Budapest D: megállíthatatlan újpesti fiatalok

Úgy tűnik, az Újpest MT U20-as csapata kiemelkedik a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjának mezőnyéből, a Megyeri Tigrisek csapata ugyanis rendre fölényesen nyeri mérkőzéseit. Az utóbbi időszakban egyébként többnyire vagy igen szoros, vagy pedig elég egyoldalú mérkőzéseket játszottak a csoportban.

Az első és az utolsó negyedben nagy fölényben játszva a Kovács Ádám (20), Szeiberling Máté (15/3), Magyar Dávid (10/3) trió vezette Semi Pro magabiztos, 59-35-ös győzelmet aratott a Budai Tripladupla otthonában. A hazaiaktól Mayer Márk 15/6, Rohonczi Balázs pedig 9/9 pontot szerzett.

A teljes dobólista itt elérhető!

A második negyedet leszámítva Morauvszki Gergely (31), Borsodi Bálint (16/9) és Vígh Barnabás (10) vezérletével az Újpest MT U20-as csapata fölényben játszva simán, 85-44-re nyert a Szilas Gábor (11/3) és Tatai Ádám (10) vezette Budai Mind1 otthonában.

Fordulatos, izgalmas, színvonalas találkozón elsősorban Podoba Tamás (26), Barsi Zoltán (24/9), Vlasits Tamás (11), Balczer Gábor (10) és Kis Balázs eredményes játéka révén az ASE Nemecsek 86-84-re győzött a Bandúr Ádám (23/3), Polgári Bence (23), Braun Dániel (18) trió vezette Keresztúr otthonában.

Minden negyedet megnyerve, a Kerényi Dániel (28) és Bognár Domokos (23/12) ponterős játékára építve az E5vös NGRK fölényes, 90-58-as győzelmet aratott a Korompay Márk (27/15) és Szilágyi Áron (13/3) vezette SZPA HSE ellen.

Bori István (19/12) és Németh András (9/3) jóvoltából a Budai Old Boys egy félidőn át tudta tartani a lépést a vendéglátó KOKEC U23-as csapatával. A szünet után nagy fölényben játszó hazaiak Radics Ádám (19/3), Hebők Martin (18), Hebők Balázs (14/3), Sárdi Gergő (13/9) és Bodai Levente (13/3) vezérletével elhúztak, s végül fölényes, 82-47-es győzelmet arattak.

Az első negyed közepén egy 14-0-t produkálva a Mogyorósi Gergely (26/6), Tiba Gábor (12/3), Csáky Dániel (11/6) trió vezette Nagytétényi Kohász elhúzott. A jól küzdő vendéglátó Honvéd Zrínyi SE B Fejes Milán (16/6) és Puskás Balázs (10/6) vezérletével üldözőbe vette ellenfelét, többször is szorossá tette a találkozót, de a vendégek a kritikus helyzetekben rendre újítani tudtak, s végül 60-57-re győztek.

Bodai L. (31/6), Radics Á. (22/9), Hebők M. (18/9) és Hebők B. (10) vezérletével a KOKEC U23-as csapata az első félidőben eldöntve a mérkőtést 85-65-re győzött az ASE Nemecsek otthonában. A hazaiaktól Barsi Z. (26/15) időnként magára maradt a pontszerzésben, Török László 9 pontig jutott.

Az Eötvös NGRK "dobógépe", Kerényi Dániel (42) egyedül "túldobta" a Németh András (13/3), Koncz József (11/3) és Bori István (9/9) vezette vendéglátó Budai Oldboys csapatát, ráadásul a vendégektől Koncsár Balázs és Varga Zsombor is dobott 10-10 pontot, így fölényes, 89-36-os vendégsiker született.

Minden negyedet megnyerve, Morauvszki G. (41/3), Vígh B. (19/6), Herczog András (14) és Borsodi B. (13/3) ponterős játákára építve az Újpest MT U20 fölényes, 50 pont különbségű, 111-61-es győzelmet aratott az érdi székhelyű Treff 07 SE otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még a Radics Á. (19), Hebők B. (12/3), Bodai L. (9/3) trió vezette vendég KOKEC U23 7 pontos előnyben volt, de térfélcsere után a nagy fölényben játszó Nagytétény elsősorban Csáky D. (25/9), Mogyorósi G. (19), Villányi Gábor (12) és Tiba G. (11/3) eredményességére építve fordított, s végül biztosan nyert 78-59-re.

A bajnokság állása ezen a linken látható!