Budapest férfi B: Rangadót nyert az Ultimate Warriors

A Malév és az Iparterv nem botlott, az éllovas trió harmadik tagja, a Darazsak Old Boys együttese viszont kikapott a közvetlen "üldözőcsoportot" vezető Vice KSE csapatától a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. A Törekvés hatalmas hajrával tudott fordítani a TFSE Öregfiúk otthonában.

A két középső negyedben irányítva a játékot az Oláh István (25/3), Sebestyén Zsolt (19), Kincses Dániel (13/9), Bibity Norbert (10/3) kvartett vezérletével a Malév magabiztos, 87-66-os győzelmet aratott a Pintér Zsolt (16), Szobi Marcell (15/3) és Szöllős Szabolcs (14) vezette Vice KSE ellen.

A teljes dobólista itt található!

Ellentétes félidők mérkőzésén a vendéglátó Ultimate Warriors szünetben még 12 pontos hátrányban volt a Pethő Zoltán (14/12), Kondor József (14) és Végh Norbert (11/6) vezette TFSE Öregfiúk ellen. Szünet után azonban Lengyel Dávid (18/3), Tarnai Csaba (12), valamint Stoller Balázs és Szatmári Bendegúz (11-11) eredményességére építve fordítottak a hazaiak, és végül 56-51-re győztek.

Hullámzó összecsapáson a félidőben még 17, de a harmadik negyed után már csak egyetlen ponttal vezető Darazsak Old Boys remek záró negyedének, no meg főként Aranyi Zsolt (17/9), Makay Dániel (17/3) és Orbán Richárd (11/3) ponterős játékának köszönhetően 75-57-es győzelmet aratott a Nagy Péter (22/6), Herczeg Barnabás (14) duó vezette 7+SC ellen.

A páros negyedekben rákényszerítve akaratát ellenfelére a BEAC-Kobak Valuska László (19/3), Hedry Zsolt (12) és Kereszty Ádám (10) vezérletével 60-51-re győzött az Oláh Dániel (14/6), Simon Péter (10) kettős vezette Albatrosz otthonában.

Végig szoros, kiélezett izgalmas összecsapáson Simon P. (14/3), Oláh D. (14), Gulyás Dávid (12/12) és a hajrában fontos triplát beemelő Holtai András (11/3) vezérletével a végjátékban több büntetőt kihagyva, így a győzelem megszerzését saját magának megnehezítve nyert egyetlen ponttal, 62-61-re az Albatrosz a Honvéd Zrínyi SE A csapatának otthonában. Hazai részről Horváth Sándor 19/3, Jakubik Dániel pedig 12/6 pontig jutott.

Szoros első félidő után a másodikban már fölényben játszva Latóczki Gábor (14), Hegedűs Dániel (13/3), Zsoldos Károly (11/3) és Zsoldos Márton (11) ponterőssége révén a Törekvés biztosan verte 64-39-re a Budai Vasököl együttesét, amelyből egyedül Novák Tamás (11) jutott 10 pont fölé, Malkowski Áron 9/3 ponttal zárta a találkozót.

Minden negyedet megnyerve Tarnai Cs. (29/3), Hadházi Balázs (21), Stoller B. (19) és Lengyel D. (13/3) ponterős játékára alapozva az Ultimate Warriors fölényes, 88-32-es győzelmet aratott a Színyei KC otthonában. Hazai részről egyedül Jantner László (10/6) érte el a 10 pontot, Török János 9/3 pontig jutott.

Színvonalas találkozón remek csapatmunkát bemutatva a vendéglátó Vice KSE Szöllős Sz. (24), Szobi Marcell (19), Pintér Zsolt (15) és Szabó György (12/6) vezérletével 84-76-ra legyőzte a Darazsak Old Boys együttesét. A vendégektől a jó dobóformát kifogó Makay D. 31/9, File Lajos 17, Bárdos Artúr pedig 11 pontig jutott.

Az első három negyedben egyértelműen vendéglátója, a Hedry Zs.  (15/3) és Lénárdt Attila (9) vezette BEAC-Kobak "fölé nőve" a Malév Sebestyén Zs. (34), Bibity N. (16/3) és Kincses S. (10/3) vezérletével fölényes, 86-52-es győzelmet aratott.

Csupán egyetlen - jelesül a záró - negyedet nyert meg az utolsó 10 perc előtt még 14 pontos hátrányban lévő Törekvés a Kondor J. (25), Pethő Z. (16/12), Schulek Dávid (12) trió vezette TFSE Öregfiúk otthonában, ám a 30-11-re "hozott" befejező 10 perccel Latóczki G. (15), Hegedűs D. (13/3) és Zsoldos K. (12/6) eredményességére építve a maga javára fordította az összecsapást, és végül 64-59-re győzött.

A 28-16-ra megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Juhász András (21/6), Bun Zoltán (19/9) és Emri Béla (12) eredményes játékára építve az Iparterv 73-62-re győzött a Nagy P- (22/9), Herczeg B. (13) duó vezette 7+SC otthonában.

A bajnokság állása ezen a linken látható!