Budapest férfi A-csoport: középcsapat "kapta el" az éllovast

A Meteor okozta a legnagyobb meglepetést a Cziffra Mihály férfi Budapest-bajnokság A-csoportjában az éllovas Sberbank Rockers Kerék ellen

Két-két vezér volt mindkét oldalon a Centi Eötvös - Eldorádó találkozón. Hazai részről Herdinánd Balázs 23/15, Horváth Dávid pedig 11 pontig jutott, a vendégeknél Rósa László (23/18) és Décsi András (12) vitte a prímet. Eredményesebb "kisegítő személyzete" révén végül 60-52-re a vendég együttes győzött.
A teljes dobólista itt elérhető!

Küzdelmes mérkőzésen egy negyed után még a Glacz Bernát (10/6)-Csikor Levente (10) kettős vezette vendéglátó Józsefváros B csapatánál volt az előny, de a folytatásban már inkább a vendég Meteor akarata érvényesült, amely elsősorban Helik Miklós (15/3) és Bodnár Csaba (15) eredményességére épített, és végül 46-38-ra győzött. A vendégek egyébként gyenge (7/20, 35%) büntetőzésükkel megnehezítették saját dolgukat.

Két negyedet 2-2, a másik kettőt pedig 5-5 ponttal nyerve győzte le 53-39-re a May Gábor (18)-Jobbágy Zsolt (9/3) duó vezette Saskacsák az Eldorádót, amelyben Rósa L.-t (19/3) a pontszerzésben eléggé magára hagyták társai.

Az első félidőben megszerzett 16 pontos előnyét a 3. negyedben 4 pont híján teljesen "leadó" Sberbank Rockers Kerék Dani Zoltán (28/9), Kovács Dávid (15), Kántor László (12) és Dani Lajos (10/3) vezérletével a 4. negyedben új erőre kapva 74-58-ra verte az Antal Dávid (19/12)-Terjéki Péter (10) duó vezette Közgázt.

A 23-10-re megnyert 3. negyedre, továbbá elsősorban Pénzes Norbert (34/9), Harangozó Gábor (15/9) és Vághy Balázs (15) ponterős játékára alapozva a Hajós Alfréd DSE 80-67-re nyert a Horváth Barnabás (23) és Fekete Kristóf (13) vezette MVSE KSE ellen.

Jobb hajrájának, valamint főként Buda Gergely (30), Győri Kristóf (14/6) és Szira Zsombor (14) eredményességének köszönhetően a Fortress 68-64-re győzött a Buró Gergely (22/9)-Gráf András (16) duó vezette Budai Space Jam otthonában.

Kosarakban gazdag mérkőzésen az első félidőben megszerzett 16 pontos előnyéből 10-et megtartva az Old Flash egységes csapatjátékkal, elsősorban Jász Levente (18/9), Pintér Zoltán (17/15), Kruppa Bertalan (15), Pohánka Balázs (14) és Bogár Balázs (13/6) eredményességére építve 89-79-re győzött a Diósdi Sasok otthonában.

Meglepetésre kikapott a 3. negyed után még 4 pontos előnyben lévő, a Dani Z. (31/9)-Kovács D. (17)-Dani L. (15/9) trió vezette éllovas Sberbank Rockers Kerék a Meteor otthonában, ugyanis a hazaiak Bodnár Cs. (24/3), Papp Gábor (20/15) és Helik M. (19) vezérletével nagyot hajrázva a záró szakaszban a maguk javára fordították a mérkőzést és 81-75-re nyertek.

Az első negyed után még 7 pontos hátrányban lévő Fortress Győri K. (17/12) és Filotás Gergely (16/12) vezérletével fokozatosan átvéve az irányítást, s a záró szakaszban már nagy fölényben játszva 52-39-re legyőzte az Old Flash csapatát, amelyből egyedül Pohánka B. (14/3) jutott 10 pont fölé.

Végig kiélezett szoros, küzdelmes összecsapáson döntetlen állásról vágott neki a záró etapnak a Cseh István (23/12) és Horváth B. (15) vezette vendéglátó MVSE KSE, valamint a Budai Space Jam, amely a záró szakasz közepére megszerzett 8 pontos előnyéből négyet megtartva egységes csapatjátékkal, Graf A. (15), Szántó András (12), valamint Buró G. (9) vezérletével végül 62-58-ra győzött.