Budapest, férfi A-csoport: Meglepetések futószalagon

Több váratlan, meglepő eredmény született a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

Több váratlan, meglepő eredmény született a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. A Saskacsák és az Eldorádó is élcsapatokat tréfált meg, s ez előbbinek olyan jól sikerült, hogy "felröppent" a dobogó 3. fokára

A páros negyedekben rákényszerítve akaratát a Terjéki Péter (16)-Antal Dávid (14) duó vezette vendéglátó Közgázra Simon Kristóf (17/9) és Radnai Rudolf (13) vezérletével 65-52-re nyert a Budai Space Jam.
A teljes dobólista itt érhető el!

Kosarakban gazdag mérkőzésen a Dani Lajos (19/12), Kovács Dávid (19), Dani Zoltán (17/9) és Kurucz Zsigmond (11) ponterősségére építő, az első félidőben 14 pontos előnyt Sberbank Rockers Kerék 92-81-re verte a Diósdi Sasok együttesét.

Az első három negyedben irányítva a játékot a Szira Zsombor (20)-Győri Kristóf (18/12)-Buda Gergely (16)-Faragó Tamás (11) kvartett jóvoltából a Fortress magabiztos 76-57-es Győzelmet aratott a kosárszerzés tekintetében időnként eléggé magára hagyott Cseh István (24/3) vezette MVSE KSE otthonában.

Szünetben még a Tapodi József (21/3)-Biczok Gergely (17/9) kettős vezette Józsefvárosnál volt az előny, de a második félidőben Herczeg György (21), Fáth Ákos (16/15) és Herdinánd Balázs (14/9) ponterősségének köszönhetően a vendéglátó Centi Eötvös fölényben játszva fordított és végül 78-57-re nyert.

A 20-8-ra megnyert második negyednek, továbbá a remek dobóformát kifogó Szeles Péter (26/18) és Rósa László (13/6) eredményességének köszönhetően az Eldorádó meglepő, de teljesen megérdemelt 72-57-es győzelmet aratott a Polgár Tibor (22), Jász Levente (13/6), Pintér Zoltán (10/9) és Kruppa Bertalan vezette Old Flash együttesét.

Fáth Á. (12/6), Horváth Dávid (12) és Herdinánd B. (11/6) vezérletével három negyeden át remekül tartotta magát a Centi Eötvös, de a záró szakaszra a Dani Z. (26/15)-Kovács D. (17) kettős vezette vendéglátó Sberbank Rockers Kerék felőrölte ellenállását, s végül 64-53-ra nyerte a küzdelmes találkozót.

Az első félidőben a Jobbágy Zsolt (18/3)-Lukács Gergő (17)-May Gábor (16) trió vezérletével 16 pontos előnyt szerző Saskacsák MF "leadta" tetemes előnyét, az esélyes Hajós Alfréd DSE Vághy Balázs (25/3) és Harangozó Gábor (12/3) eredményességére alapozva a záró etap közepén egy 11-0-lal 5 pontos előnyt szerzett, de végül a Saskacsák hosszabbításra mentette a találkozót, majd lélektani előnyét kihasználva, a ráadást 9-1-gyel kezdve végül 74-65-re győzött.

Hatékony védekezésének, valamint elsősorban Rósa L. (22/12), Sütő Krisztián (18) és Szeles P. (17/3) ponterős játékának köszönhetően az Eldorádó az Old Flash után egy másik élcsapatot, a Győri K. (12/3), Szeles Szabolcs (11/9) és Faragó T. (10/3) vezette Fortress együttesét is is legyőzött, a végeredmény 63-45 lett.

Nem termett sok babér a Cseh I. (24)-Fekete Kristóf (14)-Király Csaba (13) trió vezette MVSE KSE-nek, amely szünetben ugyan csak 5 pontos hátrányban volt, de elsősorban a 28-10-re elveszített 3. negyed miatt simán 94-67-re kikapott a Diósdi Sasok otthonában.

A két középső negyedet összesítve 40-11-re nyerve Pohánka Balázs (21), Jász L.és Jász Gábor (13-13) vezérletével az Old Flash simán verte 66-37-re a Közgázt, amelyből egyedül Siklóssy Tamás (13) jutott 10 pont fölé.

Három negyedet megnyerve, s az egyetlent, amelyben alulmaradt csupán 2 ponttal elveszítve a Közgáz Füzesi Zoltán (26/3), Kránicz András (15/9), Pucser Márton (10/6) és Siklóssy T. (10) vezérletével 83-71-re legyőzte a Buda G. (25/3), Győri K. (24/9), és Szeles Sz. (14/6) ponterősségére építő Fortresst.

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a hajrát jobban bíró Saskacsák Jobbágy Zs. (15/12), Karsai Balázs (14/6), Lukács G. (14) és May G. (10/6) vezérletével újabb bravúrt bemutatva 78-75-re legyőzte a Dani Z. (30/21), Dani L (17/9), Varga István (14) és Kovács D. (11) eredményes játékára építő Sberbank Rockers Kerék együttesét.

Egy negyed után 3 pont előnye volt a Csikor Levente (17)-Köves Tamás (14) kettős vezette Józsefváros B csapatának, ám a folytatásban átvette az irányítást a vendéglátó Hajós Alfréd DSE, amely elsősorban Vághy Balázs (35/9), Pénzes Norbert (18/3) és Fekete Balázs (17/3) ponterőssége révén simán, 77-52-re győzött.