Budapest férfi A: Lépéselőnyben a Sberbank Rockers Kerék

Miközben riválisai szépen keresztbe verték egymást, az utóbbi hetekben nem hibázó Sberbank Rockers Kerék lépéselőnybe került.

Miközben riválisai szépen keresztbe verték egymást, az utóbbi hetekben nem hibázó Sberbank Rockers Kerék lépéselőnybe került a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában, amelyben még óriási harc várható a dobogós helyekért.

A szünetig 24 pontos előnyt szerző Space Jam a Buró Gergely (13/3)-Lovas Dávid (13)-Simon Kristóf-Zimon Péter (10-10) kvartett vezetésével simán, 64-38-ra nyert a Centi Eötvös otthonában. Hazai részről egyedül Herdinánd Balázs (13/3) jutott 10 pont fölé.
A teljes dobólista itt érhető el!

Remek hajrájának, valamint elsősorban Zala Gábor (16) és Szeles Péter (13/3) eredményességének köszönhetően küzdelmes mérkőzésen az Eldorádó 50-46-re legyőzte a Helik Miklós (23/3)-Bodnár Csaba (11) kettős vezette Meteor csapatát.

Fordulatos rangadón a hajrában pontosabban játszó Saskacsák elsősorban May Gábor (26/6), Jobbágy Zsolt (20/9) és Széles István (10) eredményességére alapozva 70-62-re legyőzte a Pénzes Norbert (25/3)-Vághy Balázs (14)-Harangozó Gábor (10/6) trió vezette Hajós Alfréd DSE együttesét.

A 3. negyedet leszámítva irányítva a játékot May G. (15/3) és Karsai Balázs (14/3) vezérletével a Saskacsák biztos, 63-46-os győzelmet aratott a Közgáz ellen, amelyből egyedül Antal Dávid (13/3) jutott 10 pont fölé.

Minden negyedet megnyerve Varga István (18/3), valamint Dani Lajos és Dani Zoltán (11/9-11/9) vezérletével a Sbernabk Rckers Kerék simán, 65-41-re győzött a mindössze 5 játékossal felálló Fortress otthonában, amelyből egyedül Szeles Szabolcs (17/6) jutott 10 pont fölé.

Három negyed után még vezetett a Rósa László (18/15), Sütő Krisztián (17), Hóma Csaba (15/3), Zala G. (13) és Décsi András (12/3) kvintett alkotta, azaz 5 játékossal felálló Eldorádó Diósdon, de a hajrára elfáradt, s végül 83-75-re kikapott.

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a parádés, 25-6-ra megnyert záró negyedének, valamint elsősorban Buró G. (20/3) és Lovas D. (11) ereményességének köszönhetően a Budai Space Jam 59-53-ra legyőzte a Jobbágy Zs. (16). May G. (12/3) és Karsai B. (10) vezette Saskacsák együttesét.

A Fortress a Buda Gergely (29)-SzIra Zsombor (20)-Győri Kristóf (11/9) trió tagjainak eredményes játékára alapozva már az első félidőben 20 pont fölötti előnyt szerezve simán, 80-59-re győzött a Herdinánd B. (15/9) és Fáth Ákos (12/6) vezette Centi Eötvös ellen.

Végig kiélezett, szoros mérkőzésen a csapatként "több lábon álló" Közgáz Antal D. (21/6), Konta Gyula (18/9), Terjéki Péter (13) és Pucsér Márton (10/9) vezérletével 77-74-re nyerni tudott a Bodnár Cs. (28/12)-Helik M. (23) kettős vezette Meteor otthonában.

Minden negyedet megnyerve Tapodi József (20/9), Csikor Lenvente (14), Biczók Gergely (13/6) és Köves Tamás (10) eredményességére alapozva a Józsefváros B simán, 69-41-re verte az MVSE KSE együttesét, amelyből egyedül Cseh István (14/3) jutott 10 pont fölé.

A 3. negyedet leszámítva Jász Levente (26/12) és Jász Gábor (20) irányítva a játékot az Old Flash 66-57-re győzött a Lukács Gergő (16), Széles I. (14), Jobbágy Zs. és May G. (10-10) vezette Saskacsák otthonában.

