Budapest D: Simán verte a Keresztúr a Nagytétényt

Két extra egyéni teljesítmény és sima keresztúri siker - így lehetne összefoglalni a Cziffra Mihály Bp-bajnokság D-csoportjának rangadóját.

Két extra egyéni teljesítmény, és sima keresztúri siker - így lehetne röviden összefoglalni a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjának rangadóján történteket. A csoportban egyébként most már csak egyedül a debreceni "vendégegyüttes" veretlen.

Keresztúri SE - Ziccer KS 84-49
Budinszki Gábor (13) és Farkas Péter (10) vezetésével a vendégek egy negyeden át tudták tartani a lépést a főként Bandúr Ádám (31), Polgári Bence (19/3) és Gebauer Bence (17/6) eredményes játékára építő keresztúriakkal. A hazaiak a második negyedtől fölényben játszva biztosan nyertek.

Budai Old Boys - SZPA HSE Talents 68-55
Az egyetlen - igaz 25-7-re - megnyert negyedének, továbbá főként Schwarcz Balázs (27/12) és Rigó Zoltán (13/3) ponterős játékának köszönhetően a 3. negyedben sziporkázó hazaiak legyőzték a SzPA pontszerzésben eléggé magára maradó Mlinárcsik Izsák (22/15) vezette tehetségeit.

Superheroes - Budai Mind1 45-58
A 22-8-ra megnyert első negyedre, továbbá Szilas Gábor (19/9), Turán Krisztián (14), Kovács Miklós (13/3) és Kováts Máté (12) eredményességére építve a vendégek legyőzték a Tóth Kristóf (15/6) és Kardos Márk (12) vezette szuperhősök együttesét.

2. NFB SE - X-Debrecen 42-51
A küzdelmes összecsapás első negyede után még 1 pont előnye volt az Acsai Béla (12/6)-Sipos Nándor (12) vezette NFB-nek, de a folytatásban a debreceniek egységes csapatmunkával felülkerekedtek.

Nagytétényi SE - Honvéd Zrínyi SE B 75-40
A mogyorósi Gergely (27/9)-Tiba Gábor (15)-Villányi Gábor (13) trió vezette Nagytétény minden negyedet megnyerve győzte le a katonacsapatot. A vendégektől egyedül Puskás Balázs (14/9) jutott10 pontig.

Ziccer KS - Treff 07 SE 73-46
Szünetig 19 pontos előnyt szerezve, minden negyedet megnyerve Budinszki G. (20), Laczkó Barnabás (14) és Antal Szabolcs (11/3) vezérletével a Ziccer könnyedén verte a Treff 07 együttesét. A vendégektől egyedül Kovács András (12) jutott 10 pont fölé.

Keresztúri SE - Nagytétényi KE 93-59
Amíg Bandúr Ádámnak (44/3) Polgári Bence (21/3) és Gebauer Bence (11/6) személyében akadtak segítői, addig a túloldalon Mogyorósi Gergely (49/9) gyakorlatilag teljesen magára maradt a kosárszerzésben, így bár egy negyed után még a vendégek vezettek, a keresztúriak fölényesen nyerték a rangadót a tartalékos Nagytétény ellen.

Budai Mind1 - SZPA HSE Talents 74-58
Minden negyedet - bár kettőt is csak 1-1 ponttal - megnyerve győzte le a Mlinárcsik I. (29/15)-Riskó Dávid (13)-Uhlik Bálint (11) trió vezette SZPA Talents együttesét Juhász István (23/6), Kováts M. (21/3) és Szilas G. (10/3) ponterős játéka révén a Budai Mind1.

Treff 07 SE - Superheroes 47-40
Küzdelmes találkozón a két középső negyedben valamivel pontosabban játszva győzte le Veres Ádám (18) és Kovács A. (8/6) vezérletével a Treff a Kardos M. (16)-Tonk Dávid (8) kettős vezette Superheroes gárdáját.

X-Debrecen - Budai Old Boys 43-34
Remekül kezdett, s Rigó Z. (12/6) találataira építve egy negyed után 10 ponttal vezetett a Budai Old Boys, ám ezzel gyakorlatilag "ellőtte puskaporát. A "vendégek" pontjainak több, mint a felét az első negyedben szerezték, így a debreceni gárda fordítani tudott.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!