Budapest, férfi B: A Honvéd Zrínyi SE nyerte a rangadót

Repülőrajtot véve a Honvéd Zrínyi SE simán verte a Szentendrei Kinizsi együttesét a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában.

Repülőrajtot véve a Honvéd Zrínyi SE simán verte a Szentendrei Kinizsi együttesét a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában, amelyben három csapat, a rangadót játszó két gárda, valamint a 7+SC próbál "szökni" a mezőnytől.

Piarista Öregfiúk - TFSE 77-60
A 18-6-ra megnyert második negyednek, továbbá jórészt Bódis László (26/6), Van der Meer Ágoston (15) és Skoumál Gergely (11) eredményességének köszönhetően a hazaiak biztosan verték a Pethő Zoltán (19/12), Schulek Dávid (17) és Borda Szabolcs (14) vezette TF együttesét.

Honvéd Zrínyi SE A - Szentendrei Kinizsi 78-54
Hamar, a 26-7-re megnyert első negyeddel eldöntötte a csoport két élcsapatának rangadóját a Maráz Ádám (14/3)-Börönte Bence (13)-Berberovics Márk-Maráz András (10-10) kvartett vezette katonacsapat. A szentendreiek Horváth Viktor (14/3). Dzsida Tamás (12/3) és Benzinger Péter (10/6) jóvoltából a folytatásban ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a Zrínyi SE biztos győzelmét nem tudták megakadályozni.

Törekvés SE - Színyei KC 70-61
A 20-9-re megnyert 2. negyedre, valamint elsősorban Zsoldos Károly (22), Zsoldos Levente (18), Beliczay Zsolt (13/9) és Rubóczky György (13/3) ponterősségének köszönhetően a Törekvés legyőzte a Bánhegyi András (15/3), Jantner László (14/6), Velimir Jovanovics (12) és Madarász Attila (11/9) vezette Színyei csapatát.

Színyei KC - VICE KSE 97-84
Meglehetősen gyorsan regenerálódtak a Színyei KC kulcsjátékosai, hiszen egy nappal a Törekvés otthonában elszenvedett vereség után V. Jovanovics (21), Jantner L. (20/3), Bánhegyi A. (19/3), Szaszovszky Gábor (13) és Madarász A. (12/6) vezérletével, egy tripla híján 100 pontot szerezve győzték le a Pintér Zsolt (23)-Szabó György (15/9) kettős vezette VICE csapatát.

MVSE KSE - Budai Vasököl 56-78
Minden negyedet megnyerve, de győzelmét csak a záró etapban fölényessé téve Barna János (30/18), Kutas Péter (19) és Nagy Olivér (14/12) ponterős játékára alapozva a vendégek 22 ponttal tudtak nyerni a Cseh István (23/3)-Horváth Barnabás (10) kettős vezette MVSE otthonában.

BLF KK B - Törekvés SE 80-65
A páratlan negyedekben fölényben játszva Pajor Dávid (25/15), Zeve Keisztián (14) Kovács Zsombor (12/6) és Tóth Attila (10) vezérletével győzte le a BLF B a Beliczay Zs. (24/18), Zsoldos K. (22/3) és Rubóczky Gy. (14/3) találataira építő Törekvés csapatát.

BEAC Kobak - Piarista Öregfiúk 48-60
Fokozatosan ellépve ellenfelétől a Réti Dániel (18)-Van der Meer Á. (13/3)-Fazekas Mihály-Kalmár Csanád (10-10) kvartett vezette vendégek a 3. negyed végére 10 pont fölötti előnyt szerezve győzték le a BEAC Kobak együttesét, amelyből egyedül Hedry Zsolt (12) jutott 10 pont fölé.

7+ SC - Albatrosz 87-58
A Kövi Tibor (23/6), Simon Péter (11) és Gulyás Dávid (9/6) találataira alapozó Albatrosz az első negyedben még tartani tudta a lépést a hazaiakkal, de a második negyedtől nagy fölényben játszó 7+ SC Nagy Péter (34/21), Laposa Dávid (17), Bársony Balázs (15) és Herczeg Barnabás (12) vezérletével biztosan győzött.

TFSE - Honvéd Zrínyi SE A 65-80
Gál Márkó (13/9), Börönte B. (13) és Horváth Sándor (10) vezérletével, ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzött a Zrínyi a Schulek D. (21/3), Nagy Roland (17/3), Pethő Z. (11/6) és Faragó Tamás kosaraira alapozó TF otthonában.

Szentendrei Kinizsi - Iparterv 70-51
 A Benedek Szabolcs (16)-Piltmann Ákos (15) kettős jóvoltából három negyeden át jól tartotta magát az Iparterv, de a záró etap egyértelműen a vendéglátó szentendrei együttesé volt, amely Horváth Gergely (22), Dzsida T. (19/9) és Grudl-Turi Gábor (15/6) ponterősségének köszönhetően végül simán, közel 20 ponttal győzött.

Piarista Öregfiúk - Budai Vasököl 72-53
A két középső negyedben rákényszerítve akaratát a Barna J. (18/6) és Sárosi Miklós (9/3) vezette "vasöklű" alakulatra a Fazekas M. (23/3)-Bódis L. (15/3)-Van der Meer Á. (13) trió eredményessége révén biztosan nyertek a vendéglátó piaristák.

MVSE KSE - Színyei KC 64-72
Bár a hazaiak kezdtek jobban, a vendég Színyei V. Jovanovics (22), Jantner L. (17/6), Szakonyi Gábor (10/9) és Tőrös Balázs (10) találataira alapozva az első negyed hajrájától kézben tartva a mérkőzést győzte le a jól küzdő, a Horváth B.  (19/3)-Koncsag Csaba (17/9)-Cseh I. (15/3) trió vezette MVSE együttesét.

Iparterv - TFSE 60-56
Ellentétes félidők mérkőzésén a Juhász András (16/6)-Orosz Attila (11/3) kettős vezette Iparterv 4-et megőrizve a szünetig szerzett 15 pontos előnyéből győzte le a szünet után magára találó, elsősorban Nagy R. (16/3)-Faragó T. (11/3) kettős eredményességére építő TFSE csapatát.

Albatrosz - Piarista Öregfiúk 72-65
Végig szoros, kiélezett találkozón elsősorban a jó dobóformát kifogó Gulyás D. (23/18), valamint Kövi T. (12/6), Simon P. (12) és Kiss Sándor (11) jóvoltából, a  kritikus helyzetekben rendre újítva győzte le a szívósan küzdő, a találkozót Fazekas M. (20/3), Bódis L. (19/12) és Pataki Máté (11) vezetésével több ízben is szorossá tevő Piarista Öregfiúk együttesét.

VICE KSE - BLF KK B 61-65
A záró etap előtt még 4 pont előnye volt a Szőllős Szabolcs (22)-Pintér Zsolt (10) duó vezette hazai együttesnek, amely még a 37. percben is 1 ponttal ellenfele előtt járt, ám ekkor egy 10-0-t "repesztve" fordítottak az elsősorban Borsodi Bálint (17/3) és Pajor D. (16/12) ponterősségére építő vendégek, s a maguk javára fordították az izgalmas találkozót.

A csoport állása ide kattintva tekinthető meg!