontra feljött a Treff. Ekkor azonban a hazaiak "vezettek elő" egy 6-0-s "részhajrát", ám ezt követően egy 9-0-lal a maga javára fordította az állást a Miklós Tihamér (30/3) és Isépy Botond (16) ponterősségére építő vendég együttes, amely izgalmas végjátékban meg is nyerte a találkozót.

X-Debrecen - Budai Mind1 81-73
Már bajnokként pályára lépve győzte le Valner Kristóf (30/21), Hegedűs G. (20) és Papp M. (16) vezérletével az X-Debrecen a jól küzdő, a Madarász Bálint (18), Juhász István (17/6) és Kovács M. (16/6) vezette budai "brigádot".

Nagytétényi KE - Kölcsey Hősei 70-50
A nyitó és a záró 10 percben pontosabban játszva ellenfelénél győzött Mogyorósi G. (37/3) és Halász László (11) vezérletével a Nagytétény a feladathoz, s ellenfeléhez a két középső negyedben a pontszerzés tekintetében eléggé magára maradó Banna M. (29/3) jóvoltából felnövő Kölcsey ellen.

A Budai Mind1-Nagytétényi KE mérkőzést 0-20-szal jegyzőkönyvezték.

Honvéd Zrínyi SE B - Budai Mind1 66-44
Szünetben 2 ponttal még a főként Szilas G. (21/9), valamint Kováts M. (9/3) kosaraira építő vendégek vezettek, de a második félidő már egyértelműen a katonacsapaté volt, amely Bereczki Zoltán (23), Dávid Péter (16/6) és Láncos Gergely (14) vezérletével végül magabiztos győzelmet aratott.

A bajnokság végeredményét, valamint a különböző ranglistákat ezen a linken láthatják olvasóink!