Budapest D-csoport: "Tapad" a BEAC-István Öregfiúk csapata a Pénzügyőrre

Hosszabb szünet után tért vissza a bajnokságot jól kezdő, s veretlenül álló BEAC-István Öregfiúk együttese a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjába, és a kihagyás után sem lassít. Két biztos győzelemmel tovább őrzi veretlenségét a gárda, s "nem tágít" az ezúttal sem hibázó, újabb fölényes győzelmet arató veretlen listavezető Pénzügyőr mellől.

Treff 07 SE U23 - Honvéd Zrínyi SE B 28-34

A páratlan negyedekben összesen 9 ponton tartva a Miklós Tihamér (8) vezette Treff-fiatalokat nyerte meg Láncos Gergely (8) és Gabos Áron (6) vezérletével a küzdelmes találkozót a Zrínyi B.

BEAC István Öregfiúk - Kölcsey Hősei 68-42

Az első félidőt még Turi Márton (16/6) és Francis Prescott (13) eredményességére építve szorossá tette a Kölcsey csapata, de a 23-3-ra megnyert 2. negyednek, továbbá főként Danóczy Richárd (16/12), Felházi Barna (15/3), valamint Villányi Gábor (9) találatainak köszönhetően végül biztosan győzött a hazai együttes.

Pénzügyőr SE - Treff 07 SE 98-48

Minden negyedet megnyerve aratott Fülöp Gergő (29/3), Dobos Viktor (24/9), Kollár Zsombor (17/9) és Tálos András (10/3) vezérletével kerek 50 pontos győzelmet a Pénzügyőr a jórészt Sipos Gábor (19/3) és Veres István (11/3) kosaraira alapozó Treff együttese ellen.

Honvéd Zrínyi SE B - Treff 07 SE U23 51-46

Valóságos kosáresőt hozott az összecsapás a két csapat pár nappal korábbi találkozójához képest. Ezúttal a két középső negyedben nyújtott hatékonyabb, pontosabb játéka, valamint főként Köves Tamás (13) és Dunavölgyi Dávid (9/9) eredményessége révén győzte le a Zrínyi B a leginkább Isépy Botond (12) és Takács Levente (8/6) találataira támaszkodó Treff-fiatalokat.

Regi Waldorf U23 - Kölcsey Hősei 61-89

A Bekő Balázs (16/6)-Gát Mihály (12)-Vágó Zsombor (11/3)- Varga Balázs (10/6) kvartett vezette Waldorf-fiatalok csak a 2. negyedben nőttek föl a feladathoz, s voltak egyenrangú ellenfelei a Kölcsey csapatának, így F. Prescott (44/9), Kassai Dániel (21/9) és Turi M. (15/3) vezérletével simán nyertek a vendégek.

Eötvös Halak - Budai Mind1 63-77

Zoboki Ábel (19/9). Fövényi Zsombor (17/12), valamint Mala Miklós (10) vezérletével a Halak alakulata a 3. negyed végéig - bár ez így kicsit "képzavaros" - tartotta a lépést a vendégekkel, de a záró negyedet a Juhász István (22/9), Dira Ferenc (19/9), Kováts Máté (12), Kovács Miklós (11/3) és Német Tamás (11) eredményességére építő vendégek bírták jobban, így megnyerték a találkozót.

BKG Príma Bp. - BEAC-István Öregfiúk 41-68

A két középső szakaszban nyújtott hatékony, pontos, valamint Réti Gáza (17), Németh Árpád (15/15) és Ottmár Tamás (15/3) ponterős játékának köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a BEAC István Öregfiúk csapata a Székely Tamás (14) és Rácz Tamás (13/3) találataira támaszkodó BKG otthonában.

Budai Mind1 - Regi Waldorf U23 63-48

A 17-5-re megnyert 3. negyedre, valamint Kováts M. (19/3), Gergely Cs. (14/12) és Német T. (13) kosaraira alapozva győzte le a Mind1 a Boros Áron (9) és Varga Balázs (8/6) vezette Waldorf-fiatalokat.

Kölcsey Hősei - Eötvös Halak 44-50

A küzdelmes találkozó szünetében 2 ponttal még a Kassai D. (27/3)-F. Prescott (9/3) kettős vezette Kölcsey együttese állt jobban, de a 18-9-re megnyert 3. negyedre és Zámbó Gergely (15), Budai Mátyás (12/6), Balázs Áron (9) és Zoboki Á. (8) pontjaira építve fordított és győzött a vendég Eötvös Halak együttese.

Treff 07 SE U23 - Superheroes 25-21

Hiába adta Kardos Márk (10) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a kevés kosarat hozó, küzdelmes találkozón a vendég Superheroes együttese, a  Jakobicz Balázs (7/3), valamint Isépy B. és Nagy Barnabás (5-5) vezette Treff-fiatalok a nyitó és a záró szakaszban "lenullázták", így le is győzték a két középső szakaszt megnyerő vendég együttest.