Budapest D: Extra egyéni teljesítmények

Két játékos túljutott, egy pedig elérte a 30 pontot a Cziffra Mihály férfi Budapest-bajnokság D-csoportjában. Érdekesség, hogy a két 30 pont fölötti, 31 pontos teljesítmény a Budai Mind1-Budai Old Boys mérkőzésen született, amelyen Bori István 8 triplája is kevés volt a sikerhez.

A 21-7-re megnyert 3. negyednek, valamint elsősorban Morauvszki Gergely (25 pont), Vígh Barnabás (17/6), Borsodi Bálint (12/3) és Pajor Dávid (10) eredményességének köszönhetően az Újpest MT U20-as csapata 80-67-re nyert a Semi Pro otthonában, amelyben Markó Péter (31/18) időnként magára maradt a kosárszerzésben, Kovács Ádám 11/6 pontig jutott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Kerényi Dániel (20) és Iklódi Zsolt (12) vezérletével az első negyedet 17-3-ra, a harmadikat pedig 24-7-re nyerő Eötvös NGRK fölényes, 77-38-as győzelmet aratott a Budai Tripladupla otthonában, amelyből egyedül Müller András (12) jutott 10 pont fölé, Mayer Márk 9/3 pontig jutott.

Vlasits Tamás (17/6), Balogh Róbert (11), Barsi Zoltán (10/6), Cseh Balázs és Podoba Tamás (10-10) ponterős játéka révén minden negyedet megnyerve a vendéglátó ASE Nemecsek simán, 76-45-re győzte le a Bori István (18/12) és Koncz József (14) vezette Budai Old Boys csapatát.

A kerek 30 pontot szerző Bandur Ádám, valamint Gebauer Bence (16/6), Nánási Marcell (12) és Polgári Bence (11) vezérletével a hazai pályán játszó Keresztúr színvonalas, küzdelmes mérkőzésen 78-69-re legyőzte a Magyar Dávid (19), Markó (15/3), Szeiberling Máté (10) trió vezette Semi Pro csapatát.

Mind a harmadik negyedet 18-9-re megnyerő, s jórészt ennek köszönhetően 60-54-re diadalmaskodó vendég Budai Mind1, mind pedig a KOKEC U23-as csapatából 1-1 játékos, Szilas Gábor (22/6) illetve Radics Ádám (28/6) jutott 10 pont fölé, ám a két vezér mellett a vendégek "több lábon állva" felülkerekedtek.

A Szilágyi Áron (14), Korompay Márk (13/3), Reményi László (11/3) trió vezette SZPA HSE a 18-4-re megnyert első negyedével alapozta meg magabiztos, 69-41-es sikerét a Nagytétény otthonában, amelyből Mogyorósi Gergely 20, Széll Gábor pedig 11/3 pontig jutott.

Jó védekezésének köszönhetően 30 pont alatt tartva az érdi székhelyű Treff 07 SE-t, a Honvéd Zrínyi SE B csapata Fejes Milán (29/12), Láncos Gergely (19) és Láncos Norbert (10) vezérletével kerek 50 pont különbségű, 76-26-os győzelmet aratott.

Hiába fogott ki remek dobóformát, s dobott 8 triplát Bori I. (31/24), s jutott 13/3 pontig Németh András a Budai Old Boys csapatából, mivel nem akadtak társai a pontszerzésben, a vendéglátó Budai Mind1 elsősorban Szilas G. (31/3), Horváth Ádám (17/3) és Kovács Miklós (11/6) eredményességének köszönhetően minden negyedet megnyerve biztosan nyert 83-52-re.

A 23-9-re megnyert második negyedére, továbbá elsősorban Morauvszki G. (20), Borsodi B. (11/6) és Pajor D. (10/6) ponterős játékának köszönhetően az Újpest MT U20-as együttese 69-59-re nyerni tudott a Kerényi D. (21), Bognár Domokos (11/3), Koncsár Balázs (11) és Iklódi Zs. (10) vezette Eötvös NGRK otthonában.

A 3. negyedet leszámítva végig nagy fölényben játszott az Erdei Dávid (24), Radics Á. (23/6), Hebők Balázs (20/3), Hebők Martin (14/3) kvartett vezette KOKEC U23, amely sima, 83-46-os győzelmet aratott a Treff 07 SE otthonában.