Budapest D: kétszer is 100 fölött az újpesti fiatalok

Megállíthatatlan az Újpest MT U20-as csapata, a Megyeri Tigrisek fiataljai kétszer is 100 pont fölé jutottak a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában, s egyedüli veretlenként vezetik a bajnokságot.

A vendéglátó Keresztúri SE az első negyedben Bandúr Ádám (22), Nánási Marcell (16), Braun Dániel (15) és Polgári Bence (12) jóvoltából még tartani tudta a lépést az Újpest MT U20-as csapatával, de a folytatásban - különösen a második negyedben (29-14) az újpesti fiatalok fölényben játszottak, s végül Morauvszki Gergely (24), Pajor Dávid (18/6), Vígh Barnabás (12/6) és Herczog András (11) eredményességére építve 105-74-re győztek egy szímvonalas, kosarakban gazdag találkozón.

A teljes dobólista itt elérhető!

Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben 11 pontos előnyt szerző vendéglátó Budai Tripladupla a Mayer Márk (16/3), Zalai Gergely (10) duó vezetésével 53-47-re verte a Budai Old Boys csapatát, amelyben Koncz József (26/9) magára maradt a kosárszerzésben.

A Borostyán Balázs (16), Markó Péter (12/9), Szeiberling Máté (12/3), Kovács Ádám, Tarjáni Gábor (10-10) ötös vezette Semi Pro minden negyedet megnyerve fölényes, 71-35-ös győzelmet aratott a Budai Mind1 otthonában, amelyből Szilas Gábor 15/3, Tatai Ádám pedig 10 pontig jutott.

Az első három negyedben nagy fölényben játszó Eötvös NGRK Kerényi Dániel (24), Koncsár Balázs (20/9), Varga Zsombor (12/3) és Szánthó Lőrinc (10/3) ponterős játékára építve magabiztos, 94-63-as győzelmet aratott a Nánási M. és Polgári B. (15-15), valamint Bandúr Á. (14) vezette Keresztúr otthonában.

A Korompay Márk (18/6), Szilágyi Áron (13/3) duó vezette SZPA HSE egy negyeden át bírta az Újpest MT U20 iramát, a folytatásban már nagy fölényben játszottak a vendéglátó Megyeri Tigrisek fiataljai, akik Morauvszki G. (25), Herczog A. (21/6), Nagy Rajmund (19/9) és Pajor D. (15/15) eredményessége révén fölényesen, 106-59-re győztek.

Minden negyedet biztosan nyerve a Nagytétényi Kohász Mogyorósi Gergely (29/3), Tiba Gábor (19/9) és Villányi Gábor (11) vezetésével simán, 81-42-re győzött az érdi székhelyű Treff 07 SE otthonában.

Végig szoros, kiegyenlített mérkőzésen a Láncos Gergely (19), Láncos Norbert (16), Fejes Milán (14) trió vezette Honvéd Zrínyi SE B a záró szakasz közepén egy 8-0-t bemutatva fordított, s végül 55-53-ra legyőzte a KOKEC U23-as csapatát, amelyben Radics Ádám 20/12, Hebők Balázs pedig 18/6 ponttal zárt.

A vendéglátó ASE Nemecsek Balogh Róbert (26/12) és Balczer Gábor (16) vezérletével  az első féliőben remekül tartotta magát a veretlen Újpest MT U20-as csapatával szemben. A listavezető Vígh B. (21/6), Pajor D. (15/9) , Nagy R. (15/6), Herczog A. (12) és Borsodi Bálint (10) ponterős játéka révén a harmadik negyedben ellépett, s végül 78-68-ra győzött.

A fordulatos első félidő után az Erdei Dávid (33/15), Radics Á. (21/6). Hebők B. (10/3) trió vezette vendéglátó KOKEC U23-as együttese végig üldözte az Eötvös NGRK csapatát, ám a vendégek elsősorban Kerényi D. (32), Koncsár B. (25/6) és Szánthó L. (10) jóvoltából a kritikus helyzetekben rendre újítani tudtak, s egy izgalmas, színvonalas találkozón 76-73-ra nyertek.

Az első negyedet ugyan "elvitte" Braun D. (12), Polgári B. (11/6) és Nánási M. (10) eredményessége révén a vendég Keresztúr, ám a folytatásban Korompay M. (23/6), Icha Milán (20) és Reményi László (12/6) vezérletével fölénybe került a SzPA HSE együttese, amely magabiztos, 81-58-as győzelmet aratott.

A 19-4-re megnyert első negyedre, továbbá Mayer M. (15) és Szalkai-Szabó Z. (14) ponterősségére építve a Budai Tripladupla 61-50-re győzött a Mogyorósi G. (18/3), Tiba G. (14) és Villányi G. (11) vezette Nagytétény otthonában.