Színvonalas, végig kiélezett, szoros összecsapáson a Vághy B. (27)-Fekete Balázs (14/9)-Harangozó G. (11/6) trió vezette Hajós Alfréd DSE 76-72-re legyőzte az elsősorban Zimon P. (15), Graf András (14), Dira Ferenc (12/12) és Simon K. (10/6) ponterősségére építő Budai Space Jam együttesét.

Végig kézben tartva a mérkőzést a Sberbank Rockers Kerék Kovács Dávid (23), Dani Z. (17/15), Kurucz Zsigmond (15), Mezősi Attila (13/3) és Dani L. (10/6) vezérletével fölényes, 93-64-es győzelmet aratott a Cseh I. (24/3)-Kappelmaeyer Tamás (17)-Koncsag Csaba (10/6) trió vezette MVSE otthonában.

Három negyed után döntetlenre állt Disdon a Helik M. (24)-Papp Gábor (16/9)-Kapusi László (15)-Bodnár András (14/6) kvartett vezette Meteor.,amely a záró etapot jobban bírva 79-72-re győzött.

Egy negyed után még az elsősorban Tomasovszky Márton (11) eredményességére alapozó Centi Eötvösnél volt az előny, ám a folytatásban fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerülő Fortress Szira Zs. (21/3), Buda G. (15), Győri K. és Szeles Sz. (13/6-13/6) vezérletével magabiztos, 76-52-es győzelmet aratott.

Hiába hajrázott nagyot az ismét Jász G. (21/3) és Jász L. (11) vezette Old Flash, az első három negyedben jobban játszó Mateor Kisbenedek Dániel (16/6), Bodnár Cs. (15/3) és Kapusi L. (13) vezérletével 59-55-re győzött.

Egy negyed után még a Tapodi József (14/3) pontjaira alapozó Józsefváros B vezetett, de a második szakasztól egyértelműen a Rósa L. (13/9)-Hancsók Szabolcs (10/6) vendéglátó Eldorádó akarata érvényesült, amely végül simán, 68-40-re győzött.

Fordulatos mérkőzésen a remekül hajrázó Közgáz a Füzesi Zoltán-Terjéki Péter (21-21)-Siklóssy Tamás (10) trió vezette Közgáz bravúros 68-59-es győzelmet aratott a Vághy B. (22) és Harangozó G. (18/6) eredményességére építő Hajós Alfréd DSE ellen.

Egy negyed után még a Szeles P. (19/9)-Rósa L. (15/9)-Zala G. (14) trió vezette Eldorádónál volt az előny, ám a második negyedtől a Sberbank Rockers Kerék a remek dobóformát kifogó Dani Z. (31/27), valamint Dani L. (14/12), Varga I. (12) és Kovács D. (11/3) vezérletével ellenfelére kényszerítve akaratát végül biztosan, 85-64-re győzött.

A 7-4-es első negyed már előre vetítette, hogy nem lesz kosáreső azon az összecsapáson, amelyen a Fortress Győri K. (12/3), Buda G. (12) és Szeles Sz. (11/9) vezérletével minden negyedet megnyerve 48-33-ra legyőzte a Karsai B. (12/6)-Jobbágy Zs. (11/3) duó vezette Saskacsák együttesét.

A 28-15-re megnyert harmadik negyed, valamint Herdinánd B. (35/6), Horváth Dávid (20) és Tomasovszky M. (11) eredményessége révén a Centi Eötvös meglepő, de teljesen megérdemelt, magabiztos 86-71-es győzelmet aratott a Jász L. (25/12)-Németh Géza (13/3)-Bogár Balázs (11/9)-Pohánka Balázs (10/3) kvartett vezette Old Flash otthonában.

A 27-17-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Zimon P. (18/3), Simon K. (16/9), Buró G. (12/3) és Lovas D. (10) pontjainak köszönhetően a Budai Space Jam 82-71-re legyőzte a Diósdi Sasok csapatát.

Az elvben rangadónak számító találkozón a Jász L. (15/9)-Jász G. (15), Németh G. (11/3), Pohánka B. (10) kvartett vezette Old Flash fölényesen, 78-42-re verte az erősen tartalékos, Hajós Alfréd DSE gárdáját, amelyből egyedül Lahoczki Imre érte el a 10 pontot.