Budapest D: sima meccsekkel zárult a 2017-es év

Többnyire elég egyoldalú, nagy különbséggel befejeződő találkozókkal zárult a 2017-es esztendő a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában. A listavezető Újpest MT U20-as együttese egyszer, egyik üldözője, a Semi Pro pedig két ízben is 100 pont fölé jutott.

A remek dobóformát kifogó Markó Péter (30/24), valamint Kovács Ádám (21) és Magyar Dávid (11) vezérletével az első félidőben 24 pontos előnyt szerezve a Semi Pro magabiztos, 83-57-es győzelmet aratott a Fejes Milán (24/12), Láncos Gergely (18) duó vezette Honvéd Zrínyi SE B csapata ellen.

A teljes dobólista itt elérhető!

Bár félidőben csupán 6 ponttal vezetett, minden negyedet megnyerve győzött simán, 66-41-re Mogyorósi Gergely (18), Csáky Dániel (16), Végvári Tamás (13) és Tiba Gábor (10) eredményességére építve a Nagytétény a Koncz József (12/6) és Bori István (9/9) vezette Budai Old Boys otthonában.

Az első és a harmadik negyedben nagy fölényben játszva, a Bandúr Ádám (34), Braun Dániel (16), Nánási Marcell (14), Gebauer Bence (11/3) kvartett vezetésével a vendéglátó Keresztúri SE fölényes, 93-60-as győzelmet aratott az érdi székhelyű, s  igen gyengén (3/16, 18,75%) büntetőző Treff 07 SE ellen.

Minden negyedet megnyerve, de igazán fölényessé csak a záró etapban téve sikerét az Újpest MT U20-as együttese a pazar dobóformát kifogó Pajor Dávid (30/27), valamint Herczog András (21/3) és Vígh Barnabás (19) ponterős játékára alapozva 93-48-ra verte a Szalkay-Szabó Zoltán (22), Mayer Márk (11) duó vezette Budai Tripladupla csapatát.

A KOKEC U23-Semi Pro mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Minden negyedet megnyerve, Kerényi Dániel (29), Bognár Domokos (13/3) és Budai Márton (12/6) vezérletével az Eötvös NGRK kerek 40 pontos (88-48) verést mért a Vlasits Tamás (12/3), Balogh Róbert (11/3) és Barsi Zoltán (10/9) vezette ASE Nemecsek együttesére.

Végig nagy fölényben játszva, a Szilágyi Ádon (31/9), Mlinárcsik Izsák (24/15), Icha Milán (15), Korompay Márk (10) kvartett vezette SZPA HSE fölényesen, 90-47-re verte a Budai Mind1 együttesét, amelyből egyedül Szilas Gábor (11/6) jutott 10 pont fölé, Kovács Miklós 9 ponttal zárta az összecsapást.

35 ponton tartva a vendéglátó Budai Tripladupla csapatát, s abból egyedül Mayer Márkot (12) "engedve" 10 pont fölé, Bandúr Á. (27/3), Nánási M. (13) Gebauer B. (12) és Polgári Bence (10) vezérletével a Keresztúr simán nyert 62-35-re.

Egységes csapatmunkára, a 26-7-re megnyert második negyedre, továbbá Barsi Z. (15/12), Podoba Tamás (15), Balogh R. (12/6), Török László (12), Kis Balázs (11/9) és Vlasits T. (10) eredményes játákára építve az ASE Nemecsek 75-56-ra győzött a Kovács M. (19), Szilas Gábor (13/3) duó vezette Budai Mind1 otthonában.

Egy negyed után "csak" 9 ponttal vezetett, de a másodiktól Kovács Á. (35), Szeiberling Máté (23), Molnár Márk (20), Markó P. (15/3) és Tarjáni Gábor (14) ponterőssége révén a Semi Pro szinte kiütéses, 109-40-es győzelmet aratott a Treff 07 SE ellen.

Bár már szünetben 20 ponttal vezetett, a második félidőben nyomasztó fölényben játszva az Újpest MT U20-as csapata Morauvszki Gergely (20), Pajor D. (18/18), Vígh B. (17/9), Herczog A. (17/3) és Kenyeres Ákos (16/6) eredményessége révén 65 pont kölönbségű, 110-45-ös győzelmet aratott a Fejes M. (14), Láncos G. (12) duó vezette Honvéd Zrínyi SE B ellen.

Minden negyedet megnyerve, Korompay M. (21/3). Szilágyi Á. (20), Turtsányi Balázs (12) és Holcsik Barnabás (11) vezérletével az SZPA HSE simán, 84-30-re győzött a Treff 07 SE otthonában.

Elsősorban a 20-4-re megnyert második negyedre, valamint Kerényi D. (19) és Budai M. (11/9) eredményességére alapozva az Eötvös NGRK simán, 75-44-re győzött a Mogyorósi G. (16), Csáky D. (11/3) duó vezette Nagytétény otthonában.

Végig magabiztosan, nagy fölényben játszva, a Szeiberling M. (31/3), Markó P. (25/12), Kovács Á. (23/3), Magyar Dávid (19), Molnár M. (13/3) "ötösfogat" által "húzott" Semi Pro simán, 117-60-ra verte a Bodnár Dániel (25/39), Bori I. (23/15) duó vezette Budai Old Boys csapatát.

A bajnokság állása ezen a linken látható!